اسفناج و پاي+سالادفيورنتينا+سالاداسپانيايي- هایپرکلابز

و ر 10 سال پیش
 اسفناج و پاي+سالادفيورنتينا+سالاداسپانيايي- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم اسفناج و پای فنا:
روغن زيتون: به مقدار لازم
تخم‌مرغ: 5 عدد
پنير فتا: 300 گرم
پنير چدار: 50 گرم
ليمو: يك عدد
كره: يك تكه متوسط
اسفناج ريز: 400 گرم
خمير نان‌شيريني: 270 گرم
فلفل قرمز: به مقدار لازم
نمك و فلفل سياه: به مقدار لازم
جوز هندي:‌يك عدد براي رنده كردن

مواد لازم دسر بستنی با پودر قهوه :
پودر قهوه: 4 قاشق غذاخوري
فندق: 100 گرم
شكلات: يك تخته
بستني وانيلي: به مقدار لازم

مواد لازم سالاد فیورنتینا:
خيار: 2 عدد
زيتون سياه: 10 عدد
سركه بالزاميك: 2 قاشق غذاخوري
پياز: 3 عدد
ليمو: يك‌دوم
فلفل چيلي قرمز: يك‌دوم
نعنا: 5 تا 6 برگ
نمك و فلفل: به مقدار لازم
روغن زيتون: به مقدار لازم

مواد لازم سالاد اسپانیایی:
گوجه: 2 عدد
ريحان: يك دسته كوچك
سير: يك حبه
سركه: يك قاشق غذاخوري
نمك و فلفل: به ميزان لازم
سبزي خشك: يك قاشق غذاخوري
روغن زيتون: به ميزان لازم
تمام لوازم و مواداوليه آشپزي را آماده كنيد و وقت آن رسيده تا غذاي جديد را امتحان كنيد. فر را روشن كرده و در 200 درجه سانتي‌گراد و 400درجه فارنهايت قرار دهيد.

طرز تهیه اسفناج و پاي فتا:
تخم‌مرغ‌ها را بشكنيد و درون كاسه بريزيد و با هم مخلوط كنيد و 300 گرم پنير فتا را ريز ريز كرده و در آن رنده كنيد و مقداري فلفل قرمز و خلال پوست ليمو به همراه مقداري روغن زيتون را به آن اضافه كنيد. مواد را با تخم‌مرغ‌ها مخلوط كنيد. ماهي‌تابه را روي گاز قرار دهيد، مقدار كمي روغن زيتون و يك قالب كوچك كره درون آن بريزيد. بگذاريد تا كره آب شود. نصف اسفناج را به آن اضافه كنيد. خمير نان شيريني را از يخچال بيرون بياوريد، يك كاغذ روغني بزرگ را روي يك سطح صاف پهن كنيد كه حدودا طول آن 50 سانتي‌متر باشد.
روغن زيتون را روي كل كاغذ روغني بماليد. 4 ورق از خمير نان شيريني را به شكل مستطيل برش دهيد. تمام لبه‌ها را بپوشانيد به اين شكل تمام كاغذ را مي‌‌پوشاند و همچنين به مقدار كمي روغن زيتون به دورتادور آن بماليد. مقداري نمك، فلفل سياه و فلفل قرمز را اضافه كرده و براي هرلايه خمير اين كار را تكرار كنيد. دقت كنيد تا اسفناج به‌خوبي با كره و روغن زيتون تفت داده شود. هنگامي كه اسفناج به‌خوبي آماده شد، زيرگاز را خاموش كرده و آن را به مخلوط تخم‌مرغي كه از قبل آماده كرده‌ بوديم اضافه كنيد. به‌خوبي هم بزنيد و با دقت كاغذ روغني و خميرها را داخل يك ماهي‌تابه قرار دهيد درنتيجه لبه‌هاي كاغذ كمي به داخل ماهي‌تابه مي‌رود آن را كمي بالا بكشيد تا بعد از پخت به راحتي بيرون بيايد بعد مخلوط تخم‌مرغ و اسفناج را كم‌كم به داخل ماهي‌تابه بريزيد و آن را پهن كنيد و روي مواد را مجددا با خمير شيريني پر كنيد پنير چدار هم روي آن بپاشيد و آن را در فر در دماي متوسط و براي چند دقيقه قرار دهيد. بعد ماهي‌تابه را در قسمت بالاي فر به‌مدت 18 تا 20 دقيقه تا زماني كه كاملا طلايي شود قرار دهيد. پس از 20 دقيقه آن را بيرون آورده و چك كنيد. ظرف چوبي يا حتي سراميكي براي سرو آن تهيه كنيد. ماهي‌تابه را روي گاز قرار داده و از هر 2 طرف كاغذ روغني را گرفته و با دقت و به آرامي آن را از ماهي‌تابه بيرون بياوريد و در ظرف خود قرار دهيد. پاي اسفناج شما آماده است، از خوردن آن لذت ببريد.

طرز تهیه سالاد فيورنتينا:
ابتداخيارها را شسته و با يك چنگال روي آن‌ها را شيار دهيد و خيار را گرد گرد برش بزنيد و درون كاسه بريزيد. زيتون‌هاي سياه را از هسته جدا كنيد و برش بزنيد و به خيارها اضافه كنيد. سركه بالزاميك را همراه با نمك و فلفل به آن اضافه كنيد. بعد كمي آنها را با هم مخلوط كنيد و پيازها را خلال كرده و درون ظرف بريزيد. حالا روغن زيتون را به مواد اضافه كرده و مقداري آب تازه ليمو را در آن بچكانيد و با قاشق آن را به هم بزنيد. فلفل چيلي قرمز را درون سالاد ريز كرده و برگ‌هاي تازه نعنا را خرد كرده و به سالاد اضافه كنيد. سالاد آماده است هنگام سرو سالاد يادتان باشد مقدار كمي روغن زيتون روي آن بريزيد تا براق شود.

طرز تهیه سالاداسپانيايي:
گوجه‌ها را شسته و آن‌ها برش بزنيد و درون كاسه‌اي بريزيد. مقداري ريحان و سير را داخل همزن برقي ريخته و به گوجه‌ها اضافه كنيد. كمي نمك و فلفل به آن بزنيد درون كاسه سالاد روغن زيتون و سركه اضافه كنيد و به‌خوبي به هم بزنيد تابه خورد گوجه‌ها برود. سالاد خود را با سبزي‌هاي خشك كامل كرده تا مزه واقعي سالاد را احساس كنيد و در آخر تزئينات را فراموش نكنيد. از برگ‌هاي ريز ريحان استفاده كنيد قطعا لذت خواهيد برد.

طرز تهیه بستني با پودر قهوه و فندق:
توجه داشته باشيد كه بايد قهوه و فندق به‌صورت پودر در بيايد. سپس آن را درون مخلوط‌كن بريزيد در مرحله دوم هم شكلات را تكه تكه كرده و به مقدار قبلي داخل مخلوط‌كن اضافه كرده و اين حركت را دوباره تكرار كنيد تا يك پودر يكدست از قهوه، شكلات و فندق به دست آوريد. پودر را از مخلوط‌كن به داخل ظرف ريخته و آن را آماده كنيد. بستني را از فريزر دربياوريد و با قاشق اسكوپ‌دار آن را درون ظرف حاوي پودر مخصوصي كه درست كرده‌ايد بچرخانيد تا كاملا بستني به آن آغشته شود. سپس آن را داخل فريزر قرار دهيد و هنگام سرو بيرون بياوريد.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/9948/%D8%A7%D8%B3...
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
....... ........ ....... ........ متشکرم آشپزی تونم عالیه (هههههه)
10 سال پیش
موج موج موج موج لایک
10 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب