برگه سیب دارچینی را چگونه درست کنیم - هایپرکلابز

محبوبه طلعتی 7 سال پیش
برگه سیب دارچینی را چگونه درست کنیم - هایپرکلابز هایپرکلابز :

سیب شامل هیدرات کربن طبیعی است، به همین علت خوردن آن سبب کنترل مقدار قند خون می شود. تجزیه مرحله ای هیدرات کربن موجود درآن سبب می شود برای مدتی گرسنه نشوید. مقدار هیدرات کربن موجود در سیب ها باهم فرق دارد. معمولا در سیبهای سبز میزان این قند کمتر و درسیب لبنان یا سیب گلاب اندازه هیدرات کربن زیادتر است ولی همه سیبها هیدرات کربن دارند. بهترین وقت خوردن سیب به عنوان میان وعده بین ناشتایی تا ناهار است. بهتر است آن را با پوست بخورید

مواد لازم

سیب لبنانی یا سرخ: پنج عدد
دارچین: دو قاشق غذاخوری
شکر: دو قاشق غذاخوری

روش تهیه:

ابتدا فر را روی 250 درجه سانتی گراد گرم کنید. سپس بسته به شکلی که دوست دارید سیب را برش بزنید؛ اما بهترین روش، دو نیم کردن سیب به شکل عمودی است. سپس هسته داخل سیب را جدا کنید. اکنون تا حد ممکن سیب ها را از مقطع عرضی با چاقوی تیز روی تخته ببرید. حدود یک دقیقه سیب ها را داخل کاسه شکر قرار داده و کاسه را تکان دهید تا شکر روی همه برگه ها بنشیند. سیب ها را درآورده و درون سینی که داخلش دارچین پخش کرده اید، بغلتانید. سیب ها را داخل سینی فر قرار داده و 30 تا 45 دقیقه آن را داخل فر بگذارید. بعد از گذشت این مدت سینی را درآورده و دوباره روی آن دارچین بپاشید و بین 30 تا 45 دقیقه دوباره داخل فر بگذارید. سینی را بیرون آورده و برگه ها را داخل ظرف مناسب بگذارید تا خنک شود.

نکته 1: اگر نمی خواهید کالری برگه ها بالا برود، بعد از تهیه برگه ها آنها را با کمی عسل بخورید.

نکته 2: اگر چاقوی تان تیز است، بدون دو نیم کردن سیب، از همان ابتدا آن را از مقطع عرضی برش بزنید تا برگه ها به همان شکل دایره کامل باشد.

نظر متخصص تغذیه چیست؟

برگه بهشتی

سیب به دلیل فیبر، املاح و ویتامین هایش یکی از بهترین میوه هاست. فیبر به ویژه دانه های ریزی که داخل انواع لبنانی و قرمز آن وجود دارد، باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود. سیب حاوی آهن است؛ بنابراین برای افراد کم خون بسیار مفید است. این میوه حاوی ویتامین A است، به همین دلیل خوردن آن باعث لطافت پوست می شود. پتاسیم و منیزیم موجود در سیب باعث کنترل فشار خون می شود. مخلوط سیب و کمی عسل داروی آرام بخش است. این میوه خوش رنگ و لعاب حاوی ویتامین های خانوادهB است؛ بنابراین با خوردنش به آرامش اعصاب تان کمک می کنید.

نظرمتخصص طب سنتی چیست؟

دارچین، ادویه تلخ و شیرین

دارچین، گیاهی دارویی با طبع گرم و خشک است؛ بنابراین خوردن غذاهای تهیه شده با این ادویه برای افرادی که طبع سرد- به ویژه سرد و تر- دارند توصیه می شود. اگر طعم دهان تان بدمزه بوده و بوی نامطلوبی می دهد، دمنوش دارچین یا خوراکی حاوی این ادویه را مصرف کنید. این ادویه باعث درمان نفخ می شود. حداکثر میزان مصرف روزانه این ادویه نیم تا پنج گرم است. افرادی که طبع گرم دارند، باید کمتر از این ادویه استفاده کنند.

منبع :http://cooking.akairan.com/ashpazi/regimi1/2015529...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب