لپه‌پلو - هایپرکلابز

و ر 9 سال پیش
لپه‌پلو - هایپرکلابز هایپرکلابز :

لپه منبع غنی فیبر است. به همین دلیل برای پیشگیری از یبوست، کاهش کلسترول خون، تنظیم قند خون و کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی توصیه می‌شود. می‌توانید در غذاهای پلویی مثل قیمه‌پلو، لوبیا‌پلو و نخودپلو از ادویه‌های مخصوص برنجی یا ادویه پلویی برای خوش طعم و بو کردن پلو استفاده کنید.

مواد لازم :
برنج (آبكش شده): 350گرم
لپه پخته: 250گرم (خام150 گرم)
مرغ سرخ شده: 4تكه
ادويه پلويي:1/5قاشق چايخوري سرپر
زغفران دم‌كرده با گلاب: 4قاشق سوپخوري
روغن به مقدار لازم
سيب‌زميني ورقه شده براي كف قابلمه
نمك: به مقدار لازم

موادلازم براي تزئين:
خلال پسته: 3قاشق سوپخوري
زرشك سرخ شده: 4قاشق سوپخوري

طرزتهیه:
كمي روغن و نمك كف قابلمه بريزيد و يك لايه سيب‌زميني داخل روغن بچينيد و مرغ‌ها را روي آن قرار دهيد. يك لايه پلو روي مرغ‌ها بريزيد و روي آن لپه و ادويه بپاشيد و مجدداً‌ اين كار را انجام دهيد تا برنج تمام شود. زعفران را با چند قاشق روغن مخلوط كنيد و روي پلو بريزيد و به مدت يك ساعت با حرارت ملايم دم كنيد. پلو را در سيني بكشيد و مرغ‌ها را كنارش قرار دهيد.
روش سرخ كردن و پخت مرغ: 2تا3قاشق سوپخوري روغن در قابلمه كوچكي بريزيد و مرغ‌ها را با حرارت ملايم در آن سرخ كنيد. 2 قاشق سوپخوري از زعفران راروي مرغ‌ها ریخته و يك عدد برگ‌بو و يك حبه سير داخل قابلمه بريزيد و درب قابلمه را ببنديد و اجازه دهيد با حرارت ملايم بپزد تا آب آن كشيده شود.


فوت آشپزي:
می‌توانید در غذاهای پلویی مثل قیمه‌پلو، لوبیا‌پلو و نخودپلو از ادویه‌های مخصوص برنجی یا ادویه پلویی برای خوش طعم و بو کردن پلو استفاده کنید، لپه‌ها نباید زیاد بپزند، زیرا له می‌شوند.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/10414/%D8%AF%D8%B...
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
....... ........ ....... ........ متشکرم آقای رحیمی ازآشپزی های خوشمزه ومفیدتودیوارتون
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب