دنده کباب با پستوی نعنا - هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
دنده کباب با پستوی نعنا - هایپرکلابز هایپرکلابز :

دندهٔ گوسفندی با سس پستوی نعناع
مناسب برای :4 نفر
زمان آماده سازی : 1 ساعت
این کباب با قسمت بالای دندهٔ گوسفند، نزدیک به گردن آن، درست می شود. دندهٔ گوسفند وقتی به طور کامل و خوب طبخ شود، گوشت بسیار لذیذ و خوشمزه ای می شود و با پستوی نعنایی می تواند نهار بسیار خوبی برای ظهر جمعه در کنار خانواده باشد. گوشت قرمز در ایتالیا معمولاً به حالت آبدار و صورتی (Rare) کباب می شود. یعنی اطراف آن کاملاً کباب می شود ولی مغز آن صورتی می ماند. زمانی که در این دستور قید شده، برای میزان طبخ medium-rare یعنی آبدار و ترد می باشد. در صورت تمایل برای دستیابی به پخت کاملتر یا حالت well done (کاملاً پخته) می توانید مدت زمان بیشتری آن را کباب نمایید یا در فر بگذارید، البته توجه داشته باشید که کباب کمی خشک تر و کم آب تر می شود. استخوان های دنده، در صورتی که خوب کباب شده باشند، بسیار لذیذ و خوش مزه هستند. این میزان مواد برای 4 نفر مناسب می باشد. مدت طبخ این کباب بستگی به شماو مهمانانتان دارد.

مواد لازم:
دندهٔ گوسفند 16 تا 20 عدد
روغن زیتون 6 الی 8 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به میزان لازم

مواد لازم برای تهیه پستوی نعناع:
بادام بو داده ¼ پیمانه
روغن زیتون ⅓ الی ½ پیمانه
ریحان ¾ پیمانه
نعنای تازه ¼ 1 پیمانه
سیر 3 حبه متوسط
نمک و فلفل به میزان لازم
پنیر پارمژان ¼ پیمانه

طرز تهیه:
1.تهیه پستو: بادام و پنیر را داخل غذاساز می ریزیم و آن را با درجه pulse آنقدر می زنیم تا مواد به صورت پوره در آید. سپس نعناع، ریحان و سیر را به مواد اضافه می کنیم و آنها را آنقدر می زنیم تا تمامی مواد مخلوط شده و یکدست شوند. در آخر روغن زیتون را داخل مواد می ریزیم و سس را مخلوط می کنیم.

2. آن را داخل یک ظرف مناسب می ریزیم و روی آن را می پوشانیم و به مدت 1 ساعت در یخچال می گذاریم. هنگام سرو، کمی از آن را می چشیم و در صورتی که به نمک و فلفل نیاز داشت، به میزان لازم به آن اضافه می کنیم. این پستو را می توان بیش از 24 ساعت در یخچال نگه داری نمود، فقط باید دقت نمود که قبل از سرو، باید آن را مدتی خارج از یخچال قرار دهیم تا هم دمای اتاق شود.

3.فر را با دمای 250 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. دنده ها را در دمای اتاق می گذاریم تا با دمای آنجا هم دما شوند. روی آنها را روغن زیتون می مالیم و کمی نمک و فلفل روی هر کدام می پاشیم. سپس آنها را داخل یک تابه مناسب می چینیم و آن را داخل فر داغ به مدت 8 تا 10 دقیقه می گذاریم تا یک طرف آن طلائی – قهوه ای شود. سپس آنها را از فر خارج کرده و می چرخانیم و باز هم به مدت 8 تا 10 دقیقه در فر داغ می گذاریم. (لازم به ذکر است که دنده کباب ها را می توانیم بصورت باربکیو نیز آماده کنیم و آنها را روی منقل کباب نماییم. بدیین منظور هر طرف را حدود 3 تا 4 دقیقه روی منقل کباب می نماییم.) وقتی کبابها آماده شدند، آنها را از فر خارج کرده، روی هر یک مقداری پستو می ریزیم و داغ و سرو می کنیم.


منبع :http://www.bonjoo.ir/آشپزی-ایتالیایی/241-دنده-کباب...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب