آبگوشت با لوبیا چشم‌ بلبلی - هایپرکلابز

آبگوشت با لوبیا چشم‌ بلبلی - هایپرکلابز هایپرکلابز :

اگر مدتي است كه به خاطر داشتن مشكل گوارشي كلا آبگوشت را از ليست غذاهاي‌تان حذف كرده‌ايد و حتي خيساندن نخود و لوبيا از قبل هم، دردي را برايتان دوا نمي‌كند، آبگوشت را با لوبيا چشم بلبلي بپزيد. مطمئن باشيد مشكلتان برطرف مي‌شود و با خيال راحت مي‌توانيد آبگوشت بخوريد.

مواد لازم

500 گرم گوشت آبگوشتي
2 عدد پياز
2 عدد سيب‌زميني بزرگ
1 پيمانه لوبيا چشم‌بلبلي
300 گرم سبزي شامل تره، جعفري، شنبليله (مقدار شنبليله كمتر از جعفري و تره باشد)
2 عدد گوجه‌فرنگي
4 عدد ليمو عماني
1 ق‌م زردچوبه
1 ق‌س رب
1 ق‌س ادويه مخلوط
نمك و فلفل به مقدار لازم
3 حبه سير
كمي روغن

طرز تهیه:

1. ابتدا لوبيا را پاك كرده و پس از شستن، در كاسه مناسبي، مقداري آب بريزيد و بگذاريد حدود يك ساعت خيس بخورد. در اين فاصله گوشت را بشوييد، در سبد بريزيد و صبر كنيد تا آب اضافي آن خارج شود.

2. يكي از پيازها را پوست كنده و خرد كنيد. سپس در يك قابلمه مناسب مقداري روغن بريزيد و آن را روي حرارت قرار داده و پياز را تفت دهيد. بعد زردچوبه و ادويه مخلوط را اضافه كنيد و آن را نيز كمي حرارت دهيد تا طعم خامي‌اش گرفته شود.

3. حبه‌هاي سير را پوست كنده و به قطعات ريز خرد كنيد. پس از آن سيرهاي خرد شده را به پياز اضافه كنيد و همراه با آن كمي تفت دهيد. حالا گوشت را در قابلمه بريزيد و حدود 2 ليوان آب همراه با كمي نمك و فلفل اضافه كنيد. در اين مرحله حرارت زير قابلمه را كم كرده ، صبر كنيد تا گوشت بپزد.

4. سبزي‌ها را تميز كرده، بعد از شستن ريز خرد كنيد و پياز دوم را هم خرد كرده در تابه‌اي جداگانه با كمي روغن روي حرارت قرار داده ، تفت دهيد تا پياز طلايي شود بعد سبزي‌ها را افزوده، تفت داده و حرارت را خاموش كنید و كنار بگذاريد.

5. سيب‌زميني‌ها را پوست گرفته، بشوييد، به چهار قسمت تقسيم كرده و به همراه سبزي، داخل قابلمه حاوي گوشت بريزيد، سپس ليمو عماني‌ها را شسته توسط چاقو چند شيار در آن ايجاد كنيد و داخل قابلمه بريزيد، حالا گوجه فرنگي‌ها را هم به چهار قسمت تقسيم كرده داخل قابلمه بريزيد. در آخر نوبت اضافه كردن رب است. آن را هم افزوده و حرارت را كم كنيد تا آبگوشت جا بيفتد.

منبع :http://www.persianv.com/ashpaz/307809.php

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب