خیارشور کلاسیک آمریکایی- هایپرکلابز

راحله ... 6 سال پیش
 خیارشور کلاسیک آمریکایی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:

• 12 پیمانه خیار کوچک، سبز و سفت
• دو عدد پیاز خلال شده
• 6 قاشق غذاخوری نمک دانه درشت
• 4 پیمانه یخ
• 3 پیمانه شکر دانه درشت
• 3 پیمانه سرکه سیب
• دو قاشق غذاخوری دانه خردل
• دو قاشق چایخوری دانه کرفس
• 4 تکه نیم‌ سانتی‌متر زنجبیل تازه

طرز تهیه:
1. در یک کاسه بزرگ، خیارها، پیازها و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید. آنها را درون آبکش بریزید و درون کاسه بزرگ تر قرار دهید. یک لایه یخ در میان آنها بریزید. دوباره مواد را بریزید و در لایه آخر نیز یخ قرار دهید. یک بشقاب سنگین روی خیارها بگذارید و به مدت 12 تا 24 ساعت در یخچال بگذارید تا سرد شوند.
2. برای تهیه شربت ترشی، در قابلمه کوچک، شکر، سرکه، دانه‌های خردل، دانه‌های کرفس و زنجبیل را با یکدیگر مخلوط کنید. آنها را روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد. سپس در قابلمه را بردارید تا 3 دقیقه نیم‌جوش شوند. سپس از روی حرارت بردارید. کنار بگذارید تا خنک شود.
3. پس از اینکه خیارها سرد شدند، یخ‌های آب نشده را از داخل آنها بردارید. آب داخل ظرف را نیز خارج کنید. سپس خیارها را درون قابلمه بزرگ بریزید.
4. شربت را از صافی عبور دهید و روی خیارها درون قابلمه بریزید. آنها را روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشند. آنها را هم بزنید و سپس از روی حرارت بردارید.
5. با قاشق بزرگ، خیارها را درون شیشه های استریلیزه شده بریزید و حدود نیم سانتی‌متر از سر شیشه را خالی بگذارید.
6. شربت را روی حرارت گرم کنید و به صورت داغ روی خیارها درون شیشه بریزید. در شیشه را سفت کنید. پس از سرد شدن، آنها را درون یخچال قرار دهید.

نکات:

برای تهیه یک خیارشور عالی، باید خیارهای سفت، سبز و کاملا تازه را انتخاب کنید.
نمک ترشی یا نمک کوشر (دانه های این نمک بسیار درشت است) از بهترین انواع نمک برای تهیه خیارشور هستند و نمک های تصفیه شده یا یددار شاید موجب کدر شدن رنگ سرکه شوند.
یخ موجب می شود تا برش های خیار تازه و ترد شوند. خیارها را درون آبکش بریزید. لابه لای آنها یخ بریزید و با یک بشقاب روی آنها را فشار دهید تا آب اضافی‌شان گرفته شود.
در حالی‌که خیارها در میان یخ ها استراحت می کنند، شربت ترشی را آماده کنید. برای این منظور، باید اجازه دهید همه ادویه مزه و عطر خود را به خوبی به مایع پس دهند.
وقتی شربت را آبکش کنید دیگر هیچ ماده اضافه ای در ترشی شما دیده نخواهد شد. برای اطمینان از اینکه هیچ دانه ادویه ای به شیشه ترشی راه پیدا نکند، با پارچه مخصوص آبکش (تنظیف) این کار را انجام دهید.
ترشی را به همراه شربت درون قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید و خیارها را بپزید.
شیشه ها باید کاملا تمیز و استریلیزه شده باشند. آنها را پس از شست‌وشو کاملا خشک کنید تا هیچ آب یا گردی در آن باقی نماند.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/138333/%D8%AF%D8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب