یک شیرینی ابتکاری و بسیار خوشمزه با چوب شور و شکلات- هایپرکلابز

یک شیرینی ابتکاری و بسیار خوشمزه با چوب شور و شکلات- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد اولیه :
کره 1 فنجان (بدون نمک،‌اب شده)
شکر قهوه ای 1 فنجان
شکر نصف فنجان
تخم مرغ2 عدد بزرگ
عصاره وانیل 1 و نیم قاشق چایخوری
آرد 2 فنجان
نمک 1 قاشق چایخوری
خرده شکلات 1 و نیم فنجان (جدا)
چوب شور 1 فنجان (خرد شده، جدا)
روغن نباتی 2 قاشق چایخوری

طرز تهیه:
فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتی گراد) داغ کنید.
برای تهیه خمیر این شیرینی لذیذ ابتدا کف یک ظرف مخصوص فر مربع شکل به ضلع 20 سانتی متر را با کاغذ روغنی بپوشانید و بگذارید کاغذ از دو طرف ظرف آویزان باشد. روی کاغذ روغنی را با اسپری آشپزی چرب کنید.
در یک مخلوط کن کره ی آب شده و شکر و شکر قهوه ای را 2 دقیقه بزنید تا نرم و یکدست بشوند.

تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و بزنید تا مخلوط شوند. کاسه ی مخلوط کن را جدا کنید و آرد را اضافه کنید و با چنگال هم بزنید تا مخلوط شود. 1 فنجان خرده شکلات و نصف فنجان چوب شور خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید.

خمیر شیرینی را داخل قالبی که آماده کرده اید بریزید و روی آن را ضاف کنید سپس نصف فنجان چوب شور باقیمانده را روی آن بریزید و آنها را کمی داخل خمیر فشار دهید.


30 دقیقه تا زمانی که خلال دندانی که در آن فرو می کنید تمیز بیرون بیاید در فر بپزد. زمانی که شیرینی تخته ای در حال پختن است نصف فنجان خرده شکلات باقیمانده را با روغن نباتی در یک قابلمه دو جداره یا داخل ماکرو ویو آب کنید.
شیرینی تخته ای را از فر بیرون بیاورید و بگذارید کاملاً داخل قالب خنک شود سپس آن را به وسیله ی لبه های کاغذ روغنی از قالب بیرون بیاورید.

شکلات آب شده را قطره قطره روی شیرینی بریزید و بگذارید خنک شود تا شکلات سفت شود. شیرینی تخته ای را به شکل 16 مربع برش دهید و سرو کنید.

منبع :http://www.niksalehi.com/cooking/archives/017983.p...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب