اسپاگتی با کوفته بوقلمون - هایپرکلابز

اسپاگتی با کوفته بوقلمون - هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم برای 4 نفر
1 بسته اسپاگتی 500 گرمی
1 عدد تخم‌مرغ
4 ق س پودر سوخاری
4 /1 ق چ پودر دانه گشنیز
2 /1 ق چ پودر خردل
1 ق س پودر پیاز
1 ق چ پودر سیر
2 /1 پیمانه شیر
500 گرم بوقلمون چرخ کرده
3 /1 پیمانه اسفناج ریز خرد شده
4 عدد گوجه‌فرنگی بدون پوست
1 ق س رب گوجه‌فرنگی
2 پیمانه آب مرغ
1 عدد پیاز خرد شده
2 ق س آویشن خرد شده
به میزان لازم نمک و فلفل
به میزان لازم روغن مایع


طرز تهیه:

1. فر را با دمای 185 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. در یک کاسه بوقلمون چرخ کرده را با پودر سوخاری، تخم‌مرغ، پودر دانه گشنیز، پودر خردل، پودر پیاز، نمک، فلفل، شیر و اسفناج خرد شده مخلوط کنید تا مواد به شکل خمیر درآید. مقداری از مواد را بردارید و با دست آن را گرد کنید. هر تعداد که می‌شود کوفته‌ها را به همین شکل آماده کنید، سپس آنها را داخل سینی فر که کمی آن را چرب کرده‌اید قرار داده و سینی را به مدت 15 دقیقه داخل فر بگذارید.

2. در این میان اسپاگتی را بپزید، آن را آبکش کرده و کنار بگذارید. در یک تابه مقداری روغن بریزید، سپس پیاز خرد شده را داخل آن کمی تفت دهید. بعدازآنکه پیاز نرم و طلایی شد، رب گوجه‌فرنگی را حدود 1 دقیقه داخل آن تفت دهید. حالا آب مرغ را بریزید و حرارت را زیاد کنید تا جوش بیاید، سپس حرارت را کم کنید و صبر کنید تا سس کمی غلیظ شود. گوجه‌فرنگی‌ها را خرد کنید، سپس آنها را همراه با آویشن خرد شده و پودر سیر اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. به میزان لازم نمک و فلفل هم بزنید.

3. حالا اسپاگتی را داخل ظرف مورد نظرتان ریخته و روی آن سسی را که آماده کرده‌اید ، بریزید. در انتها کوفته‌ها را هم روی اسپاگتی قرار داده ، سرو کنید.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/256332/

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب