چطور سبد سبزیجات تزئینی درست کنیم؟- هایپرکلابز

ن آ 10 سال پیش
 چطور سبد سبزیجات تزئینی درست کنیم؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

همه ما سعی می کنیم برای مهمان سفره ناهار یا شام زیبایی بیاراییم. استفاده از سبزیجات، سالادها، ترشی جات و خوراکی های دیگر مرسوم است، ولی گاهی نحوه تزئین آنها حتی در مزه و طعم آنها تأثیرگذار است.
در اینجا سبدی از سبزیجات تزئین می کنیم تا برای چیدن میز یا سفره آرایی از آن استفاده کنید.

مواد لازم:
فلفل نارنجی و زرد
خیار ریز
هویج ریز
بروکلی
گل کلم
پیازچه
مارچوبه
کاسنی
کلم پیچ

وسایل موردنیاز:
سیخ کباب و یک ظرف
چند تکه نان (اختیاری)

دستور تهیه:
1. کلم پیچ را به دو نیم ببرید.
2. نیمه کلم را در ظرفی بگذارید و سطح صاف آن رو به پایین باشد.
3. سیخ ها را داخل کلم بزنید طوری که نوک تیز آنها رو به داخل باشد. بلندترین سیخ ها را در مرکز کلم بزنید. سیخ های جانبی را کمی کوتاه کنید. سیخ های سمت لبه ظرف باید کوتاه ترین سیخ ها باشند. حالا سیخ ها را دربیاورید و دوباره داخل کلم بزنید به طوری که نوک تیز آنها رو به بیرون باشد. (این کار را کردیم تا اول با نوک تیز سیخ کلم را سوراخ کرده باشیم تا راحت تر ته آنها را داخل سوراخ ها بزنیم.)
4. فلفل را با چاقو به شکل قلب ببرید و آن را داخل کاسه ای از آب یخ بگذارید تا تازه بماند.
5. برای درست کردن گل های تربچه ای، با چاقو دور تربچه را به شکل زیگزاگ ببرید. سپس به آرامی دو تکه تربچه را از هم جدا کنید. گل های تربچه ای را نیز داخل آب و یخ بگذارید تا تازه بمانند.
6. برای درست کردن گل های خیاری، با چاقو دور خیار را به شکل زیگزاگ ببرید. سپس به آرامی دو تکه تربچه را از هم جدا کنید. گل های تربچه ای را نیز داخل آب و یخ بگذارید تا تازه بمانند.
7. ریشه های گل های پیازچه ای را ببرید. سر سبز آنها را نیز ببرید. حالا با چاقو تکه های باقیمانده را از وسط تا نزدیک انتهای ریشه برش بزنید و دوباره این کار را به شکل ضربدری انجام دهید. این پیازچه ها را داخل کاسه جداگانه ای بگذارید تا باز شوند و سبزیجات دیگر بو نگیرند.
8. گل های هویجی را بدین ترتیب درست کنید که با چاقو اول یک برش مایل در بدنه هویج بزنید و دو برش مایل دیگر نیز بالای برش اولی بزنید. اینها را نیز داخل آب و یخ بیندازید.
9. برای آماده کردن بروکلی و گل کلم، به اندازه ای آنها را ببرید که برای سیخ کردن مناسب باشند. مارچوبه را نیز یک بار در آب داغ فرو کنید تا کمی نرم شود و سپس به سیخ بزنید.
10. حالا نوبت سیخ کشیدن سبزیجات است. قسمت های سبز پیازچه را که جدا کرده و کنار گذاشته بودید به عنوان ساقه به همه سیخ ها بکشید. بعد هر سبزی را به نوک هر سیخ فرو کنید.
11. وقتی سیخ کشیدن همه سبزیجات تمام شد، لابلای سیخ ها را با برگ های کاسنی پر کنید. درست قبل از سرو کردن نیز چند تکه نان را سیخ بکشید و به سبد اضافه کنید. این سبزیجات را می توانید با سس دلخواهتان سرو کنید.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/61652/%DA%86%D8%B...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب