*** زردچوبه برای مقابله با سرطان روده - هایپرکلابز

. . 10 سال پیش
هایپرکلابز :

پزشکان در یک آزمایش جدید متوجه شده اند که زردچوبه می تواند برای مقابله با سرطان روده مفید باشد. این پزشکان دریافتند که زردچوبه حاوی ماده ای فعال به نام (کرکیومین) است که اگر در ترکیب با نوعی داروی معمول ضد التهاب استفاده شود، می تواند با سرطان روده مقابله کند. براساس گزارش روزنامه تلگراف، درمان براساس این یافته در آزمایشات کلینیکی انسانی نتایج امیدوار کننده ای داشته است. بنابراین گزارش، کرکیومین اثرات ضد سرطانی و ضد التهابی این دارو را افزایش داده و در عین حال دوز آن و درنتیجه عوارض جانبی ناشی از آن شامل سکته مغزی و قلبی را کاهش می دهد.

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 18 دیدگاه
فروغ نادری نسب فروغ نادری نسب ممنون
می پسندم 0 10 سال پیش
محمد علي زارعي محمد علي زارعي با تشكر
می پسندم 0 10 سال پیش
. . . . با عرض پوزش و معذرت از همه دوستان که موضوع بی ربط با این پست را مطرح می کنم لطفا به آدرس http://www.persianorarabiangulf.com/index.php بروید و به خلیج فارس رای دهید فرصت فقط تا 48 ساعت دیگه فعلا ٪61 به نفع ایرانه در صورت عدم رای کافی نام خلیج فارس در گوگل به خلیج عربی تغییر خواهد کرد. برای ایران و سربلندیش همت کنید. مجددا از دوستان بابت پابرهنه دویدن در بحث شما عذر خواهی می کنم.
می پسندم 0 10 سال پیش
شهاب الدین فراتی زاده شهاب الدین فراتی زاده نقل قول از ب داوری مهم ترين خاصيت زردچوبه، خاصيت صفرا آوري آن است. از ديگر خواص آن اثرات ضد التهاب، ضد سموم بعضي مارها، ضد سموم کبدي، ضد باکتري، ضد سرطان، ضد نفخ و مقوي معده هستند. شرح بعضي خواص مهم آن عبارتند از: خاصيت ضد اکسيدان: اين خاصيت مربوط به هر دو دسته مواد محلول در آب و چربي آن است. اين خاصيت زردچوبه قوي تر از ويتامين E است. خاصيت ضد سرطان: اين خاصيت را مربوط به اثرات ضد اکسيدان مستقيم يا از طريق خنثي کردن راديکال هاي آزاد و يا خنثي کردن بعضي از مواد موثر کارسينوژن مي دانند که در آزمايشات داخل و خارج از بدن به اثبات رسيده است. خاصيت ضد ورم: خاصيت ضد ورم زردچوبه مشابه اثر کورتيزون يا فنيل بوتازون است. زردچوبه و بيماري قلبي – عروقي: زردچوبه داراي خاصيت کاهش کلسترول و جلوگيري از چسبندگي پلاکت ها است. زردچوبه و کبد: از نظر محافظتي اثراتي شبيه به گلي سريزين يا سيلي مارين را ايجاد مي کند. روده اي – معده اي: زردچوبه داراي اثر ضد نفخ و ازدياد آنزيم هاي روده و معده است. مقدار زياد آن ممکن است باعث زخم شود؛ ولي مقدار کم آن باعث افزايش ترشحات معده شده و از زخم حاصل از استرس، الکل و ايندومتاسين جلوگيري مي کند. ويژگي ضد ميکروبي زردچوبه: اسانس زردچوبه داراي خاصيت ضد ميکروبي به روي بسياري از ميکروارگانيسم ها از جمله استافيلوکوک، استرپتوکوک، کلستريديوم، سارسينا، کورينه باکتريوم و خاصيت ضد قارچي است. مقدار مصرف مقدار مصرف دارويي روزانه زردچوبه حدود 5/1 تا 3 گرم است که مي توان در دوزهاي نيم تا يک گرمي در سه نوبت مصرف کرد. هم چنين بهتر است از فرآورده هاي استاندارد شده به عنوان دارو مصرف شوند. ********************************* از همه دوستان خوبم متشکرم
می پسندم 5 10 سال پیش
الهه خواجه افضلی الهه خواجه افضلی با تشکر از اطلاعات جدید ومفید دوستان
می پسندم 0 10 سال پیش
1 2 3 4 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب