كيك پنير خامه اي- هایپرکلابز

مونا قديانلو 9 سال پیش
كيك پنير خامه اي- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم :
 زيركيك:

بيسكويت ساقه طلايي= 12 عدد

كره 75گرم

قسمت اصلي كيك:

پنير خامه اي---400 گرم

شكر---1ليوان

آرد---2قاشق سوپ خوري

وانيل---1قاشق چايخوري

تخم مرغ --- 4عدد

شكلات---1بسته200گرمي

 اول کره رو آب می کنیم. بیسکویت ها رو هم توی خرد کن حسابی خرد می کنیم. بعد بیسکویت و کره رو باهم مخلوط می کنیم. مخلوط رو کف یه قالب (ترجیحاْ‌ گردکمربندی با شماره ۲۲-۲۴) که کف آن رو کاغذ قنادی گذاشتیم پهن می کنیم. و با پشت قاشق یا لیسک روش رو صاف می کنیم. می گذاریم خنک بشه.
بعد پنیر خامه ای بدون نمک رو با شکر با همزن می زنیم بعد مخلوط آرد و وانیل رو اضافه می کنیم و می زنیم و سپس تخم مرغ ها رو دونه دونه به مواد اضافه می کنیم. (یه دونه رو اضافه می کنیم می زنیم و بعد بعدی رو ).

مواد رو نصف می کنیم. یه نصفه رو توی قالب کیک روی بیسکویت ها می ریزیم و روی پنجره پایینی فر با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد ۲۰ دقیقه می پزیم. روی کیک کمی می بندد.

بعد کیک رو از توی فر در می آریم ۸ قطعه از شکلات ها رو رویش می چینیم تا وقتی گرم هستش و شکلات ها کمی آب میشه. بقیه مایه کیک رو رویش می ریزیم و ۴۰ دقیقه دیگه می پزیمش.

وقتی پختیم و تمام شد از فر در می آریم و ۸ تا ۹ قطعه دیگه شکلات می ذاریم رویش. کیک رو با قالب توی یخچال می گذاریم یه شب بمونه (حداقل۶ ساعت).

وقتی کاملاْ‌ کیک خنک شد کمربندی دور قالب رو باز می کنیم و دورش رو با چاقوی تیزی می بریم. من این دفعه دور قالب هم کاغذ قنادی گذاشتم ولی اگه بخواهید دور کیک کاملاْ صاف باشه این کار رو نکنید و بعد با چاقو دورش رو ببرید و از قالب جدا کنید.کاغذ قنادی رو به آرامی از ته کیک جدا کنیدو کیک رو توی بشقاب مناسبی قرار بدهید.

بقیه شکلات ها رو توی کاسه توی میکرو آب می کنیم و روی کیک می دهیم. دوباره چند دقیقه کیک رو توی یخچال بگذارید
توجه کنید که ممکنه سطح کیک توی فر ترک بخوره این اشکالی نداره. می تونید بعد با شکلات آب کرده اون رو پر کنید.
کیک توی فر کمی پف می کنه و بالا می آد. ولی بعد دوباره موقع سرد شدن پفش می خوابه و مشکلی نیست

منبع :

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب