از مایکروویو فاصله بگیرید- هایپرکلابز

M ... 12 سال پیش
هایپرکلابز :

کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت به مردم هشدار داد: استفاده ی مداوم از مایکروویو توصیه نمی ‌شود، هنگام روشن بودن این وسیله نیز رعایت فاصله ی یک متری ضروری است زیرا احتمال نشت اشعه از بین لولاها و لاستیک دور آن وجود دارد.

 

علی گورانی، کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این مطلب به فارس گفت: درون مایکروویو یک نوسان‌ ساز و یک مولد موج قرار دارد. این نوسان‌ ساز امواج را با طول موج‌ های کوتاه تولید می‌ کند و در واقع این وسیله حدود 300 مگاهرتز، یعنی 300 میلیون بار در ثانیه نوسان ایجاد می ‌کند که این امر باعث گرم شدن غذا می ‌شود.

 

وی ادامه داد: وقتی که مولکول‌ های مواد غذایی به خصوص موادی که امکان حرکت شان زیاد است، مثل مولکول ‌های آب، با سرعت 300 میلیون بار در ثانیه به لرزش در می ‌آیند و به هم ساییده می ‌شوند و به دلیل این‌ که میزان دفعات ساییدگی در ثانیه خیلی بالا است، ظرف مدت کوتاهی ایجاد حرارت کرده و غذا سریع گرم می ‌شود.

 

گورانی با تأکید بر این ‌که افراد در مواقع روشن بودن مایکروویو از این وسیله فاصله داشته باشند، افزود: بهتر است افراد کمتر از این وسیله استفاده کنند و در هنگام روشن بودن، رعایت فاصله یک متری توصیه می ‌شود زیرا بعد از گذشت مدت زمانی از استفاده ی مایکروویو و بر اثر باز و بسته شدن‌ های مکرر، شکاف‌ هایی بین لولاها و لاستیک دور آن به وجود می ‌آید که ممکن است نشت اشعه اتفاق بیفتد که این امر برای سلامتی مُضر خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: وسایل فلزی را درون مایکروویو نگذارند زیرا احتمال اصطکاک خیلی شدید و مختل شدن دستگاه و آسیب به ظرف و مواد غذایی را در پی خواهد داشت و توصیه می‌ شود حتی‌ المقدور درهای ظروفی را که درون مایکروویو قرار می ‌دهند بردارند زیرا درهای بسته باعث تجمع بخار درون ظرف شده و در برخی موارد باعث ترکیدگی می‌ شود.

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 7 دیدگاه
منیره جوادی منیره جوادی مرسی
می پسندم 0 11 سال پیش
صنم نصرالهی صنم نصرالهی ممنون
می پسندم 0 12 سال پیش
زهرا بختياري زهرا بختياري خيلي ممنون از اطلاعات مفيدتون
می پسندم 0 12 سال پیش
امير جون م.م امير جون م.م با سلام ممنون از راهنماييهاي خوبتان. احمدرضا ملك حسيني
می پسندم 0 12 سال پیش
امير جون م.م امير جون م.م با سلام ممنون از راهنماييهاي خوبتان. احمدرضا ملك حسيني
می پسندم 0 12 سال پیش
1 2 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب