ژولیت بینوش به «ماهی و گربه» ایرانی جایزه‌ی بهترین فیلم جشنواره‌ی "پرتغال" را داد- هایپرکلابز

ЋaMiD KaZeMi 10 سال پیش
  ژولیت بینوش به «ماهی و گربه» ایرانی جایزه‌ی بهترین فیلم جشنواره‌ی "پرتغال" را داد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

فیلم «ماهی و گربه» در جشنواره‌ی «لیسبون» پرتغال موفق به کسب جایزه بهترین فیلم شد و جایزه این فیلم را ژولیت بینوش به شهرام مکری کارگردان این فیلم اهدا کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جشنواره فیلم «لیسبون» شامگاه 27 آبان ماه با اعلام بهترین‌هایش به کارخود پایان داد و فیلم «ماهی‌وگربه» به کارگردانی شهرام مکری از ایران موفق شد، جایزه بهترین فیلم را ازاین جشنواره دریافت کند.
«ماهی وگربه» در کنار 11 فیلم مطرح دیگر از کشورهای مختلف دنیا در این جشنواره به نمایش درآمد و در نهایت با نظر هیات داوران، جایزه بهترین فیلم این جشنواره به «ماهی و گربه» اهدا شد.
سه فیلم از فستیوال برلین به نام هایسیه نوکا محصول کشور المان، ویکتوریا وفلورانس- اره وخرس محصول کشور کانادا و بچه گربه کنجکاو از آلمان به همرا سه فیلم از فستیوال کن بالای بلندی محصول فرانسه با بازی ایزابل هوپر از بخش هفته کارگردانان کن، ایستادن ضربان قلب محصول کشور امریکا از بخش خارج مسابقه کن، نبرد سولفرینو از هفته منتقدان کن محصول فرانسه و دوفیلم از فستیوال لوکارنو به نام‌های وقتی شب دربخارست سقوط می‌کند و١٢ سالگی کوتاه است، محصول امریکا رقبای اصلی «ماهی وگربه» بودند.
بنا بر این گزارش، طبق اعلام روابط عمومی فیلم «ماهی و گربه» استقبال تماشاگران فیلم «ماهی و گربه» در جشنواره لیسبون پرتغال خارج از انتظار بود و آنها ساخت این فیلم را از سوی کارگردان ایرانی ستودند.
در مراسم اختتامیه جشنواره لیسبون، جایزه فیلم «ماهی و گربه» را ژولیت بینوش بازیگر سرشناس فرانسوی به شهرام مکری برای ساخت این فیلم اهدا کرد.
مراسم اختتامیه فستیوال لیسبون با حضور سینماگران وهنرمندان سرشناسی چون ژولیت بینوش. ژراردوپاردیو. پل استر. وونگ کاروای،جیمزگری. عبدالطیف کشیشه والیا سلیمان برگزار شد. همچنین از جیمزگری وسوخورف برای مرور اثارش درجشنواره تقدیربه عمل امد.
فستیوال «لیسبون پرتغال» پنجمین حضور بین المللی فیلم ماهی و گربه است. این فیلم در اولین حضور جهانی خود در بخش «افق‌ها» هفتادمین جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و جایزه خلاقیت جشنواره را دریافت کرد و پس از آن درمرکزفیلم «آرکوبالینو» میلان ایتالیا به نمایش درآمد.
هجدهمین جشنواره فیلم «بوسان» درکره جنوبی سومین حضور جهانی این فیلم بود و بخش مسابقه جشنواره سائوپولو، چهارمین حضورش بود.
فیلم «ماهی و گربه» توسط محمد اطبایی عرضه و بازاریابی بین المللی می‌شود و سپهر سیفی تهیه‌کنندگی فیلم را برعهده دارد.
«ماهی و گربه» در یک سکانس- پلان 130 دقیقه‌ای پس از یک ماه تمرین در مکان مورد نظر، در یک شبانه روز ساخته شد. این فیلم ماجرای گروهی از دانشجویان و جوانان را تعریف می‌کند که در جریان سفر به شمال کشور و حضور در یک اردو درگیر ماجراهایی می‌شوند. فیلمبرداری این فیلم که برای یک پلان سکانس کامل طراحی شده به مدیریت محمود کلاری انجام گرفته است.

منبع :http://www.isna.ir/fa/news/92082817337/%DA%98%D9%8...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از ЋaMiD KaZeMi

«ریچارد گِر» به فیلم «آتش کهنه» پیوست
ویل اسمیت وارد شهر متحرک شد
دانيل رادكليف «عزيزت را بكش»!
افتتاح دو نمایشگاه عکس با موضوع محرم
متقاضیان حضور در جشنواره کن 2014 آماده باشند
جشنواره رم به پرداخت نیم‌میلیون دلار برای دعوت از «اسکارلت یوهانسون» متهم شد
«رابرت دنیرو» آماده بازی در فیلم گنگستری «اسکورسیزی» می‌شود
«تام کروز» در تلاش برای متقاعد کردن «جک نیکلسون»
شاعری که فروغ را شرمنده کرد
یادداشت دختر منوچهر آتشی در سالگرد کوچ این شاعر
جایزه «سروانتس» 2013 به نویسنده مکزیکی اعطا شد
مرتفع‌ترین مجسمه جهان، جاذبه‌ جدید گردشگری چین می‌شود
ماسک‌های سمیرا اسکندرفر در گالری آران
حسین علیزاده برای «بیگانه» موسیقی می‌سازد
سایمون پگ به «ماموریت غیرممکن 5» پیوست
درخشنده برای آغاز اکران «هیس...» به لس‌آنجلس رفت
ثبت‌نام 259 گروه در جشنواره موسیقی فجر
خوانندگان پاپ تا پایان سال در برج میلاد کنسرت نمی‌دهند
همکاری انیماتورهای ایرانی و عراقی برای ساخت «قصه‌های خرکی»
انیمیشن «قصه‌های مجید» در انتظار بودجه