«ملبورن» در جشنواره ماردل پلاتای آرژانتین- هایپرکلابز

M* Razaghi 8 سال پیش
«ملبورن» در جشنواره ماردل پلاتای آرژانتین- هایپرکلابز هایپرکلابز :

جشنواره فیلم ماردل پلاتا آرژانتین که تنها جشنواره رده "الف" در آمریکای جنوبی است از روز اول آذر و با فیلم "پازولینی" ساخته آبل فررا آغاز به کار کرده و در روز 9 آذر و با معرفی برگزیدگان خود به پایان می رسد. دوازده فیلم در بخش مسابقه رسمی جشنواره برای جایزه آستور طلایی بهترین فیلم و آستور نقره ای بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه، و بهترین بازیگر مرد و زن به رقابت پرداخته و بخش رقابتی آمریکای لاتین نیز جایزه ارنستو چه گوارا را به بهترین فیلم منطقه اعطا می کند. هیات داوری شش نفره بخش اصلی شامل ژرارد هررو از اسپانیا، والریا سامینتو از شیلی، پل شرایدر سینماگر معروف آمریکایی، کارلوس ورونت از اسپانیا، سولداد ویامیل از آرژانتین و مانو یانز موریو از شیلی است.

جشنواره فیلم ماردل پلاتا قدمتی شصت ساله دارد که از سال 1954 شروع به کار کرده اما از سال 1971تا 1995 تعطیل بوده و از سال 1996 فعالیت خود را دوباره آغاز کرده است. سینمای ایران در بیست و هشت دوره گذشته جشنواره ماردل پلاتا، شش جایزه دریافت داشته است. فیلم سینمایی "ابر و آفتاب" ساخته مجمود کلاری در آبان ماه سال 1377 جایزه بهترین فیلم چهاردهمین دوره جشنواره را دریافت داشت، فیلم "شهر زنان" ساخته عطاا... حیاتی در شانزدهمین دوره جشنواره در اسفند ماه 1379، جایزه ویژه هیات داوران را گرفت، "خواب تلخ" ساخته محسن امیریوسفی در بیستمین دوره جشنواره در اسفند ماه 1383، جایزه ویژه هیات داوران را به خود اختصاص داد، فیلم "کافه ترانزیت" ساخته کامبوزیا پرتوی در بیست و یکمین دوره جشنواره در اسفند ماه 1384، تقدیرنامه هیات داوران و جایزه انجمن روزنامه نگران سینمایی آرژانتین را دریافت داشت و فیلم "روز روشن" ساخته حسین شهابی در آبان ماه سال گذشته تقدیرنامه هیات داوران را دریافت کرد.

فیلم سینمایی «ملبورن» تاکنون در جشنواره های رده الف ونیز، توکیو، قاهره و ماردل پلاتا حضور داشته و امشب نیز در مراسم اختتامیه جشنواره قاهره بخت دریافت جایزه های بخش مسابقه این رویداد را نیز دارد. فیلم سینمایی «ملبورن» به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی در اولین نمایش بین المللی خود به عنوان فیلم افتتاحیه بخش هفته منتقدان هفتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز (5 تا 15 شهریور) به نمایش درآمد که با استقبال بی نظیر تماشاگران، منتقدان و دست اندرکاران حرفه ای سینما قرار گرفت.

این فیلم سپس در بخش مسابقه دهمین جشنواره فیلم زوریخ (3 تا 13 مهر) و پس از آن در بخش مسابقه بیست و هفتمین جشنواره فیلم توکیو (1 تا 9 آبان) در ژاپن حضور یافت. حضور در بخش مسابقه بیست و پنجمین جشنواره فیلم استکهلم، چهارمین حضور بین المللی فیلم "ملبورن" بود که منجر به دریافت دو جایزه برای فیلم شد.

پانزدهمین جشنواره فیلم براتیسلاوا در کشور اسلواکی نیز از 16 تا 23 آبان میزبان این فیلم در بخش مسابقه خود بود و هم اکنون نیز، سی و ششمین جشنواره فیلم قاهره (18 تا 27 آبان) فیلم "ملبورن" را در بخش مسابقه رسمی خود در حال نمایش دارد. فیلم در روز 27 آبان در سینه کلوب ژنو به روی پرده رفته و از 30 آبان تا 8 آذر نیز در بخش مسابقه پنجاه و یکمین جشنواره فیلم گیخون به اسپانیا می رود. نیما جاویدی نیز جهت معرفی فیلم خود عازم جشنواره های ماردل پلاتا و گیخون است.

عرضه و پخش بین المللی فیلم سینمایی «ملبورن» به عهده محمد اطبایی است.

منبع :http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=1393082700...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب