بِنيه سيب و موز؛ صبحانه پرانرژی برای کودکان- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
بِنيه سيب و موز؛ صبحانه پرانرژی برای کودکان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:

80 گرم شكر
1 ق چ دارچين
2 عدد سيب درشت
2 عدد موز
4 ق س گلاب يا عرق بهار نارنج
120 گرم آرد
2 عدد تخم‌مرغ
2 /1 ق چ بيكينگ پودر
1 ق چ نمك
2/1 پيمانه شير يا ماءالشعير
روغن سرخ كردني به ميزان لازم
1 پيمانه مخلوط شكر (يا پودر قند) و دارچين براي تزئين

نکته :
عرق بهارنارنج تشویش و اضطراب و تپش قلب ناشی از استرس را از بین می برد. افرادی که مشکل اختلال خواب دارند هم می توانند پیش از خواب یک استکان بهارنارنج را در یک لیوان آب بریزید و میل کنید.
نکته :
اگر دوست دارید صبحانه رژیمی داشته باشید به جای شکر سفید از شکر قهوه‌ای استفاده کنید.

روش تهیه :
1. سيب‌ها را پوست بگيريد و حلقه حلقه برش بزنيد، سپس دانه‌هايشان را جدا كنيد. حلقه‌ها را در بشقابي بچينيد و رويشان را گلاب بريزيد. شكر و دارچين را مخلوط كنيد و روي سيب‌هاي حلقه شده بريزيد. سپس آنها را به مدت 20 دقيقه رها كنيد تا طعم‌دار شوند. موزها را پوست كنده و به شكل دلخواه برش بزنيد و كنار بگذاريد.
2. زرده تخم‌مرغ‌ها را از سفيده جدا كنيد. زرده‌ها را در يك كاسه با كمي نمك مخلوط كرده، خوب بزنيد تا صاف و يكدست شوند. آرد و بیكينگ پودر را با هم مخلوط كنيد و به تدريج به زرده‌ها اضافه كنيد و خوب هم بزنيد تا يكدست و بدون گلوله شود. بعد آهسته آهسته شير (يا ماءالشعير) را اضافه كنيد و هم بزنيد. سفيده‌هاي تخم‌مرغ را با همزن خوب بزنيد تا كف كند. بعد به مواد اضافه كنيد.
3. روغن را در يك تابه گود داغ كنيد. تكه‌هاي سيب و موز را ابتدا در مايه آماده شده (تخم‌مرغ و آرد) بغلتانيد و بعد در روغن زياد سرخ كنيد. وقتي هر دو طرف ميوه‌ها طلايي شد، آنها را از روغن خارج کنید.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/224329/%D8%A8%D9%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب