آشنایی با چهار چربی مفید برای بدن - هایپرکلابز

. . 11 سال پیش
هایپرکلابز :

افراد چاق همیشه یادآور رژیم‌های سرسخت و ضد چربی هستند. ولی به راستی آیا گونه‌ای از چربی هم وجود دارد که برای بدن انسان مفید باشد؟ جواب مثبت است، این ۴ ماده غذایی را بخورید که برایتان مفیدند.
۱- شکلات تلخ
تقریبا نیمی از شکلات را چربی اشباع نشده تشکیل می‌دهد. ولی شکلات تلخ حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان است که فشار خون را پایین می‌آورد و از قلب محافظت می‌کند.
۲-ماهی
غذاهای دریایی دارای امگا-۳ هستند، که بهترین نوع چربی برای قلب و عروق محسوب می‌شوند. مصرف ماهی به صورت ۲ وعده در هر هفته می‌تواند خطر حمله قلبی را تا ۳۶٪ کاهش دهد.
۳-زیتون
زیتون و روغن‌زیتون، هر دو حاوی مقادیر زیادی از چربی اشباع نشده اند و روغن زیتون پایه واساس رژیم مدیترانه‌ای محسوب می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که زیتون می‌تواند از قلب در مقابل حملات حفاظت کند و به بدن در مقابله با دیابت کمک کند.
۴-کره بادام زمینی و خشکبار
مصرف روزانه کره بادام زمینی می‌تواند خطر ابتلا به نوع دوم دیابت را تا ۲۱٪ کاهش دهد، با این حال تحقیقات نشان داده است که مصرف روزانه خشکبار می‌تواند خطر بروز حمله قلبی را تا ۳۵٪ کاهش دهد.

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 23 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران میترا  - میترا - نقل قول از هوشنگ روحانی سلام /مطالب جالب وکامل مخصوصا برای افرادچاق درسنین بالا می باشد...مزیدتشکراست *********************************
می پسندم 4 11 سال پیش
محمدرضا شکورلو محمدرضا شکورلو مرسی
می پسندم 0 11 سال پیش
م ه م ه سپاس از دوستان
می پسندم 0 11 سال پیش
راحیل ؟ راحیل ؟ ممنون
می پسندم 0 11 سال پیش
معصومه گل محمدی معصومه گل محمدی مطلب خیلی خوبی بود ممنون
می پسندم 0 11 سال پیش
1 2 3 4 5 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب