راویولی شکلات، دسر فوق العاده خوشمزه- هایپرکلابز

M* Razaghi 6 سال پیش
راویولی شکلات، دسر فوق العاده خوشمزه- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:

روغن مایع: سه قاشق سوپ‌خوری (حدود 50 میلی‌لیتر)
آرد200 گرم
پودر کاکائوی تیره:30 گرم
تخم‌مرغ کامل: دو عدد
سفیده تخم‌مرغ: یک عدد
آب برای جوشاندن راویولی‌ها: یک لیتر
شکر: 50 گرم
چوب دارچین: یک شاخه
مربای گیلاس سفید یا قرمز: به میزان لازم

روش تهيه:
1. ابتدا آرد و پودر کاکائو را داخل کاسه‌ای الک کرده و میان آن را گود می‌کنیم. تخم‌مرغ‌ها و روغن مایع را داخل کاسه‌ای دیگر هم می‌زنیم تا یکدست شوند سپس داخل آرد می‌ریزیم و همه را با هم مخلوط می‌کنیم و ورز می‌دهیم تا جایی که خمیر به دست نچسبد. اگر لازم بود دوباره مقدار کمی آرد به آن اضافه می‌کنیم تا خمیر مطلوبی به‌دست آید.
2. روی خمیر را با یک دستمال پوشانده و حدود 15 دقیقه استراحت می‌دهیم. روی یک تخته بزرگ یا سطح میز کار را آردپاشی کرده و خمیر را به ضخامت دو تا سه میلی‌متر پهن می‌کنیم. خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و مانند تصویر گیلاس‌ها را روی آن می‌چینیم. بین گیلاس‌ها را توسط برس با آب مرطوب می‌کنیم و لایه دوم خمیر را روی آن می‌گذاریم و با وردنه فشرده می‌کنیم که دو خمیر خوب به هم بچسبند. بین گیلاس‌ها را توسط کارد یا ابزارهای مخصوص برش، می‌بریم و راویولی‌ها را روی تخته کار می‌چینیم.
3. آب را همراه شکر و چوب دارچین داخل قابلمه‌ای گود ریخته و روی حرارت می‌گذاریم تا بجوشد. راویولی‌ها را داخل آب جوشان ریخته و حدود 5 تا 8 دقیقه به آنها زمان می‌دهیم تا بپزند سپس آنها را آبکش کرده و با مربای گیلاس سرو می‌کنیم. پیشنهاد من این است که راویولی را به تنهایی سرو نکنیم. درواقع این دستور یک پایه است برای آماده کردن دسرهای دیگر مثل گراتن راویولی شکلاتی. در اینجا می‌توانم به این نکته اشاره کنم که ما معمولا انواع پاستا، راویولی و کانلونی را با سس‌های مختلف یا به صورت گراتن‌ها سرو می‌کنیم که در نمونه دسرهای این خانواده نیز به همین صورت است.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/138042/%D8%B1%D8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب