يه غذاي خوشمزه با ميگو - بدون بوي نامطبوع- هایپرکلابز

ميم ه 12 سال پیش
هایپرکلابز :

وقتي خونه دوستم دعوت شده بودم غذايي رو با ميگو تدارك ديده بودند كه ديدم حيفه شما هم امتحان نكنيد. بخصوص كساني كه با بوي ميگو مشكل دارند.

مواد لازم:

برگ سير تازه  -  ميگو  - برنج  - زرچوبه  - نمك

در ابتدا برگ سير رو در كمي روغن تفت بديد تا عطرش متساعد بشه و بعدش ميگوها رو كه پوستشون گرفته شده و رگه پشتشون رو هم درآورديد رو بهش اضافه كنيد . ميگوها در حالت درسته زيباتر مي شن ولي اگه درشت باشن بهتره نصفش كنيد. ميگوها رو رو با برگ سير تفت ميديم تا رنگ ميگوها سفيد بشه و اونقت زردچوبه هم اضافه مي كنيم تا خوشرنگ بشه. برنج رو بصورت كته (يا آبكشي ) نيمه آماده مي كنيم و مخلوط برگ سير و ميگوها رو لايه به لايه با برنج مخلوط مي كنيم و مي ذاريم كه دم بكشه . ميشه اين خوراك رو به ته چين هم تبديل كرد ، به اين ترتيب كه كمي از پلو رو با ماست چكيده و زعفران مخلوط مي كنيم و ته قبلمه ريخته و كمي با پشت قاشق منسجمش مي كنيم و مخلوط ميگو برگ سير رو ريخته و الباقي پلو رو روش مي ريزيم.

برگ سير بوي زخم ميگو رو از بيم مي بره. اين غذا بسيار بسيار خوشمزه است. حتما امتحان كنيد . نوش جان

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 51 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران صنم نصرالهی صنم نصرالهی
می پسندم 34 12 سال پیش
. . . . با عرض پوزش و معذرت از همه دوستان که موضوع بی ربط با این پست را مطرح می کنم لطفا به آدرس http://www.persianorarabiangulf.com/index.php بروید و به خلیج فارس رای دهید فرصت فقط تا 48 ساعت دیگه فعلا ٪61 به نفع ایرانه در صورت عدم رای کافی نام خلیج فارس در گوگل به خلیج عربی تغییر خواهد کرد. برای ایران و سربلندیش همت کنید. مجددا از دوستان بابت پابرهنه دویدن در بحث شما عذر خواهی می کنم.
می پسندم 0 12 سال پیش
sheyda ostad alinaghi sheyda ostad alinaghi اگر رگ سیاه میگو را در بیاورید دیگر بوی زخم نمی دهد کافی است با چاقو یه شکاف باریک روی سطح رگ ایجاد کرده ورگ سیاه که در واقع روده ی میگو می باشد را خارج کنید.
می پسندم 1 12 سال پیش
hsjdak hsjdak hsjdak hsjdak مرسی.
می پسندم 0 12 سال پیش
م ه م ه درود..ممنون
می پسندم 0 12 سال پیش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب