كيـک پنـيـر لـيوانی- هایپرکلابز

كيـک پنـيـر لـيوانی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم براي شش ليوان
كيك اسفنجي شكلاتي30×20: يك تخته
تخم‌مرغ: سه عدد
پنير ماسكارپونه: 200 گرم
مـيوه‌هاي دلخـواه: به ميزان لازم
شـير كاكائو: 1/4پيمانه
پودر قند يا شكر: چهار قاشق غذاخـوري
پودر ژلاتين: يك قـاشق چايخــوري
رنگ مجاز خوراكي: به ميزان لازم
شكلات تخته‌اي: به ميزان لازم

طرز تهيه
كيك افسنجي قبلا آموزش داده شده و بهتر است كه دستور اين كيك را هميشه داشته باشيم، چرا كه پايه اكثر كيك‌ها، برخي چيزكيك‌ها و در مواردي شيريني‌ها كيك اسفنجي است. در هر حال يك تخته كيك اسفنجي 30×20 به وسيله چهار عدد تخم‌مرغ 60 گرمي، 100 گرم آرد سفيد الك شده، يك قاشق مربـاخـــوري بيكـــينگ‌پودر و 1/4 قاشق چايخوري وانيل تهيه مي‌شود.
كيك آماده را به اندازه ظرف‌هاي سرو (ليوان‌ها) برش مي‌زنيم. بدون اين كه از روي ميز كار آنها را برداريم، به وسيله يك قاشق كوچك شير كاكائو را روي كيك‌ها پاشيده تا كمي نم‌دار شوند. زرده و سفيده تخم‌مرغ‌ها را جدا مي‌كنيم.
دو قاشق پودر قند را در زرده‌ها ريخته و آنقدر هم مي‌زنيم تا زرده‌ها كاملا سفيد، حجيم و دو برابر شوند. اين كار معمولا پنج تا هفت دقيقه طول مي‌كشد.
تيغه‌هاي همزن‌ را شسته و كاملا خشك مي‌كنيم. بايد توجه داشته باشيم كه حتما عاري از هرگونه موادي باشد، در غير اين صورت سفيده‌ها به هيچ عنوان پف نمي‌كند. سفيده‌ها را مي‌زنيم تا زماني كه پف كرده و وقتي ظرف را برمي‌گردانيم از آن نريزد، بعد باقيمانده پودر قند را در چهار مرحله به آن مي‌افزاييم. هر بار يك دقيقه كامل هم مي‌زنيم. پنير ماسكارپونه را روي زرده ريخته و مي‌زنيم تا يك‌دست شود. پنير زياد نبايد هم بخورد فقط در حد يكي شدن با زرده كافي است. پودر ژلاتين را با دو قاشق آب سرد مخلوط و روي بخار آب به روش بن‌ماري دو دقيقه حرارت مي‌دهيم، بعد روي مايه ريخته و با همزن با درجه سه تا سه شماره هم مي‌زنيم. يعني دستگاه را روشن كرده، تا سه مي‌شماريم و بعد خاموش مي‌كنيم. پس از افزودن ژلاتين بايد سرعت عمل به خرج دهيم.
حالا قسمت‌هاي تر نان (كيك) را در ليوان يا ظرف مورد نظر مي‌چينيم. بعد زرده و سفيده را به وسيله ليسك مخلوط مي‌كنيم و يك قاشق روي هر كدام از نان‌ها مي‌ريزيم، سپس تكه‌هاي ميوه را چيده و نان يا كرم گذاشته و باز با ميوه و رنده شكلات تخته‌اي قالب‌مان را پر مي‌كنيم. نوع چيدمان لايه‌ها، نوع ميوه و استفاده از انواع شكلات يا مارمالاد كاملا سليقه‌اي است. پس از آماده شدن ليوان‌هاي دسر، آنها را در يخچال گذاشته و دو ساعت صبر مي‌كنيم تا آماده شوند.


منبع :http://ash.ksabz.net/fullfood.aspx?fID=3e8cb0c8-d3...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب