سیب زمینی تنوری بازاری با سس مخصوص- هایپرکلابز

 سیب زمینی تنوری بازاری با سس مخصوص- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:
سیب زمینی=3عدد بزرگ
نمک و ادویه کاری =هرکدام 2قاشق چایخوری
روغن مخصوص سرخ کردنی=به مقدارلازم

مواد لازم برای سس مخصوص:
سس مایونز=2 قاشق غذاخوری
سس کچاپ تند=1قاشق چایخوری
رب=1قاشق غذاخوری
سس خردل تلخ=1قاشق چایخوری
سرکه سفید=1 قاشق غذا خوری
آویشن=1 قاشق چایخوری

طرز تهیه:
سیب زمینی برای هر نفر یک عدد بزرگ کافی است.مواد لازم برای 3 نفر کافی میباشد.ابتدا سیب زمینی ها رو پوست گرفته و به صورت خلال های بزرگ همانند خلال سیب زمینی های تنوری های بیرون خرد کنید.
ماهیتابه مناسب انتخاب کرده پر از آب کرده نمک و ادویه کاری(اگر دوست داشید میتونید از مقدار نمک ها کم کنید و طعم دهنده دیگری همانند عصاره های مگی استفاده کنید)به آب اضافه کنید و صبر کنید آب به جوش بیاید.
آب که جوش اومد سیب زمینی هارو به درون آب بریزید تا 5 الی 6 دقیقه قل بخورد تا کمی نرم شود و هم طعم دار گردد.سیب زمینی هارو با استفاده از چنگال تست کنید اگه فرو رفت سریع از روی گاز بردارید.دقت کنید سیب زمینی ها نباید بپزد.فقط کمی از سفتی در بیاید که 5 الی 6 دقیقه کافی است.
بعد از این زمان سیب زمینی هارو سریع به داخل آبکش ریخته و آب سرد رویش میگیریم تا خنک شود و حرارتی نداشته باشند.بعد از خنک شدن سیب زمینیهارو درون کیسه فریزر ریخته و به مدت 45 دقیقه الی 60 دقیقه درون فریزر گذاشته تا سفت شود.
در این مدت به تهیه سس مخصوص و حوشمزه سیب زمینی بپردازید:کافیست تمام مواد رو با مخلوط کنید و خوب هم بزنید.اگر کچاپ تند در دسترس ندارید میتونید از فلفل قرمز استفاده کنید.
کف ماهیتابه رو از روغن پر کنید(خیلی هم نیاز به پر روغن سرخ کردن سیب زمینی نیست.ضمنا در سرخ کن هم میتوانید سرخ کنید).روغن که کاملا داغ شد سیب زمینی ها رو از فریزر دراورده و داخل روغن بریزید و با حرارت ملایم(حرارت شعله گاز به هیچ عنوان بالا نباشد چون احتمال زیاد خواهد سوخت).هر 4 طرف سیب زمینی را سرخ کنید و قبل از اینکه رنگشون طلایی شود از ماهیتابه خارج کنید تا طعم سوختگی نگیرند.
ضمنا اگر خیلی میخواید به خودتون حال بدید سیب زمینی هارو بعد از سرخ کردن به درون ظرفی پیرکس ریخته کمی روی آن پنیر رنده شده پیتزا ریخته به مدت 30 ثانیه درون مایکرویو گذاشته تا پنیر آب شود.سپس با سس مخصوص و خوشمزه آن میل کنید.
همون طور که دیدید اصلا از تنور خبری نیست و مثل هات داگ که اسمش فقط داگ داره اینم اسم تنور رو فقط واسه تزئین روی خودش داره

منبع :http://groohashpazi.blogfa.com/

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب