چگونه دوغ خوشمزه خونگي درست كنيم ؟- هایپرکلابز

هادی شهریاری 9 سال پیش
هایپرکلابز :
0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 4 دیدگاه از 4 دیدگاه
سعیده ع سعیده ع بهترين روش ،استفاده از خمره هاي سفالي است كه ساليان گذشته مرسوم بود و اگر از اين خمره ها بتوانيد در سفالگري ها پيدا كنيد ، هم حس و حال خوبي داره و هم دوغ طبيعي تحويل ميده و علاوه بر آن اگر ماست تان پر چرب باشته ، مي توانيد از كره آن هم استفاده كنيد . ماست را به همراه مقداري آب (‌بستگي به غلظتي كه نياز داريد ) داخل خمره ريخته ،‌در آن را خوب مي بنديد و محكم مي كنيد . البته خمره ها درپوش ندارند و براي بستن در آن در قبلا از پوست گوسفند استفاده مي كردند ولي شما مي توانيد از نايلون استفاده نمائيد . روي زمين بالشت كوچكي گذاشته ، خمره را روي آن مي گذاريد و آرام آرام تكان مي دهيد . بعد از مدتي كه ماست و آب خوب بهم خوردند ، چربي ماست از آن جدا شده ، يكجا جمع مي شود و شما مي توانيد با جمع كردن آن ، هم كره طبيعي داشته باشيد و هم دوغ طبيعي . در صورتيكه دسترسي به خمره نداشته باشيد ،‌مي توانيد از بطري هاي پلاستيكي و شيشه اي هم استفاده كنيد و با دست آن را تكان بدهيد تا اين اتفاق بيفتد.
می پسندم 0 9 سال پیش
مریم منصوری مریم منصوری مطمئنید بخاطر شیری که توشه فاسد نمیشه؟
می پسندم 0 9 سال پیش
صنم نصرالهی صنم نصرالهی هم میتونی شیرین درست کنی و هم ترش و گازدار. ! شیر ..... 1 لیتر آب ....... 2 لیتر ماست ... 3-4 ق غ نمک .... به میزان لازم ماست رو توی یه ذره آب یا شیر حل کنین قشنگ که بعدا دوغتون تیکه تیکه نشه میتونین بریزین تو یه شیشه ی دربسته و تکونش بدین . آب و شیر رو بذارین روی گاز تا حدی گرم بشن که دست نسوزه ( عین زمانی که میخواین ماست درست کنین ) بعد ماست و نمک رو هم بهش اضافه کنین و بریزین توی شیشه های پلاستیکی و بذارین تو جای گرم . اگه بذارین زیر آفتاب 1 روزه دوغ خوشمزه ی شیرین درست میشه ولی برای دوغ ترش و گازدار باید 2-3 روز صبر کنین. موفق باشید.
می پسندم 0 9 سال پیش
م ه م ه سلام سلام دوستان گلم من و در كل خانواده ما عاشق دوغ هستن من سعي ميكنم تو خونه اگه فرصتي داشتم دوغ رو خودم درست كنم . چون سالمتره و مواد افزودني و نگهدارنده نداره . خلاصه ماست رو كه درست ميكنم و ميبنده ميزارم بيرون . بعد با الك هايي كه ارد و الك ميكنيم خوب !!!!!!!!!! از الك ردش ميكنم اينجوري خيلي صاف و يكدست ميشه بعد به تناسب براي هر پيمانه اگه كاسه بود براي يك كاسه ماست 4 كاسه اب ميريزم . شويد و نعنا رو پاك ميكنم ميشورم درسته ميندازم توش نمك اضافه ميكنم ميريزم تو شيشه هاي نوشابه و درشو محكم ميبندم ميزارم جلو افتاب . گاز دار هم ميشه . اما نكته اصليش اينه : اگه دوغي از بيرون گرفتين و از ش خيلي خوشتون اومد يه ليوان از اون دوغ بردارين و همونطور كه براي ماست مايه ميزنيم بريزين تو ظرف دوغ و هم بزنين بعد بريزين تو شيشه نوشابه هاتون اينطوري از اون يه ليوان دوغ خوشمزه چند تا شيشه دارين . من كه موفق شدم اينطوري . منتظرم تجربه هاتون اينجا به من هم بگين بي زحمت . http://www.khanoomgol.com/thread-380.html
می پسندم 0 9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب