سامان: «پروانه» حاصل دو سال زندگی نکردن من است!- هایپرکلابز

M* Razaghi 10 سال پیش
سامان: «پروانه» حاصل دو سال زندگی نکردن من است!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

سامان: «پروانه» حاصل دو سال زندگی نکردن من است
خبرگزاری فارس: کارگردان مجموعه تلویزیونی «پروانه» گفت: کیفیت این سریال را فدای رساندنش به آنتن نمی‌کنم، پروانه حاصل دو سال زندگی نکردن من است.
«جلیل سامان» که کارگردانی مجموعه تلویزیونی «ارمغان تاریکی» را در کارنامه خود دارد و این روزها «پروانه» را برای پخش در ایام دهه فجر کارگردانی می‌کند، پس از انتشار بخش‌هایی از داستان سریال «پروانه» که توسط معاونت سیما صورت گرفت، ساخت سریال را متوقف کرده و مشغول بازنویسی بخش‌هایی از سریال است.

سامان در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس درباره این اتفاقات گفت: متاسفانه معاونت سیما در اقدامی قابل تأمل بخشی از قصه سریال را لو دادند و ما مجبور شدیم که کار تولید را متوقف کنیم تا من آن بخش‌ها را بازنویسی کنم.

وی ادامه داد: خوشبختانه بخش‌های لو رفته هنوز تصویربرداری نشده بود و من مشغول بازنویسی هستم تا بتوانیم این قسمت‌ها را تغییر بدهیم.

سامان ضمن بیان اینکه لو رفتن داستان سریالش از دو لحاظ ضربه سنگینی برای او بوده، تصریح کرد: اول از این ماجرا گیج شدم. یعنی چه که یک کاری برایش هزینه بشود و از جایی که ساخته می‌شود تیشه به ریشه‌اش زده شود. چون سریال غافلگیری و کشف معما دارد و وقتی داستان آن گفته شود؛ جذابیتش از بین می‌رود. فعلا که تصمیم گرفتم داستان را بازنویسی کنم تا بتوانم خرابی‌ها را کمی جبران کنم.

وی ادامه داد: دوم اینکه این کار به سریال لطمه می‌زند و حتی ممکن است دیگر به پخش برای دهه فجر نرسد. مدیران تلویزیون صبر کنند تا در یک مناسبت دیگر «پروانه» را پخش کنند. هیچ لزومی ندارد که این سریال در دهه فجر پخش شود.

سامان تصریح کرد: به نظر خودم در یک زمان دیگر سریال پخش شود بهتر است، می‌ترسم سریال در سایه تحلیل‌های عجیب و غریب کاملا سیاسی به نظر برسد.

این کارگردان در پاسخ به این سوال که اگر تلویزیون شما را مجبور کند تا سریال را به پخش در دهه فجر برسانید، آن وقت چه می‌کنید؟ پاسخ داد: مدیران تلویزیون به تعهداتشان در قبال ما عمل نکردند و نمی‌توانند چنین توقعی داشته باشند. همه عوامل از لحاظ مالی در فشار هستند. ما چندین قسط عقب افتاده‌ایم. اما با این حال تعهد ما به کارمان است و احترام به مخاطب بالاتر است. اگر زمین و زمان جمع بشوند تا کار خراب شود، این کار را نمی‌کنم مگر اینکه برخی جاها را حذف کنیم تا برسد.

وی با بیان اینکه مدیران تلویزیون بابت لو دادن داستان سریال حتی عذرخواهی هم نکرده‌اند، اظهار داشت: این سریال حاصل دو سال زندگی نکردن من است. قصه من آدم‌های متفکر را بیشتر درگیر می‌کند و فقط کافی است که قسمت اول درگیرشان کند و سرچ کنند و قصه لو برود.در حالی که گروه چهارماه تولید کرده‌اند و دو ماه حقوق نگرفته‌اند و دو ماه هم پیش تولید داشته‌ایم. تا به حال استاندارد ما 12 ساعت بوده و برای رسیدن به بهمن ماه باید این زمان را بیشتر کرده و به روزی 16 الی 17 ساعت برسانیم. من هم با آدم‌ها کار می‌کنم و نمی‌توانم به این شکل ادامه بدهم چون کیفیت کار بسیار افت می‌کند. حتما معاونت سیما باید از دل بچه‌ها بیرون بیاورد. این کار گروه را مقداری خسته و بی انگیزه کرده است.

منبع :http://www.farsnews.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب