دستور تهیه نان مقوی برای فرزندانتان- هایپرکلابز

راحله ... 6 سال پیش
دستور تهیه نان مقوی برای فرزندانتان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:
1 ¼ فنجان آب گرم
2 قاشق غذاخوری عسل
2 قاشق چایخوری مخمر خشک فوری
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
½ فنجان تخم آفتابگردان خام
1 ½ فنجان آرد گندم کامل
½ قاشق غذاخوری نمک
1 و نیم تا 2 فنجان آرد سفید
1 تخم مرغ بزرگ (اختیاری)

طرز تهیه:
1- مخمر و عسل را درآب گرم حل کنید و اجازه دهید تا به مدت پنج دقیقه استراحت کند و مخمر فعال شود.
2- تا آماده شدن مخمر ، تخم آفتابگردان ها را با چاقو یا میکسر کمی خرد می کنیم و در یک کاسه بزرگ تخم آفتابگردان و یک فنجان از آرد گندم کامل و نمک را با هم مخلوط می کنیم.
3- وقتی که روی ترکیب آب و مخمر کف کرد روغن زیتون را به آن اضافه می کنیم و سپس مایع را به ترکیب مواد خشک که قبلا با آماده کرده ایم اضافه می کنیم.
4- نصف فنجان آرد گندم کامل و نصف فنجان آرد سفید را به آن اضافه می کنیم تا بصورت گلوله چسبناک شود و خمیر را از کاسه روی میز کار قرار می دهیم که از قبل روی آن را آرد پاشیده ایم قرار می دهیم.
5- بقیه آرد را به آن اضافه می کنیم و به آرامی ورز می دهیم به مدت 5 دقیقه بعد از این مدت باید یک خمیر لطیف شود که به دست شما نچسبد.
6- داخل کاسه را کمی آرد می پاشیم و خمیر را داخل آن قرار می دهیم و روی آن را با نایلون می پوشانیم و به مدت 1 تا 1:30 دقیقه به آن استراحت می دهیم تا حجم آن دوبرابر شود.
7- بعد از استراحت خمیر را به دونیم تقسیم می کنیم و به آنها شکل می دهیم . روی سینی فر کاغذ روغنی می گذاریم و خمیرها را با فاصله روی آن قرار می دهیم و روی آنها را با یک پارچه تمیز که مرطوب باشد می پوشانیم و دوباره به مدت 1 تا 1:30 ساعت اجازه می دهیم استراحت کند.
8- فر را حدود 15 دقیقه قبل روشن می کنیم با 400 درجه تا گرم شود. سفید تخم مرغ و زرده را از هم جدا می کنیم . یک قاشق آب را با سفیده تخم مرغ هم می زنیم و با قلم مو روی هر قرص نان را با آن می پوشانیم که این کار اختیاری است . این کار کمک می کند به اینکه روی نان ها قهوه ای و براق شود.
9- با استفاده از یک چاق روی نان ها را برش می دهیم و برای این کار کافیست چاقو را بصورت افقی رو نان بکشید بدون فشار.
10- نان ها را داخل فر قرار می دهیم به مدت 25 دقیقه تا زمانی که روی آن طلایی و قهوه ای شود . برای برش نان ها عجله نکنید اجازه بدهید خنک شود نوش جان.

منبع :http://www.hidoctor.ir/112106_%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب