پیتزا به سبک مارکیز marquis pizza- هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
پیتزا به سبک مارکیز marquis pizza- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مارکیز marquis pizza اسم یک پیتزا فروشی مشهور در آمریکاست که پیتزاهای آن خیلی پرطرفدار است .ما امروز به شما طرز تهیه یک نوع از پیتزاهای مارکیز پیتزا را آموزش میدهیم . تهیه این پیتزا در منزل اصلا کار سختی نیست و فقط احتیاج به صبر و سلیقه دارد.

مواد لازم:

خمیر طبق دستور نان پنیر و گوجه‌فرنگی 1 واحد

پنیر تست 3 ورق

پنیر گودا 4 ورق

پنیر پیتزای رنده شده 200 گرم

قارچ 200 گرم

سس سالسا 2 تا 3 قاشق غذاخوری

فلفل دلمه‌ای 1/2 عدد

پیاز خلالی 2 عدد

گوجه‌فرنگی، زیتون و فلفل دلمه‌ای برای تزئین

نمك و فلفل به میزان دلخواه

طرز تهیه:

1. ابتدا فلفل دلمه‌ای را به شكل خلالی و قارچ را ورقه‌ای خرد می‌كنیم. قارچ و فلفل را با كمی روغن زیتون تفت می‌دهیم تا آب آنها كشیده شده و به آنها نمك و فلفل اضافه می‌كنیم تا طعم‌دار شوند.

2. پیاز‌ها را جداگانه با كمی كره تفت داده تا سبك شوند. در این زمان كه مواد پیاز و قارچ آماده می‌شود گلوله‌های 200 گرمی از خمیر آماده كرده و پهن می‌كنیم. روی خمیر را كمی سس کچاپ یا سالسا زده و پنیر‌های تست را روی خمیر می‌گذاریم.

3. مواد قارچ آماده شده را روی نان پهن می‌كنیم. ابتدا ورقه‌های پنیر گودا را روی آن چیده و سپس پنیر رنده شده را با كمی آویشن روی پیتزا می‌ریزیم. باید دقت کرد كه پنیر تست را نمی‌توان حذف كرد چون مواد از نان جدا می‌شوند.

4. روی پنیر‌ها را با گوجه فرنگی تزیین كرده و روی آن فلفل سیاه ساییده شده می‌پاشیم. پیتزا را حدود 25 تا 35 دقیقه روی پنجره وسط فر كه از قبل با دمای 180 درجه سانتی‌گراد گرم شده است، می‌پزیم یا 20 دقیقه بدون پنیر رنده شده، پخته و از فر خارج می‌كنیم، پنیر می‌ریزیم و دوباره 15 دقیقه در فر قرار می‌دهیم.

منبع :http://www.khorak.com/recipe/food/pizza/1971-پیتزا...
3 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
مهدیه سپهر مهدیه سپهر roseroserose
7 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب