طرز تهیه مرغ به روش کره‌ای- هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
طرز تهیه مرغ به روش کره‌ای- هایپرکلابز هایپرکلابز :

با مرغ می‌شود، انواع و اقسام غذاها را درست کرد. از سوپ و خوراک مرغ و جوجه کباب گرفته تا سالاد الویه و کیک مرغ و فسنجان! می‌توان آن را کباب کرد، سوخاری و بریان کرد. هر کشوری هم به روش متفاوتی مرغ را طبخ می‌کند. در این بخش طرز تهیه مرغ به روش کره‌ای را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم تا روش متفاوتی از طبخ مرغ را تجربه کنید. شما هم این روش را امتحان کنید.

مواد لازم برای مرغ کره‌ای:

برنج سوخاری: ۲ فنجان

روغن کنجد: ۱ قاشق غذاخوری

عسل: ۱ قاشق غذاخوری

سینه مرغ بدون پوست و استخوان: ۴ تکه

مواد لازم برای سالاد:

خیار با پوست: ۲ فنجان

هویج: ۲ فنجان

مخلوط سالاد کلم: ۲ فنجان

شکر: ۱ قاشق غذاخوری

نمک: یک چهارم قاشق چایخوری

سرکه برنج: نصف فنجان

روغن کنجد: ۱ قاشق غذاخوری

مواد لازم برای سس مرغ کره‌ای:

عسل: ۱ قاشق غذاخوری

سرکه برنج: ۱ قاشق غذاخوری

سس سویا: ۱ قاشق غذاخوری

ریشه زنجبیل خرد شده: ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مرغ کره‌ای:

فر را ابتدا با درجه حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم می‌کنیم. ظرف ناسب مخصوص فر بردارید و آن را با فویل بپوشانید. یک توری فلزی مخصوص پخت بردارید و روی فویل قرار دهید و روی آن را اسپری پخت بزنید. برنج‌ها را داخل غذاساز بریزید و آن‌ها را خوب پودر کنید. حالا روغن کنجد و عسل را در کاسه‌ای خوب با هم مخلوط کنید. مرغ‌هایتان را به عسل و روغن کنجد اضافه کرده و خوب هم بزنید. برنج پودر شده را هم اضافه کنید و مجددا هم بزنید تا مرغ‌ها آغشته به برنج شوند. حالا مرغ‌ها را روی توری فلزی گذاشته و داخل فر قرار دهید. مرغ‌ها باید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در فر بمانند تا آب مرغ گرفته شده، مرغ‌ها خوب بپزند. در مدت زمانی که مرغ‌ها در فر در حال پخت هستند، سالاد را تهیه کنید.

برای درست کردن سالاد خیار، هویج را خرد کنید و با مخلوط سالاد کلم شکر و نمک در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. درب ظرف سالاد را بگذارید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه در دمای اتاق بماند. بعد از ۱۰ دقیقه نصف فنجان سرکه و یک قاشق روغن کنجد را به سالاد اضافه کرده، درب ظرف را گذاشته و آن را تا زمانی که می‌خواهید آن را سرو کنید در یخچال قرار دهید. برای درست کردن سس، در یک ماهیتابه عسل، سرکه برنج، سس سویا و ریشه زنجبیل خرد شده را با هم مخلوط کرده و آن را بر روی حرارت قرار می‌دهیم تا جوش بیاید. ابتدا حرارت را زیاد می‌کنیم تا جوش بیاید و پس حرارت را کم می‌کنیم. ۴ تا ۵ دقیقه با حرارت ملایم باید بجوشد تا سس غلیظ شود. مخلوط سالاد کلم را از یخچال خارج کرده و سالاد را فشار دهید تا آب اضافه آن خارج شود، بعد سالاد را بین بشقاب‌ها تقسیم کرده و بر روی هر کدام یک سینه مرغ قرار دهید. سس را روی مرغ پخش کنید و آن را سرو کنید.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب