اسکار 2014: نامزدهای بازیگران نقش مکمل مرد - هایپرکلابز

M* Razaghi 9 سال پیش
اسکار 2014: نامزدهای بازیگران نقش مکمل مرد - هایپرکلابز هایپرکلابز :

نامزدهای جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در اسکار 2014 معرفی شدند.
به گزارش برترین ها به نقل از BBC world؛ بردلی کوپر، برکات عبدی، مایکل فسبندر، جونا هیل، جیرد لیتو نامزدهای جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد اسکار 2014 هستند.

بردلی کوپر ، ۳۹ ساله: کلاهبرداری آمریکایی
شخصیت او در فیلم: او نقش یک مامور یکدنده اف بی آی، پلیس فدرال آمریکا را بازی می کند که برای به دام انداختن یک سیاستمدار فاسد در ایالت نیوجرسی دو کلاهبردار حرفه ای را به خدمت می گیرد.
سابقه در جوایز اسکار: او فقط یک بار در سال ۲۰۱۲ ، برای ایفای نقش یک معلم مدرسه که از مشکل روحی دو قطبی رنج می برد، در فیلم "دفترچه امید بخش" در بخش بهترین بازیگر مرد نقش اول نامزد شد.
نظر منتقدان: استیون رئا در روزنامه فیلادلفیا نوشت:" اینکه بردلی کوپر با آن همه مو و ریش و لباسهای مد دهه هفتاد توانسته به خوبی نقش خود را بازی کند نشان می دهد که از تبار هنرپیشگان واقعی است. علاوه بر همه اینها بازی او احساس بیم و بلندپروازی زیادی را به میدان می آورد."

برکات عبدی، ۲۸ ساله: کاپیتان فیلیپس
شخصیت او در فیلم: او نقش فرمانده یک گروه از دزدان دریایی سومالیایی به نام عبدالولی موسه را بازی می کند که یک کشتی باربری آمریکایی که ناخدای آن کاپیتان فیلیپس است را می ربایند.
سابقه در جوایز اسکار: کاپیتان فیلیپس اولین فیلم برکات عبدی است. او فرزند یک معلم مدرسه است و در سن هفت سالگی به خاطر جنگ از سومالی گریخت و تا قبل از انتخاب وی توسط کارگردان فیلم در آمریکا به رانندگی مشغول بود.
نظر منتقدان: پیتر تراورس در مجله رولینگ استون می نویسد: "عبدی استثنایی، مهاجری اهل شهر موگادیشو که از چند سال پیش در آمریکا زندگی می کند، هیچگاه در زندگی خود بازیگری نکرده بود. با این وجود در برخی از صحنه های فیلم در برابر تام هنکس قدرتنمایی می کند. باید قدرت و شجاعت نهفته در این جسم لاغر و نحیف را جدی گرفت."

مایکل فسبندر، ۳۶ ساله: ۱۲ سال بردگی
شخصیت او در فیلم: او نقش یک مالک و برده دار مردم آزار و بی رحم به نام ادوین اپس را بازی می کند که نمی تواند نژادپرستی خود را با عاطفه اش نسبت به یکی از دختران برده آشتی دهد.
سابقه در جوایز اسکار: این نخستین بار است که نامزد اسکار می شود.
نظر منتقدان: پل مک اینس در روزنامه گاردین می نویسد: "مایکل فسبندر در ایفای این نقش بسیار عالی است. هر چند که در هر لحظه ای از فیلم می تواند به خشونت متوسل شود ولی اعتماد به نفس و اطمینان وی به قدرتش محصول ویژگیهای آن دوره تاریخی است. شخصیتی که وی نقش آن را ایفا می کند به فاصله کوتاهی از حلق آویز کردن یک زن برده می تواند برای آرامش دادن به یک دوست، وی را در آغوش بگیرد."

جونا هیل، ۳۰ ساله: گرگ وال استریت
شخصیت او در فیلم: او نقش یک دلال بازار بورس را بازی می کند که به شدت به مواد مخدر و عیاشی معتاد است. او به قهرمان داستان که لئوناردو دی کاپریو نقش او را بازی می کند در کلاهبرداری‌های بازار بورس کمک می کند.
سابقه در جوایز اسکار: او در سال ۲۰۱۲ برای فیلم مانی بالساخته برد پیت در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نامزد شد.
نظر منتقدان: دیمون وایس در مجله امپایر می نویسد: "جونا هیل نقش دستیار کلاهبردار بزرگ وال استریت را بازی می کند، فردی عیاش و بی خیال با دندانهای سفید و درشت که بدون اینکه حتی به کاریکاتور نگاهی بیاندازد می تواند بزرگترین خنده ها را تحویل دوربین بدهد."

جیرد لیتو، ۴۲ ساله: کلوپ مشتریان دالاس
شخصیت او در فیلم: او نقش یک زن ترانس به نام رایون را بازی می کند که به بیماری ایدز مبتلا است. وی همراه با قهرمان اصلی داستان تلاش می کنند که داروهای کنترل بیماری ایدز را به صورت قاچاق از خارج از کشور وارد کنند.
سابقه در جوایز اسکار: لیتو به خاطر موفقیت گروه موسیقی خود به نام "سی ثانیه تا مریخ" تاکنون جوایز ام تی وی متعددی را برده است ولی این اولین باری است که برای جوایز اسکار نامزد می شود.
نظر منتقدان: دیوید رونی در خبرگزاری هالیوود می نویسد: "خیلی ساده می توان گفت که بازی جیرد لتو عالی است. او کاملا در نقش این شخصیت فرو رفته و در چهره ای که از آن زن نشان می دهد که در آن هیچ اثری از کلیشه و یا اغراق نیست."

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/93860/اسکار-2014-...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب