طرز تهیه خلال سیب زمینی شیرین سرخ شده در فر- هایپرکلابز

سمیه نقابی 9 سال پیش
طرز تهیه خلال سیب زمینی شیرین سرخ شده در فر- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد اولیه :

نمک به مقدار لازم (برای پاشیدن روی خلال سرخ شده، ترجیحاً نمک دریایی برفکی)
فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری (تازه آسیاب شده)
نمک حلال 3/4 قاشق چایخوری (نمک کوشر)
سیب زمینی شیرین 4 عدد متوسط
روغن زیتون 3 قاشق سوپخوری

طرز تهیه:
فر را با دمای 450 درجه فارنهایت (232 درجه سانتی گراد) داغ کنید. روی دو سینی فر را با فویل آلومینیومی بپوشانید و بعد داخل فر قرار دهید تا داغ شوند.سیب زمینی شیرین ها را آماده کنید:پوست آن را تمیز کنید و بعد به شکل خلال های 1 سانتی متری خرد کنید. در یک کاسه ی بزرگ، سیب زمینی شیرین را با روغن زیتون، نمک و فلفل هم بزنید. سیب زمینی شیرین ها را داخل سینی های فر داغ شده بریزید و پخش کنید تا یک لایه شوند و روی هم قرار نگیرند. سعی کنید بیش از حد سینی را پر نکنید وگرنه سیب زمینی برشته و قهوه ای نمی شود.خلال ها را در فر سرخ کنید. یک بار هم بزنید و یک بار سینی را بچرخانید. بگذارید 15 تا 25 دقیقه تا زمانی که لبه های سیب زمینی ها کمی قهوه ای شود و وسط آن نرم شود در فر بماند. خلال ها زمانی که روی آن به نظر خشک بیاید و کمی پف کرده باشند، آماده اند. اگر لبه هایشان قهوه ای شد نگران نباشید، بیشتر از اینکه مزه سوختگی بدهند، حالت کاراملی پیدا می کنند.کمی نمک روی خلال ها بپاشید و سرو کنید. اگر نمک دریایی برفکی دارید از آن استفاده کنید. طعم و ظاهر خوبی به غذا اضافه می کند.

نکته:
نشاسته ذرت: بعضی ها قبل از سرخ کردن خلال ها کمی نشاسته ذرت روی آن می پاشند که باعث می شود خلال سیب زمینی شیرین سرخ کرده بیشتر برشته شود. این هم روش خوبی است و اگر خواستید آن را امتحان کنید. ما معمولاً اینکار را نمی کنیم اما دلیلش این است که از همین نوع خلال خوشمان می آید.
ما از نمک کوشر (نمک حلال) استفاده می کنیم. اگر این نوع نمک را ندارید، این نکته را به خاطر داشته باشید: 1 قاشق چایخوری نمک دریایی یا نمک طعام = 1 و 1/4 قاشق چایخوری نمک کوشر

منبع :http://hyperclubz.com/main/Club.aspx?qClub=golesta...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب