دور خیز برای «خط 2» - هایپرکلابز

معصومه شوقي 9 سال پیش
دور خیز برای «خط 2» - هایپرکلابز هایپرکلابز :

کامران تفتی در مراسم تقدیر و تجلیل از عوامل سریال «خط» از عوامل پشت صحنه این سریال درخواست کرد تا کمک کنند که سریال «خط 2» نیز ساخته شود.
مراسم تقدیر و تجلیل از عوامل و هنرمندان سریال «خط» روز جمعه 19 اردیبهشت‌ماه در تالار آبگینه شهرداری تهران برگزار شد.
در این مراسم عباس رنجبر کارگردان، پریوش کاشانی تهیه‌کننده، محمدهادی ایازی معاون سابق فرهنگی هنری شهرداری تهران، احمد مسجدجامعی رئیس و حبیب کاشانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، حسین مسافرآستانه مدیرعامل مۆسسه رسانه‌های تصویری، فضل‌الله شریعت‌ پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه 3 سیما، کامران تفتی، ایمان صفا، محسن افشانی و لیلا برخورداری از بازیگران این سریال حضور داشتند.

رنجبر: بغض حبیب کاشانی با «خط» در رسانه ملی کم شد
عباس رنجبر کارگردان این سریال با بیان اینکه «خط» به سفارش حبیب کاشانی آغاز شد، گفت: حبیب دست به دامان رسانه ملی شد که شاید بتواند کمی از بغض خود را کم کند.

وی افزود: حبیب کاشانی تولید سریال «خط» را سفارش داد و در نشستی با محمدهادی ایازی طرح موضوع نکرده بودیم که ایشان موضوع «اخلاق شهروندی» را قبول کردند و با آقای رمضانی قرارداد ساخت این سریال برای شبکه 3 سیما را بستیم.

رنجبر اضافه کرد: بار اساسی پروژه برعهده کیانی بود که در پشت صحنه پروژه زحمات بسیاری را متحمل شده بودند. این افراد که در ساخت این سریال مشارکت داشتند مدیریت فرهنگی و نه مدیریت سرهنگی داشتند و «خط» با مشارکت شهرداری تهران و شبکه 3 سیما به تولید رسید.

کارگردان «خط» خاطرنشان کرد: ما به تقلید از قرآن و با مشورت دوستان قصه کم غلطی را نوشتیم و همانطور که خداوند بارها در کتاب خود اعلام کرده است که "جهان بدون اُسوه نیست" در این سریال نیز این پیام را اشاره کردیم.

رنجبر با بیان اینکه تقابل روح و جسم اساس قصه «خط» شد، گفت: حاج رئوف خودش سیاوش دیروز بود که در واقع نام و لقبش را از پیامبر اخلاق گرفته بود و سیا برای سیاوش شدن نیازمند یک خط کش بود. پری که فردی بی‌اُسوه و بی‌راهنما بود چراغ هدایت نداشت و به ناکجاآباد رسید.

مسجدجامعی: نفوذ فرهنگ ایران بر جوامع دیگر
احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران نیز در این مراسم گفت: مهمترین وظیفه ما به عنوان مسئولین شهری در حوزه رفتار، عملکرد و کارکرد اجتماعی است، یعنی حوزه رضایت و رفتار اجتماعی را در شهر مدیریت می‌کنیم.

مسائل اجتماعی در جامعه امروز از مسائل حساسی است که جامعه ما انتظار دارد، اهالی فرهنگ و هنر به آن ورود پیدا کرده و به بیان این موضوعات بپردازند. در آینده نزدیک موضوعات اجتماعی آن چنان در جامعه بیان می‌شود که دغدغه‌هایی مطرح و نقش اهالی ادب و هنر بیشتر می‌شود
وی با بیان اینکه چون ذات شهر در شهروند است و شهر برای شهروند تعریف شده، افزود: آنچه در مدیریت ما در جامعه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد ساحت جمعی انسان‌ها است.

مسجدجامعی اضافه کرد: شیوه زندگی و فضای مجازی در دنیای امروز انسان را به سوی جدایی پیش می‌برد و این حس به دلیل ذایل شدن اجتماع است. ما در فعالیت‌های خود توجه به ذات انسان، همبستگی و اجتماع انسانی و نه توده جمعیتی را مورد توجه قرار داده‌ایم و در آن راستا حرکت می‌کنیم. هر فعالیتی که به روابط انسانی بپردازد را غنیمت می‌شماریم و ایران به دلیل غلبه فرهنگ آن بر جوامع دیگر توانسته نفوذ کند.

رئیس شورای شهر تهران، گفت: آنچه در تاریخ این کشور وجود دارد این است که ایران کشوری اجتماعی و مدنی است.

ایازی: بیان معضلات اجتماعی جامعه در «خط» رنجبر
محمدهادی ایازی نیز در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: مسائل اجتماعی در جامعه امروز از مسائل حساسی است که جامعه ما انتظار دارد، اهالی فرهنگ و هنر به آن ورود پیدا کرده و به بیان این موضوعات بپردازند. در آینده نزدیک موضوعات اجتماعی آن چنان در جامعه بیان می‌شود که دغدغه‌هایی مطرح و نقش اهالی ادب و هنر بیشتر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هنوز حق مطلب ادا و موضوعات به طور کامل بیان نشده است، گفت: رمز ماندگاری سریال «خط» بیان نوعی از معضلات اجتماعی است که در جامعه وجود دارد.

ایازی با بیان اینکه امیدوارم که نگاه شهروندی به تولید آثار هنری وجود داشته باشد، گفت: رسانه ملی توانسته است که ارتباط خوبی با مجموعه‌های مختلف فرهنگی برقرار کند و در تولید برنامه‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی به خوبی بربیاید.

وی با اشاره به اینکه رمز موفقیت شبکه 3 سیما جذب مخاطب با موضوعات اجتماعی است و حتی سریال «آوای باران» به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده نیز مخاطبان خوبی داشته است، خاطرنشان کرد: امیدوارم این امر استمرار داشته تا پاسخگوی نسل جوان ما باشد و آنها نیز بتوانند پاسخ خود را از این هنر بگیرند.

تفتی: کمک کنید «خط 2» ساخته شود
کامران تفتی بازیگر سریال «خط» گفت: همه در این سریال احترام گذاشتن و ادب کردن را به من یاد دادند و «خط» غیر از کار دل هیچ چیز دیگری نبوده است و یاد بگیریم به بزرگترهایمان احترام بگذاریم.

وی خطاب به عوامل پشت صحنه و حامیان این سریال از آنها درخواست کرد که کمک کنید تا سریال «خط 2» هم ساخته شود و قول می‌دهیم که سری جدید آن بی‌نقص‌تر و کاملتر از سری گذشته باشد.

در این مراسم احمد مسجدجامعی، به دلیل شرکت در مراسم دیگری با اهدای لوح تقدیر و هدایا از محمود پاک‌نیت و آشا محرابی تقدیر و تشکر کرد.

در پایان مراسم نیز محمدهادی ایازی معاون سابق فرهنگی هنری شهرداری تهران، حبیب کاشانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، حسین مسافرآستانه، فضل‌الله شریعت‌ پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه 3 سیما از عوامل این سریال از جمله عباس رنجبر کارگردان، پریوش کاشانی تهیه‌‌کننده، کامران تفتی، لیلا برخورداری،‌ ایمان صفا، محسن افشانی از بازیگران و جمعی از عوامل پشت صحنه این سریال با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آوردند.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=277738

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه شوقي

منتظر رامبد و جناب خان باشید!
در این شب سیاهم گم گشت راه مقصود
جواد یحیوی: در حق پسرم کوتاهی کردم!
تصویری از نیکی کریمی در جشنواره‌ی ونیز
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت دوم)
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت اول)
گریم سخت مهدی پاکدل و دیگر بازیگران فیلم محمد رسول الله
ایرج کریمی منتقد سینما درگذشت
وقتی استفاده از پروتز، پرویز پرستویی را جوان کرد
هدیه تهرانی؛ از اوج درخشش تا خاموشی
عاشقانه‌ی "در دنیای تو ساعت چند است" در صدر فروش‌ بیپ‌تونز
حسین محب اهری از مبارزه با سرطان می گوید
تئاتر‌هایی که توقیف شده‌اند
بیوگرافی ندا مقصودی
جناب‌خان کیست؟/ گفتگوی خواندنی با صدا پیشه عروسک جناب خان
فرهاد آئیش بازیگر فیلم تازه مانی حقیقی شد
خاطره طنز ملیکا شریفی نیا از مادرش، هنگامی که در ترافیک گیر کردند
ساره بیات و رعنا آزادی ور از محمد رسول الله چه گفتند؟
کارگردان «جیغ» درگذشت
لباس متفاوت و زیبای محمد علیزاده در کنسرت اش