«برنیس بژو» با «گذشته» بهترین بازیگر جشنواره پالم‌اسپرینگز شد- هایپرکلابز

عباد محمدي 9 سال پیش
«برنیس بژو» با «گذشته» بهترین بازیگر جشنواره پالم‌اسپرینگز شد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

«برنیس بژو»، بازیگر فیلم «گذشته» اصغر فرهادی، جایزه بهترین بازیگر زن را از بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «پالم‌اسپرینگز» کسب کرد.
برگزیدگان امسال هیئت داوران جشنواره فیلم پالم‌اسپرینگز در حالی اعلام شدند که فیلم «سقوط دایره شکسته» ساخته «فلیکس فن گرونینگن» به عنوان بهترین فیلم خارجی این رویداد سینمایی انتخاب شد و در بخش بهترین بازیگری نیز «برنیس بژو» برای فیلم «گذشته» و «مد میکلسون» بازیگر فیلم «شکار» ساخته «توماس وینتربرگ» به ترتیب عناوین بهترین بازیگر زن و مرد این جشنواره را از آن خود کردند.
فیلم «سقوط دایره شکسته» که به عنوان نماینده سینمای بلژیک در میان 9 فیلم بخش خارجی هشتاد‌وششمین دوره جوایز اسکار نیز حضور دارد، پیش از این در جشنوار برلین جایزه منتخب تماشاگران و همچنین جایزه فیلم لوکس پارلمان اروپا را بدست آورده بود و توصیف‌کننده یک داستان رمانتیک و زندگی خوشبخت است که ناگهان به یک تراژدی مبدل می‌شود.
همچنین در سایر بخش‌ها جایزه نگاه نو جشنواره ویژه استعدادهای نوظهور بین‌المللی ار سوی هیئت‌داوران این رویداد سینمایی به «آدریانا پاللارو» برای فیلم «Medeas» رسید و فیلم نامزد نخل طلای «هلی» ساخته «آمات اسکالانته» از مکزیک موفق به کسب جایزه «سینه لاتینو» شد.
جایزه «جان شلزینگر» به فیلم «در جستجوی ویوین میر» ساخته «جان مالوف» از آمریکا و جایزه «پل میان مرزها» به «واله‌خا، مرد امید» جدیدترین ساخته «آندره وایدا» از لهستان رسید.
جشنواره فیلم «پالم اسپرینگز» آمریکا که تمرکز ویژه‌ای بر روی فیلم‌های خارجی دارد، امسال 191 فیلم از 60 کشور جهان را به نمایش گذاشت که در این میان 46 فیلم از 76 فیلم ارائه شده برای حضور در بخش بهترین فیم خارجی اسکار به روی پرده رفتند.

منبع :http://www.isna.ir/fa/news/92102212092/-%D8%A8%D8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب