روایت یکتا ناصر از مشکل لهجه در سریال ابله- هایپرکلابز

معصومه شوقي 8 سال پیش
روایت یکتا ناصر از مشکل لهجه در سریال ابله- هایپرکلابز هایپرکلابز :

یکتا ناصر گفت: سریال «ابله» فضای جدیدی دارد که تا به حال با اینکه سریال های طنز زیادی در این رسانه ساخته شده است، نمونه مشابهی ندارد. جنس جدیدی از کمدی است که با کارگردانی کمال تبریزی مورد توجه مخاطبان و منتقدین قرار خواهد گرفت.یکتا ناصر در مورد سریال «ابله» گفت: هنوز فیلم نامه بخشی که مربوط به بازی من است، به طور کامل نوشته نشده و من بر اساس رمانی که از آقای طالب زاده(نویسنده) خوانده ام تا حدودی با نقشم آشنا شدم.
وی ادامه داد: این سریال فضای جدیدی دارد که تا به حال با اینکه سریال های طنز زیادی در این رسانه ساخته شده است، اما مشابه اش را ندیدیم. جنس جدیدی از کمدی است که قطعا با کارگردانی کمال تبریزی مورد توجه مخاطبان و منتقدین نیز قرار خواهد گرفت.بازیگر سریال «با من بمان» درباره تفاوت این نقش با سایر نقش هایش گفت: همیشه تلاش کرده ام تا خودم را در نقش های مختلف محک زنم و اینطور نیست که بگویم فقط نقش متفاوت را بازی می کنم، اما به هر حال این هم چالشی است که هر بازیگری دوست دارد تا این تفاوت را برای خودش بوجود بیاورد و از آنجایی که تا به حال نقش کمدی در این دست سریال ها بازی نکردم، فکر می کنم می توانم در یک فضا و شخصیت جدید خود را محک بزنم چراکه تا حدودی رگه های فانتزی در این اثر وجود دارد.


این بازیگر در خصوص گریم متفاوتش در «ابله» افزود: قطعا گریم هم یکی از عناصری است که به بهتر شدن حس یک بازیگر کمک خواهد کرد. هم چنین مجید اسکندری طراح گریم این سریال به کار خود خیلی اشراف دارند و مطمئنا هنر ایشان به من کمک کرده تا بتوانم شخصیت طراحی شده را بهتر بازی کنم.
وی درباره سریال «جاده قدیم» که در انتظار پخش از سیما است نیز گفت: سریال جاده قدیم به کارگردانی بهرام بهرامیان برای پخش دچار مشکلاتی شد که با تغییر مدیریت سازمان، احتمالا این مشکل مرتفع خواهد شد. برخی موارد با سلیقه بسیاری از افراد یکی نبوده و به همین خاطر مشکلات اینچنینی پیش آمده است.


بازیگر سریال «اولین شب آرامش» به پخش جاده قدیم در ماه رمضان گذشته اشاره کرد و افزود: قرار بر این بود تا این سریال در ماه مبارک رمضان از شبکه دو سیما پخش شود، اما تا آن زمان ما هنوز تصویربرداری مان تمام نشده بود و بعد از آن نیز به خاطر تقارن با ایام سوگواری محرم و صفر پخش ما به تعویق افتاد.
او ادامه داد: در این سریال، نقش زنی به نام زینت را دارم که همراه با همسرش از روستا به شهر آمده اند و در موقعیت هایی قرار می گیرند و همین هم فضای طنزی را بوجود می آورد. من لهجه و گریم روستایی دارم و به عقیده خودم نقش بسیار متفاوتی را در این سریال بازی کرده ام، از آنجایی که برای این کار زحمت بسیاری کشیده شده است امیدوارم تا اتفاقات خوبی برایش بیفتد و کاری دوست داشتنی شود.


ناصر در ادامه بیان داشت: برای ادای درست لهجه ها در این سریال مربی داشتیم و با یکدیگر مدت ها تمرین می کردیم. در کل هنگامیکه قرار بر این است تا نقشی را با لهجه بازی کنی دیگر بخشی از انرژی و تمرکز را باید بر لحن صحبت کردن خود معطوف کنی که همین موضوع تا حدودی کار را برای یک بازیگر سخت خواهد کرد.


وی درباره مشکلاتی که به خاطر لهجه های این سریال گریبان شان را گرفته افزود: اینگونه حساسیت ها در سازمان بیش از حد معمولش شده است، اتفاقا به عقیده من در میان این همه سریال هایی که نقش های آن را افرادی بدون لهجه ایفا می کنند و همه متعلق به فضای شهری تهران هستند، از وجود این دست سریال ها باید استقبال کنیم چراکه ما قومیت های مختلفی در ایران داریم که اگر نوع زندگی آنها به تصویر کشیده شود، مردم هم از آن استقبال خواهند کرد.


این بازیگر گفت: متاسفانه مدیریت ما دست به عصا راه می رود. همین موضوع آنقدر ما و گروه تولید را دچار وسواس کرده بود که مدام نگران این بودیم مبادا کار به شکلی باشد که مشکل آفرین شود. این در صورتی است که شخصیت های جاده قدیم، آدم های خوب و مثبتی هستند و اینطور نیست که بگوییم اینها افراد بدی هستند و با نشان دادن آنها ما می خواهیم به نوعی به مردم آن منطقه توهین کنیم. با تمام این تفاسیر در همان زمان تصویربرداری مدام می گفتند این لهجه که شما از آن در سریال استفاده کردید، شبیه به فلان شهر است و ممکن است تعابیری منفی را در بر بگیرد.
وی درباره فعالیت های صحنه ای خود گفت: اصولا حضور در عرصه تئاتر را دوست دارم و تا الان هم پیشنهادهایی داشته ام، اما از آنجا که سعی دارم تا مثل نمایش «دختر یانکی» نقشی خوب را بپذیرم و از طرفی نمی توانم چند کار را به صورت همزمان انجام دهم، منتظر پیشنهادهای خوب در زمان خوب هستم و امیدوارم شرایطی مهیا شود تا بتوانم با تمام انرژی که از خود سراغ دارم در نمایشی خوب حضور داشته باشم.
ناصر در پایان ضمن اشاره به پیشنهادهای سینمایی اش افزود: در این مدت پیشنهادهای سینمایی زیادی هم داشتم، اما آنها را نیز آنطور که باید و شاید دوست نداشتم و ترجیح می دهم تا کماکان با وسواس و حساسیت بالایی که دارم نقش هایم را انتخاب کنم.

منبع :http://www.niksalehi.com/newspaper/view/070262.php

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه شوقي

منتظر رامبد و جناب خان باشید!
در این شب سیاهم گم گشت راه مقصود
جواد یحیوی: در حق پسرم کوتاهی کردم!
تصویری از نیکی کریمی در جشنواره‌ی ونیز
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت دوم)
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت اول)
گریم سخت مهدی پاکدل و دیگر بازیگران فیلم محمد رسول الله
ایرج کریمی منتقد سینما درگذشت
وقتی استفاده از پروتز، پرویز پرستویی را جوان کرد
هدیه تهرانی؛ از اوج درخشش تا خاموشی
عاشقانه‌ی "در دنیای تو ساعت چند است" در صدر فروش‌ بیپ‌تونز
حسین محب اهری از مبارزه با سرطان می گوید
تئاتر‌هایی که توقیف شده‌اند
بیوگرافی ندا مقصودی
جناب‌خان کیست؟/ گفتگوی خواندنی با صدا پیشه عروسک جناب خان
فرهاد آئیش بازیگر فیلم تازه مانی حقیقی شد
خاطره طنز ملیکا شریفی نیا از مادرش، هنگامی که در ترافیک گیر کردند
ساره بیات و رعنا آزادی ور از محمد رسول الله چه گفتند؟
کارگردان «جیغ» درگذشت
لباس متفاوت و زیبای محمد علیزاده در کنسرت اش