شیرین قاتوق یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای محلی - هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
شیرین قاتوق یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای محلی - هایپرکلابز هایپرکلابز :

این بار می‌خواهیم یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای محلی را به شما عزیزان آموزش دهیم. شیرین قاتوق خورشتی است که در آن از قیسی و آلو استفاده می‌شود. این خورشت با برنج سرو می‌شود و بسیار لذیذ است. حتما آن را امتحان کنید.

طرز تهیه شیرین قاتوق (خورشت آلو قیسی شمالی)

مواد لازم:


(برای ۴ نفر)

سینه و یا ران مرغ: ۳ تکه

پیاز متوسط: ۲ عدد

کشمش پلویی: ۱/۲ پیمانه

قیسی: ۱/۲ پیمانه

آلو سیاه خشک: ۱/۲ پیمانه

زعفران آب کرده: به میزان لازم

روغن مایع: به میزان لازم

رب گوجه فرنگی: ۲ قاشق سوپخوری

نمک و فلفل سیاه و زردچوبه: به میزان لازم

طرز تهیه:

۱- ابتدا پیاز را به صورت خلالی خرد کنید. با مقدار کمی روغن آن را روی حرارت ملایم تفت دهید. زردچوبه و فلفل سیاه را به آن اضافه کنید.

۲- وقتی پیاز طلایی شد سینه مرغ و یا ران مرغ را به پیاز اضافه کنید و با پیاز کمی تفت دهید. به آن‌ها نمک اضافه کرده و سپس ۱ لیتر آب جوش داخل قابلمه بریزید. در قابلمه را گذاشته و اجازه دهید تا مرغ بپزد.

۳- کشمش را شسته و آن را داخل آبکش بریزید تا آب اضافه آن خارج شود. سپس در یک تابه مقدار کمی روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. بعد از اینکه آب کشمش خارج شد و خشک شد آن را داخل تابه بریزید و تفت دهید.

۴- وقتی کشمش‌ها کمی تفت خوردند، آن‌ها را در ظرفی دیگر ریخته و کنار بگذارید. حالا آلو و قیسی‌ها را در همانماهیتابه که کشمش را تفت دادید، بریزید و ۲ تا ۳ دقیقه آن‌ها را تفت دهید و بعد آن‌ها را از ماهیتابه خارج کنید و کنار بگذارید. حالا رب را داخل ماهیتابه ریخته و کمی تفت دهید تا رنگ آن باز شود.

۵- به مرغتان نگاه کنید. اگر پخت و آبش کشیده شد، آلو، قیسی و کشمش تفت داده شده را همراه با زعفران به آن اضافه کنید. رب را هم به خورشت اضافه کنید و حرارت را ملایم کنید و اجازه دهید تا خورشت جا بیفتد.

۶- بعد از اینکه خورشت آماده شد آن را با برنج سرو کنید.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب