***توصیه های بهداشتی: بارداری و توصیه های مربوطه - هایپرکلابز

هایپرکلابز :

1-بهتر است هر خانمی قبل از بارداری از نظر وضعیت بهداشتی- تغذیه ای مورد ارزیابی قرار گیرد .

2-برای بارداری پاییز بدترین فصل می باشد و تقریبا از 15 اسفند تا اواخر ماه اول بهار بهترین زمان برای بارداری می باشد.
3-در طب سنتی محدودیتی برای سن مادر نیست، بهترین سن مادر برای بارداری از 17 تا 37 سالگی می باشد.
4-تغذیه سالم داشته باشید و موارد ذکر شده درزمینه های آب، نمک، روغن و ظروف را باید رعایت نمایید.
5-همه غذاهایتان باید به اعتدال باشد. خیلی ادویه ها را استفاده نکنید و هر چه می خورید به تعدیل بخورید.
6-در زمان بارداری (حتی غیر بارداری) سعی کنید سرخ کردنی نخورید.  کباب پخته شده روی ذغال و همچنین عسل خیلی مفید است.
7-بهتر است زنان باردار تعداد دفعات تغذیه خود را زیاد کنند، اما در هر مرتبه شکم خود را پر نکنند، زیرا به روده ها فشاری علاوه بر فشار رحم وارد کرده و باعث افزایش یبوست می شود.
8-فعالیت برای حاملگی زیان آور نیست، اما باید در این دوران از انجام کارهای سنگین و جابجا کردن وسایل پرهیز نمود.

9- زنان باردار باید توجه کنند که به پشت خوابیدن به علت چسبیدن رحم به ستون فقرات موجب وارد آمدن فشار به بند ناف شده و ممکن است باعث پاره شدن آن گردد.

10- پرهیز از غم و اندوه در تمام دوران بارداری خصوصا در زیر یک و نیم ماه و بالای هشت ماه باید مورد توجه باشد زیرا دیده شده که بیشتر کودکان مبتلا به امراض روحی بیماری خود را از مادرشان به ارث برده اند.
11- در دوران حاملگی معمولاً اجابت مزاج نامنظم و یبوست ایجاد می شود. لذا خانم باردار باید از مایعات کافی و سوپهای چرب استفاده نماید.
12- براساس تحقیقات صورت گرفته در دنیا، مصرف قرصهای ویتامینی در زمان بارداری باعث عقب ماندگی ذهنی  نوزادان می شوند و بسته به نسبت میزان استفاده از این قرصها، میزان این بیماری نیز در فرزندان کم و زیاد خواهد بود.
13- برای این که بچه ها هنگام تولد زردی نداشته باشند باید مادر در دوران بارداری از غذاهای خیلی گرم استفاده نکند (البته خیلی هم خنک نخورد)
14- جهت داشتن فرزندی آرام، زیبا و خوش اخلاق میوه  به، سیب و انار میل کنید.

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 9 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران MORAD NAZARI MORAD NAZARI * فعالیت‌های‌ ورزشی‌ توصیه‌شده‌ در حاملگی‌ : بهترین‌ ورزش‌ در دوران‌ بارداری‌پیاده‌روی‌ است‌. پیاده‌روی‌ به‌ مدت‌ نیم‌ساعت‌ در روز و ده‌ دقیقه‌ ورزش‌صبحگاهی‌ راحت‌ترین‌ ورزش‌ هایی‌است‌ که‌ مادر می‌تواند انجام‌ دهد. قدم‌زدن‌ سبب‌ فعال‌ شدن‌ جریان‌ خون‌(خصوصا پاها)، تنفس‌ و کار معده‌می‌شود. ضمنا شنا و دوچرخه‌ سواری‌از ورزشهایی‌ است‌ که‌ ضمن‌ مفید بودن‌می‌تواند در طول‌ بارداری‌ ادامه‌ یابد. * نکات‌ مهم‌ در هنگام‌ ورزش‌مادران‌ در دوران‌ بارداری‌ * مشاوره‌ با پزشک‌ قبل‌ از اجرای‌تمرینات‌ ورزشی‌ * انجام‌ تمرینات‌ در یک‌ سطح‌ صاف‌و محکم‌ * تخلیه‌ مثانه‌ قبل‌ از تمرینات‌ ورزشی‌ * اجتناب‌ از انجام‌ تمرینات‌ ورزشی‌در وضعیت‌ خوابیده‌ به‌ پشت‌ بعد ازهفته‌ ۱۲ حاملگی‌ * پوشیدن‌ لباس‌ گشاد حین‌ انجام‌تمرینات‌ * انجام‌ تمرینات‌ ورزشی‌ ۲ تا ۳ساعت‌ بعد از آخرین‌ وعده‌ غذایی‌ * عدم‌ ورزش‌ در هوای‌ گرم‌، مرطوب‌و ارتفاعات‌ * از ایستادن‌ به‌ مدت‌ طولانی‌ پرهیزشود، زیرا سبب‌ ادم‌ (ورم‌) می‌شود. * جهت‌ جلوگیری‌ از کم‌ آبی‌ مادرتوصیه‌ می‌شود که‌ تمرینات‌ در صبح‌ وغروب‌ انجام‌ شود و مادر به‌ مقدارفراوان‌ مایعات‌ بنوشد، حتی‌ اگر تشنه‌نباشد. * مادر در صورت‌ خستگی‌، دردشکمی‌ شدید یا ناگهانی‌، درد قفسه‌سینه‌، درد ناحیه‌ پشت‌ و ناحیه‌ عانه‌،خونریزی‌ واژینال‌، خروج‌ ناگهانی‌ مایع‌از واژن‌، سرگیجه‌ یا احساس‌ غش‌،کاهش‌ حرکات‌ جنین‌، کوتاهی‌ تنفس‌ یادم‌ شدیدا کوتاه‌ و داشتن‌ انقباض‌شکمی‌ که‌ بیشتر از ۳۰ دقیقه‌ بعد ازاتمام‌ ورزش‌ وجود داشته‌ باشد،بایستی‌ تمرینات‌ ورزشی‌ رامتوقف‌ نماید.
می پسندم 22 9 سال پیش
فروغ نادری نسب فروغ نادری نسب ممنون
می پسندم 0 9 سال پیش
الهام ارشادی آذر الهام ارشادی آذر mamnun mofid bodhappy
می پسندم 0 9 سال پیش
. . . . فکر کنم بحث یه مقدار زنانه است ولی با این حال مطالب مفیدی بود ممنون
می پسندم 0 9 سال پیش
سيما جعفري سيما جعفري مرسي از اطلاعات دوستان عزيز
می پسندم 0 9 سال پیش
1 2 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب