رولت توت فرنگی- هایپرکلابز

رولت توت فرنگی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

رولت ها از پرطرفدارترین شیرینی های تر به شمار می آیند. حتما در قنادیها دیده اید سینی های رولت زودتر از دیگر شیرینهای تر خالی می شوند یا اینکه هر وقت یک جعبه شیرینی چشم روشنی وارد خانه شما می شود در جعبه را که باز کنید رولت های ردیف شده به شما چشمک می زنند. اما هیچ رولتی مثل رولت های خانگی نیست و برخلاف تصور بوجود آمده میزان سختی درست کردن رولت از بسیاری از کیک ها و شیرینی های دیگر کمتر است. با یکبار امتحان شیوه کار دستتان می آید. اگر شما از پس این زندگی پیچیده شده ی امروز بر می آیید که دیگر درست کردن رولت کاری ندارد. اصلا ما ایرانیها در پیچیدن و پیچاندن و پیچیده شدن استاد شده ایم ! البته یکی از خوشایند ترین پیچاندن ها، پیچیدن نان رولت است نه پیچاندن همنوعان ! امیدوارم این اوضاع رولت شده ی ما نیز نتیجه ی شیرینی چون رولت توت فرنگی ما داشته باشد.
این رولت توت فرنگی یا سوئیس رول توت فرنگی یک لایه ی فانتری شکل توت فرنگی دارد . با آموختن این شیوه تزئین شما به راحتی می توانید رولت ها ، کیک ها و شیرینی های بسیار زیبایی با طرحها ی مختلف درست کنید. پخت این رولت چندین مرحله دارد اولین مرحله درست کردن لایه طرحدار است ، سپس درست کردن لایه اسفنجی نان رولت و مرحله آخر رول کردن نان . این نوع رولت های طرحدار را می توانید به نزدیکان دلبند خود و یا دوستان و اقوام عزیزتان هدیه ببرید.

مواد لازم رویه طرحدار کیک:
یک عدد سفیده تخم مرغ
۴۰ گرم آرد
۳۰ گرم شکرپ
۳۰ گرم کره
رنگ های مجاز خوراکی قرمز و سبز از هرکدام به اندازه نوک خلال دندان من به شخصه ترجیح می دهم از رنگهای طبیعی استفاده کنم مثلا برای قرمز یا صورتی از آب لبو یا پودر توت فرنگی خشک شده استفاده می کنم اما این بار به دلیل اینکه هیچ کدام در دسترس نبود از رنگ استفاده کردم اگر مایل نیستید از رنگ استفاده کنید می توانید از پودر کاکائو استفاده نمایید در این صورت به جای ۴۰ گرم آرد ۲۰ گرم آرد مصرف کنید و۲۰ گرم پودر کاکائو

مواد لازم نان رولت یا اسفنج رولت:
۴ تخم مرغ ( سفیده و زرده را جدا کنید)
۱۲۰ گرم آرد
۱۲۰ گرم شکر
۱ پینچ نمک
۱ ق چ وانیل

روش کار:
ابتدا رویه طرح دار را درست کنید، تمامی مواد مربوط به رویه طرح دار کیک را با هم مخلوط کنید و هم بزنید . اگر از رنگ استفاده می کنید مایه را به سه قسمت تقسیم کنید البته قسمت ها مساوی نبایند باشند یعنی نصف مایه را رنگ قرمز کنید و نصف دیگر مایه را به دو قسمت کنید یک قسمت را رنگ سبز و یک قسمت دیگر را بدون رنگ نگه دارید هر سه قسمت را درون سه قیف خامه زنی بریزید. روی یک قالب مخصوص رولت یا سینی فر یک برگه ی کاغذ روغنی پهن کنید . روی کاغذ را می توانید کمی چرب کنید. من از صفحه سیلیکونی استفاده می کنم . که نیازی به چرب کردن ندارد البته اگر کاغذ روغنی را چرب نکنید هم اشکالی به وجود نمی آید. برای توت فرنگی ابتدا دانه ها ی سطح توت فرنگی را با مایه بدون رنگ کار قیف بزنید. سپس تاج توت فرنگی را با سبز قیف بزنید . برای اینکه شکل توت فرنگی به راحتی فرم بگیرد می توانید دانه ها را در سه ردیف سه تا دو تا و یکی که شکل مثلث در اید قیف بزنید. توت فرنگی ها می توانند به صورت نامنظم یا منظم روی سطح کاغذ یا همان لایه طرحدار کیک پخش شوند. در این قسمت سینی را ده دقیقه در فریزر قرار دهید. بعد از ده دقیقه با قیفی که مایه قرمز دارد روی دانه ها را به شکل توت فرنگی پر کنید.( یا مثلثی که شبیه توت فرنگی باشد) و دوباره ۱۵ دقیقه در فریزر قرار دهید. در این حین مایه کیک اسفنجی رولت را تهیه نمایید.

روش تهیه اسفنج رولت :
ابتدا شکر وزرده تخم مرغ را با اضافه کردن یک ق چ وانیل با همزن هم بزنید. من اینکار را روی حرارت بخار اب داغ انجام می دهم تا دانه های شکر کامل حل شوند. آنقدر هم می زنید تا زرده تخم مرغ به شکل مایه ای کرم رنگ در آید. سپس با پره های تمیز و خشک سفیده تخم مرغ را تا تشکیل استیف پیک هم بزنید. سپس کم کم زرده تخم مرغ را به سفیده اضافه نمایید و با یک قاشق چوبی یا یک لیسک یا هر کفیگرک مناسبی زرده و سفیده را مخلوط کنید . بدون استفاده از همزن با همان قاشق سفیده و زرده را خوب با هم بیامیزید و همگن کنید. سپس آرام آرام آرد و نمک الک شده را به مایه تخم مرغ اضافه کنید و با همان قاشق آرد را با تخم مرغ مخلوط کنید. هم زدن را تا جاییکه مایه کیک کاملا صاف و نرم شد ادامه دهید ولی بیش از اندازه آنرا هم نزنید تا مایه حالت پفکی خود را ازدست ندهد زیرا ما نیاز به هوای میان مولکول های مایه در هنگام پخت داریم. بعد از ۱۵ دقیقه سینی طرح را که در فریزر قرارداده بودید از فریزر خارج کرده و مایه اسفنج کیک را روی طرح توت فرنگی بریزید و به آرامی با اسپاتولا یا همان لیسک خودمان مایه را صاف کنید تا همه جای طرح به صورت یکسان پخش شود.
سینی را به مدت ده دقیقه در طبقه وسط فر که از قبل با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن کرده بودید قرار دهید. حواستان باشد که بیشتر از ده دقیقه در فر نباشد بعد از ده دقیقه از فر خارج کرده و روی شبکه فلزی بگذارید تا کمی خنک شود بعد از خنک شدن کناره های اسفنج را که خشک و قهوه ای شده با چاقو جدا کنید. سپس روی کیک اسفنجی را خاک قند بپاشید . و یک دور با همان کاغذ رول کنید یا لوله کنید. بعد دوباره رول را باز کنید و روی سطح کیک را با خامه بپوشانید.اگر مایل بودید ۴ تا پنج عدد توت فرنگی را درشت خرد کرده و روی خامه بچینید. می توانید توت فرنگی ها را در سه یا چهار ردیف روی خامه بچنید. سپس این بار با احتیاط کیک را به صورت لوله می پیچید طوریکه کاغذ یا ورقه سیلیکونی را همراه با غلتاندن کیک از کیک جدا کنید. بدین ترتیب رولت شما حاضر و آماده ی سرو است.

منبع :http://cheferia.net
2 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 4 دیدگاه از 4 دیدگاه
معصومه  لطفی معصومه لطفی mamnon
10 سال پیش
mehrdad novin mehrdad novin به به
10 سال پیش
mehrdad novin mehrdad novin به به
10 سال پیش
حميدرضا كريمي حميدرضا كريمي ممنون جالب بود
10 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب