طرز تهیه کیک داغ بادام و گیلاس- هایپرکلابز

زهرا نصیری 5 سال پیش
طرز تهیه کیک داغ  بادام و گیلاس- هایپرکلابز هایپرکلابز :

با یک دسر خوشمزه و یک کیک ساده و لذیذ موافقید؟ این کیک را می‌توانید در هر فصلی تهیه کنید. برای گیلاس‌هایش نیز می‌توانید از گیلاس‌هایی که در فریزر نگهداری کرده‌اید استفاده کنید. فقط حواستان باشد برای استفاده از گیلاس‌های یخ‌زده ابتدا اجازه دهید یخش باز شود و سپس آن را خشک کرده و استفاده کنید. علاوه بر گیلاس در این کیک می‌توانید از بلوبری، تمشک و شاتوت نیز استفاده کنید.

مواد لازم کیک داغ بادام و گیلاس:

کره: ۱۲۰ گرم

آرد: ۱ پیمانه

بکینگ پودر: ۱/۲ قاشق چایخوری

نمک: ۱/۲ قاشق چایخوری

شکر: ۱۵۰ گرم

تخم مرغ: ۳ عدد

عصاره بادام: ۱/۲ قاشق چایخوری (اگر عصاره بادام در دسترس نبود، می‌توانید به جای آن از اسانس بادام استفاده کنید)

گیلاس: ۳۴۰ گرم

بادام پرک: ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه  کیک داغ بادام و گیلاس:

خوب برویم سراغ طرز تهیه این کیک خوشمزه؛ طبق معمول اقدامات لازم جهت پخت کیک، ابتدا فر را از قبل با درجه حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد گرم کنید. قالبتان را که بهتر است قالب پای باشد با کره کمی چرب کنید و روی آن آرد بپاشید. یک ظرف مناسب با اندازه متوسط بردارید و در آن آرد، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید.

برویم سراغ کره؛ کره را با شکر با همزن برقی آنقدر هم بزنید تا سبک و پفکی شود. تخم‌مرغ‌ها را دانه دانه بشکنید و به کره اضافه کنید. و خوب هم بزنید. حالا نوبت اضافه کردن عصاره بادام است. بعد از اضافه کردن عصاره بادام مخلوط آرد را به تخم‌مرغ‌ها و کره اضافه کرده و این بار با درجه پایین همزن، هم بزنید. دقت کنید که در این مرحله نباید بیش از حد موادتان را هم بزنید.

اکنون قالبی را که از قبل چرب کرده و روی آن آرد ریخته‌اید را برداشته و مایه کیک را درون آن بریزید. گیلاس‌ها و بادام‌هایتان را نیز روی مواد پخش کنید. سپس قالب را به مدت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه در فر قرار دهید تا خوب بپزد. وقتی کیکتان پخت، آن را از فر خارج کرده و ابتدا اجازه دهید برای ۱۰ دقیقه خنک شود و سپس آن را سرو کنید. در عصرهای سرد پاییزی این کیک با ۱ استکان چای بسیار می‌چسبد.

نوش جان.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب