خواص کنجد- هایپرکلابز

مینا کرمپور 11 سال پیش
هایپرکلابز :

 در باره کنجد و خواص بسیار آن کمتر سخن گفته شده در صورتی که کنجد یکی از خوراکی های مفید وارزنده است . پهلوان های قدیم جهت ازدیاد انرژی از کنجد استفاده می کردند و خوردن آن در نزد عموم بسیار معمول بوده است . کوبیده آن به صورت ارده برای معده اشخاصی که ترش کرده و سوزش معده دارند مفید است . جوشانده کنجد با نخود معجونی مقوی برای بدن است . آب برگ آن برای تقویت مو و رشد آن مفید است , برای این منظور باید آب کنجد را با کوبیدن وفشردن گرفته به سر بمالند . مخلوط برگ کنجد با حنا جهت مشکی کردن موی سر به کار می رود . روغن کنجد به کندی فاسد می شود و از روغن های نباتی بسیار مفید است . کنجد دارای پروتئینی است که می تواند جایگزین گوشت شود , لذا جهت سلامت جسم نیز بسیار سودمند است . این دانه روغنی دارای لسیتین نسبتا زیاد , و یک چربی مفید فسفر دار بوده و وجود آن برای نسوج و اعصاب لازم است . همچنین برای مغز و غدد داخلی بدن و تقویت قوه حافظه بسیار ضروری است.

تقریبا 25 در صد مغز انسان از لسیتین ساخته شده است که مقدار آن در کنجد از گوشت و زرده تخم مرغ و ماش و خرفه بیشتر است . ثابت شده است کسانی که کارهای فکری بیشتری دارند به مقدار بیشتری از این ماده نیازمند هستند .

کنجد معدن موادی همچون منیزیم , کلسیم , آهن , سیلیس , مس , نیکل , سدیم و چند شبه فلز دیگر است .

خاصیت کنجد بیشتر در ویتامین های متعدد آن است , مخصوصا گروه ویتامین های  ( ب ) . این دانه باعث تقویت نیروی جوانی می شود . دارای طعمی گوارا و برای هر سنی قابل هضم است . اثر آن در نوسازی سلول های کهنه بدن بسیار سریع است .به عقیده پژوهشگران کنجد برای جلوگیری از سرطان مفید است . در زندگی ماشینی و کامپیوتری امروز که از دغدغه های فکری آکنده است استفاده از کنجد در تغذیه از واجبات است .

  در یک جمله می توان گفت ,کنجد غذای کسانی است که می خواهند عمر طولانی توام با سلامتی و قدرت فکری و بدنی داشته باشند .

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 6 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران مهران ماهیار مهران ماهیار خواص مفید کنجد برای سلامتی بدن : از نظر طب قدیم ایران، كنجد گرم است . كنجد بسیار مغذی است و در اكثر كشورهای فقیر به عنوان جانشین گوشت بكار می رود . خواص مفید کنجد به شرح زیر است : ا1) برای چاق شدن و تقویت نیروی جنسی موثر است.2) برای رفع قولنج كنجد را آسیاب كرده و با سركه مخلوط كنید و به مقدار نصف وزن كنجد ، مغز بادام پوست كنده را به آن اضافه كنید. سپس آنها را پودر كنید و هر روز به مقدار یك قاشق سوپ خوری از آن بخورید . 3) كنجد گرفتگی صدا را از بین می برد . 4) نرم كننده معده و روده است. 5) كره كنجد كه در كانادا بنام تاهیتی معروف است و شبیه ارده می باشد ، غذای خوبی برای رشد بچه هاست. 6) برگ كنجد را اگر به سر بمالید، باعث رشد و سیاهی موی سر می شود. 7) ارده نرم كننده معده و روده هاست. 8) كنجد فشار خون بالا را كاهش می دهد. 9) كنجد ضد رماتیسم است. 10) برای رفع ناراحتی كیسه صفرا مفید است. 11) دم كرده برگ كنجد، اسهال خونی را برطرف می كند. 12) روغن كنجد برای رفع تنگی نفس ، سرفه خشك و زخم ریه مفید است. 13) روغن كنجد سوزش ادرار را رفع می كند. 14) از روغن كنجد به جای روغن زیتون در سالاد استفاده كنید. 15) كنجد با تمام فوایدی كه دارد برای معده ی ضعیف مناسب نیست، زیرا هضم آن سنگین است . این گونه اشخاص باید آن را با عسل وسركه بخورند .
می پسندم 43 11 سال پیش
میترا  - میترا - نقل قول از مهران ماهیار خواص مفید کنجد برای سلامتی بدن : از نظر طب قدیم ایران، كنجد گرم است . كنجد بسیار مغذی است و در اكثر كشورهای فقیر به عنوان جانشین گوشت بكار می رود . خواص مفید کنجد به شرح زیر است : ا1) برای چاق شدن و تقویت نیروی جنسی موثر است.2) برای رفع قولنج كنجد را آسیاب كرده و با سركه مخلوط كنید و به مقدار نصف وزن كنجد ، مغز بادام پوست كنده را به آن اضافه كنید. سپس آنها را پودر كنید و هر روز به مقدار یك قاشق سوپ خوری از آن بخورید . 3) كنجد گرفتگی صدا را از بین می برد . 4) نرم كننده معده و روده است. 5) كره كنجد كه در كانادا بنام تاهیتی معروف است و شبیه ارده می باشد ، غذای خوبی برای رشد بچه هاست. 6) برگ كنجد را اگر به سر بمالید، باعث رشد و سیاهی موی سر می شود. 7) ارده نرم كننده معده و روده هاست. 8) كنجد فشار خون بالا را كاهش می دهد. 9) كنجد ضد رماتیسم است. 10) برای رفع ناراحتی كیسه صفرا مفید است. 11) دم كرده برگ كنجد، اسهال خونی را برطرف می كند. 12) روغن كنجد برای رفع تنگی نفس ، سرفه خشك و زخم ریه مفید است. 13) روغن كنجد سوزش ادرار را رفع می كند. 14) از روغن كنجد به جای روغن زیتون در سالاد استفاده كنید. 15) كنجد با تمام فوایدی كه دارد برای معده ی ضعیف مناسب نیست، زیرا هضم آن سنگین است . این گونه اشخاص باید آن را با عسل وسركه بخورند . *********************************
می پسندم 0 11 سال پیش
معصومه گل محمدی معصومه گل محمدی از همه دوستان ممنون اطلاعات بسیار مفیدی بود .
می پسندم 0 11 سال پیش
م ه م ه ممنون
می پسندم 0 11 سال پیش
محمد سالاری بنا محمد سالاری بنا غذايي كه بر هر دارويي ترجيح دارد كنجد است كه تقريبا بيشتر مواد مورد ساختمان بدن را داراست . لذا يك غذاي قيمتي و پر ارزش براي انسان متمدن است . داراي خواص گوشت است ولي ضرر آن را ندارد . قوت ، جواني ، تعادل زندگاني و صحت را به انسان مي بخشد . طعم گواراي آن مورد توجه شكم پرستان مي باشد و به خوبي آساني براي انسان در هر سني كه باشد قابل هضم است . كنجد براي زن ، مرد ، بزرگ و كوچك براي ادامه ي حيات و طول عمر مفيد است ، اثر آن در تعويض سلولهاي كهنه ي بدن بسيار سريع است و در تسهيل تفكر عمل آن قابل تحسين است و در رفع آلامي مانند : سرطان ، سل ، كم خوني بي نظير مي باشد . در زندگاني جديد كه فكر بشر بيش از ساير اعضاي بدن او به كار مي رود كنجد از نان واجبتر است . خلاصه كنجد غذاي كساني است كه مي خواهند عمر زياد توام با سلامتي داشته باشند . بهترين وسيله راحتي و بيمه كننده جواني شما كنجد است . http://asrarhayat.blogfa.com/post-9.aspx
می پسندم 0 11 سال پیش
1 2 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب