نان شیرینی اسکون با کرنبری - هایپرکلابز

 نان شیرینی اسکون با کرنبری - هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد اولیه :
آرد 2 فنجان - 280 گرم
جوش شیرین 1 قاشق سوپخوری
نمک حلال نصف قاشق سوپخوری
کره 5 قاشق سوپخوری (سرد، بی نمک، به شکل تکه های نیم سانتی متری)
خامه 1 فنجان + 1 قاشق سوپخوری برای روی اسکون ها (پر چرب)
عسل 3 قاشق سوپخوری (یا 3 قاشق سوپخوری شکر)
پوست لیمو ترش 1 قاشق سوپخوری (عصاره)
کرنبری 3/4 فنجان - 100 گرم (خشک شده. می توانید با کشمش، گیلاس یا زردآلوی خشک جایگزین کنید)
شکر دانه درشت 1 قاشق سوپخوری (مانند شکر توربینادو)

طرز تهیه :
1. توری فر را روی طبقه ی وسط قرار دهید و فر را با دمای 425 درجه فارنهایت ( 218 درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف یک سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید یا از ورقه های سیلیکونی مخصوص فر استفاده کنید.
2. آماده کردن خمیر: آرد، جوش شیرین و نمک را در یک کاسه ی متوسط با هم بزنید. خامه، عسل و عصاره پوست پرتقال را در یک پارچ مدرج ترکیب کنید. آنقدر هم بزنید تا عسل کاملاً با خامه ترکیب شود.
3. با یک مخلوط کن خمیر یا نوک انگشتانتان کره را به مخلوط آرد اضافه کنید تا شبیه به ترکیبی با چند تکه ی ریز کره به اندازه ی نخود تبدیل شود. کرنبری را اضافه کنید. مخلوط خامه و عسل را هم بریزید و با استفاده از یک کاردک پلاستیکی یا چنگال 30 ثانیه مخلوط کنید تا خمیر حالت ترد پیدا کند.
4. خمیر و تمام ذرات خشک آرد را روی سطحی که با آرد پوشانیده اید قرار دهید. خمیر را 3 تا 5 دقیقه ورز دهید تا کاملاً یکدست شود. آن را به شکل یک دایره ی 20 سانتی متری در بیاورید. به شکل 8 مثلث برش دهید و یا از برش دهنده ی بیسکویت استفاده کنید.
5. اسکون ها را داخل سینی فر قرار دهید، روی آن کمی خامه بمالید و کمی شکر بپاشید.
6. پخت اسکون ها: اسکون ها را به مدت 12 تا 15 دقیقه تا زمانی که قهوه ای طلایی شوند در فر بگذارید. حداقل 10 دقیقه قبل از سرو کردن خنک کنید.
7. برای نگهداری: بهتر است اسکون تازه میل شود. اگر چیزی باقی مانده بهترین راه برای تازه نگه داشتن آنها فریز کردن آن است. اسکون های پخته و خنک شده را تا زمانی که سفت شوند فریز کنید و بعد در یک کیسه ی پلاستیکی قرار دهید. تا 3 هفته می توانید آنها را نگه دارید. برای گرم کردن دوباره، در فر با دمای 350 درجه فارنهایت (درجه سانتی گراد) بگذارید تا گرم شود. فکر نمی کنم زیاد طول بکشد.
8. علاوه بر این می توانید خمیر خام اسکون را هم در فریزر نگهداری کنید. اسکون های برش خورده را در فریزر بگذارید تا سرد شوند و بعد به کیسه ی پلاستیکی منتقل کنید. تا 3 هفته می توانید به این روش آنها را نگهداری کنید. موقع پخت مستقیماً از فریزر در بیاورید و در فر با دمای 425 درجه فارنهایت (218 درجه سانتی گراد) بپزید. ممکن است پخت آنها کمی بیشتر طول بکشد.

منبع :http://food.sooran.com/fa/recipes/2649/

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب