آیا خواص سیر به شکل ترشی و یا در غذاهای پختنی و یا سرخ کرده نیز مانند سیر تازه است؟- هایپرکلابز

حمزه زارع 11 سال پیش
هایپرکلابز :

از نظر علمی، ترکیبات و مکانیسم اثر سیر تا حد زیادی پیچیده است و به طور مثال ترکیبات موجود در سیر تا زمانی که پوست حبه ها جدا نشده باشد با زمانی که سیر پوست کنده و خرد شود کمی متفاوت است، یعنی به محض له شدن سیر و مجاور شدن آن با هوا تغییراتی در آن روی می دهد. چون مواد اصلی و موثر سیر نسبت به هوا و به ویژه حرارت حساس هستند.

هر چه سیر بیشتر حرارت داده شود خواص آن کمتر می شود.

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 76 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران میترا  - میترا - ممنون
می پسندم 6 11 سال پیش
راحله ... راحله ... مرسي
می پسندم 0 11 سال پیش
علی‌محمد کرامت علی‌محمد کرامت در مورد سیر بنده تجربه‌ای دارم که مفید خواهد بود. شما هرروز یک حبه سیر را مثل قرص همراه با مقداری آب میل نمایید پس از 10 روز به عینه مشاهده می‌کنید رنگ و روی شما باز شده، پوست دست و بدن نرم و لطیف شده وضعیت جسمانی شما و قدرت عمومی بدن افزایش پیدا می‌کند روحیه‌ای شاداب‌تر و بهتری پیدا خواهید کرد اگر هم بتوانید 30حبه سیررابا5عددلیموی‌شیرازی‌ چرخ کرده وبایک‌لیتر‌آب‌بجوشانید‌بطوریکه‌فقط‌یک‌جوش‌بخوردو‌آنراصاف‌کرده‌وروزی نصف استکان به مدت 21روز میل کنید هیچگاه دچار مشکل قلبی عروقی نخواهید شد.
می پسندم 0 11 سال پیش
شبیر جعفری پورمقدم شبیر جعفری پورمقدم خیر سیر خام خواصش از همه بیشتره
می پسندم 0 11 سال پیش
فروز ** فروز ** اين قضيه رو مسلم بدونيد كه هر مواد خوراكي بصورت تازه ش خاصيت بيشتري داره تا اينكه پخته يا تغييرات ديگري روي اون انجام بشه. پس الان فصل سير تازه هست تا ميتونيد از سير خام به همراه غذا استفاده كنيد.بسيار لذيذ هست
می پسندم 0 11 سال پیش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب