جشن نیمه شعبان در آنتن سیما - هایپرکلابز

معصومه شوقي 8 سال پیش
جشن نیمه شعبان در آنتن سیما - هایپرکلابز هایپرکلابز :

شبکه های سیما هر ساله به مناسبت فرارسیدن ولادت امام زمان (عج) ویژه برنامه هایی را تولید و آماده پخش می نماید.
ده ها ویژه برنامه، فیلم، مجموعه نمایشی و مستند در دستورکار شبکه های سیما در این ایام است.

شبکه یک سیما
ویژه ‌برنامه ولادت حضرت قائم (عج) با نام «جنگ ویژه انتظار» روز چهارشنبه 13 خرداد ماه، ساعت 10 صبح همراه با بخش‌های مختلف و متنوع، با عاشقان امام زمان (عج) همراه خواهد بود .

شبکه دو سیما
شبكه دو ويژه برنامه‌هايی مانند «تمام ماه»،‌ «کلاه قرمزی»،‌ «آئينه خانه» و «كوي محبت» را در جدول پخش خود قرار دهد.

«تمام ماه»: ویژه برنامه 12 و 13 خرداد به تهیه کنندگی مجتبي كشاورز با اجراي شهرام شکیبا و مژده لواساني روی آنتن شبکه دو می‌رود و با تدارک آیتم‌های ویژه و شاد مي­كوشد لحظه‌های به یادماندنی را برای خانواده‌های ایرانی رقم بزند.

این برنامه ترکیبی سه شنبه ساعت 20:50 دقيقه و چهارشنبه در ساعت هاي 11 ، 16:15 و 21 پخش مي‌شود. گفتگو با ميهمانان ويژه، ‌كارشناسان مذهبي و تاريخي،‌ مداحان و شاعران اهل بيت (ع)، ‌دانشجويان مسلمان خارجي در ايران، ارتباط زنده با مسجد مقدس جمكران و مسجد مقدس سهله براي ترسيم حال و هواي زائران و انعكاس شور و شعف مردم در سالروز ولادت امام عصر (عج) بخش هاي مختلف آن را تشكيل مي دهند.

«تمام ماه» با حضور مادر و برادر شهيد عبدالحسين عرب نژاد و مادر و پدر شهيد حسين عرب نژاد روي آنتن مي رود.

شهید عبدالحسین عرب نژاد 23 خرداد سال 67 در عملیات بیت المقدس7 به شهادت رسید، اما هیچ گاه خبری از پیکر او نشد تا اينكه نتایج آزمایش DNA مشخص كرد او یکی از 5 شهید گمنام مدفون شده در مسجد فائق تهران است.

زوجی که بعداز 12 سال صاحب فرزند دو قلو شده اند،‌ رزمنده ای که پس از 14 سال گمنامی به آغوش خانواده بازگشته و مادر شهيد گمنامي كه به تازگي پيدا شده ميهمان وي‍ژه «تمام ماه» خواهند بود.

«تمام ماه» در قالب گزارشي با سوزان ‌بانوي آمريكايي كه به واسطه مطالعه در مورد امام زمان عج مسلمان شده،‌ گفتگو مي كند و از برادراني سراغ مي گيرد كه علي رغم جانبازي و مشكلات جسمي همچنان به كشاورزي اشتغال دارند.

پخش مجموعه محبوب «کلاه قرمزی» تنها به ایام عید نوروز محدود نبوده و طرفداران این سریال عروسکی می‌توانند شاهد پخش قسمت جدید «کلاه قرمزی» همزمان با نیمه شعبان سه شنبه، 12 خرداد ساعت 20:40 از شبكه دو باشند.

برنامه «آيينه خانه» و «كوي محبت» نيز به مناسبت نيمه شعبان با حال و هواي ويژه تري نسبت به برنامه هاي گذشته پخش مي شوند.

«آيينه خانه» كاري از گروه خانواده و فرهنگ شبكه دو، به تهيه كنندگي سيد علي احمدي و اجراي رسالت بوذري سه شنبه،‌ 12خرداد ساعت 19:10 با حجت الاسلام شهاب مرادي درباره ولادت امام عصر (عج) و ترويج فرهنگ مهدويت در خانواده گفتگو مي كند.

ويژه برنامه «كوي محبت» با تهيه كنندگي و اجراي سيد مصطفي موسوي نيز 13 و 14 خرداد از ساعت 19:10 دقيقه روي آنتن مي رود.

«كوي محبت» كاري از گروه امور اجتماعي شبكه دو است و چهارشنبه و پنجشنبه در قالب پرونده «طرح اهل بیت (ع) برای فردای بشریت» به سلسله بحث هاي متناسب با نيمه شعبان مي پردازد.

شبکه سه سیما
ویژه برنامه«در انتظار مهتاب» کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی سید محمد مناجاتی است که در 10 قسمت 45 دقیقه ای به مناسبت ولادت حضرت حجت (عج) تهیه شده است. این برنامه با اجرای محمدرضا حسینیان و مهران رجبی و با حضور ستاره های فرهنگ و هنر، شعر و موسیقی با رویکردی خانواده محور از دوشنبه 4 تا چهارشنبه 13 خرداد ماه از بوستان آب و آتش به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه خواهد شد.

ویژه‌برنامه زنده «در انتظار مهتاب» شب دوشنبه ساعت 19، روز سه‌شنبه 13 خرداد ماه ساعت 11 و روز چهارشنبه ساعت 11، 13:30 تا 14:30 و 16:50 تا 17:50 با بینندگان برنامه همراه خواهد بود.

«بی تاب» برنامه مستند گزارشی در 13 قسمت 5 دقیقه ای به تهیه کنندگی محمدرضا اَیاز در گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما تولید شده است.این برنامه گفتگو با منتظران حضرت صاحب الزمان و شور، اشتیاق و بی تابی مردم را در برپایی جشن های نیمه شعبان به تصویر می کشد. این برنامه هر روز به صورت میان برنامه از شبکه سه سیما پخش می شود.

مراسم احیای نیمه شعبان کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه است که سه شنبه 12 خردادماه از ساعت 24تا 4 بامداد چهارشنبه 13خرداد، مصادف با 15 شعبان به صورت زنده از مسجد سهله پخش می شود.

شبکه چهار
برنامه «با چراغ و آینه» با حضور کارشناسان حوزه شعر و ادبیات، برای بررسی ابیات شاعران نامدار ایران با موضوع انتظار با اجرای رشید کاکاوند، روز 13 خرداد ساعت 23:30 روی آنتن می رود.

برنامه «کتابنامه» با معرفی چند کتاب در مورد امام زمان (عج) و سیر مطالعاتی در مورد امام عصر (عج) در ساعت 17:30 روز 13 خرداد پخش می شود.

«اردیبهشت» نیز با محوریت نقش فرهنگ انتظار در تحقق سبک زندگی ایرانی اسلامی ساعت 13:20 روز نیمه شعبان به روی آنتن می رود. در این برنامه همچنین شعر سرایی همراه با موسیقی تصویری درباره امام زمان (ع) پخش می شود.

شبکه پنج
شبكه پنج سيما با پخش برنامه «ساعت 25» در سه شب، نيمه شعبان را با مخاطبان خود جشن مي‌گيرد.

اين ويژه برنامه از دوشنبه 11 خرداد ماه تا 13 خرداد ماه ساعت 00:40 با آيتم‌هاي متنوع و با پرداختن به موضوع مهدويت و ايام شعبانيه از شبكه پنج پخش مي‌شود.

چهارشنبه 13 خرداد ماه نيز ساعات 7:40 و 17 از شبكه پنج، به مناسبت نيمه شعبان مولودي پخش خواهد شد.

همچنین برنامه «پیدا تر از خورشید» روز نیمه شعبان ساعت 11 به روی آنتن شبکه پنج خواهد رفت.

برنامه «انتظار فرج» ساعت 11:35، از روز چهارشنبه 13 خرداد ماه تا جمعه 15 خرداد ماه و ويژه برنامه «جشن ميلاد» از دوشنبه 11 خرداد تا چهارشنبه 14 خرداد ماه، ساعت 22:05 از شبكه پنج سيما به نمايش در مي‌آيد.

«مهر جهان تاب» ویژه برنامه نیمه شعبان است که ساعت 12:35 به روی آنتن شبکه پنج می رود.

شبکه قرآن
همزمان با ایام ولادت حضرت مهدی (عج) شبکه قرآن سیما با تهیه و تدارک ویژه برنامه هایی به همین مناسبت مهمان مخاطبان خود خواهد بود.

«باران» ویژه برنامه شبانگاهی این شبکه می باشد که از شنبه 9 تا 14 خرداد به صورت زنده و مستقیم از مسجد مقدس جمکران و با حضور کارشناسان مطرح مذهبی از جمله حجج اسلام والمسلمین فاضل لنکرانی، حیدری کاشانی، خاتمی، پورسید آقایی، کلباسی و ... به روی آنتن خواهد رفت.

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین انصاریان ویژه ولادت امام زمان (عج) از جمله سخنرانی های تدارک دیده شده در این روز می باشد.

«منجی نی نوا»، «تادیار یار» و «خلیل از بوینس آیرس» ویژه ولادت امام زمان (عج) از جمله مستندهای تدارک دیده در این ایام می باشد.

شبکه آموزش
ویژه برنامه «ترنم مهر» ویژه برنامه میلاد حضرت ولی عصر(عج) از 10 خرداد ماه از فرهنگسرای خاوران به صورت زنده پخش شده است.

در این ویژه برنامه بازیگران سینما و تلویزیون، خوانندگان مطرح کشور، کارشناسان مذهبی حضور داشته و مسابقه نیز برای مخاطبان در نظر گرفته شده است.

ویژه برنامه «ترنم مهر» با اجرای نیما کرمی و به تهیه کنندگی ارشادی از 10 خرداد ماه ساعت 21 از شبکه آموزش سیما پخش می شود.

شبکه مستند
دو مستند «شهرت گمشده جم» و «عینک ریبون» در کنار گزارش های مردمی ویژه نیمه شعبان از شبکه مستند سیما پخش می شوند.

ویژه برنامه نیمه شعبان به مدت 50 دقیقه ساعت 11 از این شبکه به نمایش در خواهد آمد.

«شهرت گمشده جم» که چهارشنبه 13 خرداد ساعت 15 و به مدت 45 دقیقه از شبکه مستند پخش می‌شود، درباره خواننده ای به نام جمشید جم است. این مستند را علی سلیمانی سرنسری ساخته است که علاوه بر کارگردانی، راوی این اثر نیز هست. ضمن این که این مستند از بازیگرانی چون شهرام مهدی زاده و محسن سلیمانی نیز در صحنه های بازسازی استفاده می کند. قصه این اثر از جمشید جم که در تاریخ مان وجود داشته شروع می شود و به جمشید جم که قطعه یار دبستانی من را خوانده ختم می شود.

همچنین «عینک ریبون» نیز در همین روز ساعت 19 و به مدت 30 دقیقه از شبکه مستند پخش می‌شود.

موضوع این مستند در رابطه با علت علاقه مردم آبادان به عینک ریبون و تاریخچه ورود این عینک به آبادان است. عینک ریبون و نه عینک ریبن، بخشی از تاریخ و نگاه مردم شریف آبادان به زندگی است. در این مستند که تحقیق و تولید آن، بیش از دو سال زمان برده، با عده‌ زیادی از مردم، هنرمندان و اهالی آبادان مصاحبه شده است.

تهیه کننده، تدوین و کارگردانی این مستند را علی شهابی نژاد انجام داده است و تصویر برداران آن پوریاسلطان منش و علی شهابی نژاد هستند. نویسنده و گوینده متن نیز رضا سواعدی است.

دیدار رهبری از سازمان صدا و سیما در سال 1375 نیز از ویژه برنامه های دیگری می باشد که در این روز به نمایش در خواهد آمد.

شبکه افق
مستند «منتظر»: پرتره ای از زندگی پروفسورحسین حاتمی است. وی در سال 1938 از والدینی ایرانی در استانبول به دنیا آمد. وی هم اکنون استاد دانشکده حقوق دانشگاه استانبول و مترجم کتاب ولایت فقیه امام خمینی (ره) و کتاب عدل الهی شهید مطهری به زبان ترکی است. دکتر حاتمی خود را از دوستداران ائمه و از منتظران امام عصر می داند.

مستند «بدون مرز»: به زندگی دکتر سید ناصر عمادی می پردازد، که پزشک و متخصص پوست است که از تخصص خود در جهت کمک به بیماران زلزله زده بم و سیاهپوستان آفریقا استفاده می کند.

مستند «بدون مرز، عشق ...» به روایت عملیات های متعدد گردان سیدالشهدا در برابر تروریست های داعش در سامرا در چند محور از جمله: نهر الرصاصی می پردازد. در یکی از عملیات ها ابوسیف به شهادت رسیده و حاج ابوآلاء با حضور در تشیع پیکر ایشان ادامه کار را به دست می گیرند. در دوران فرماندهی ایشان عملیات بزرگ به وقوع پیوسته که با پیروزی نیروهای عراق و ارتش عراق به پایان می رسد. فیلم تلفیقی است از مصاحبه با فرماندهان و نریشن.

شبکه ورزش
شبكه ورزش سيما، به مناسبت نيمه شعبان، 4 مستند پرطرفدار را براي علاقه‌مندان به مستندهاي ورشي پخش خواهد كرد.
مستند «هنر پرواز» سه‌شنبه، 12 خرداد، ساعت 23:10؛ تکرار چهارشنبه 13 خرداد ساعت 10:30
مستند «گام‌ها»چهارشنبه، 13 خرداد، ساعت 13:15
مستند «کرایف» چهارشنبه، 13 خرداد، ساعت 16:30
مستند «سنا» چهارشنبه، 13 خرداد، ساعت 21:00؛ تکرار پنج‌شنبه، 14 خرداد، ساعت10:30

منبع :http://www.beytoote.com/news/cultural-news/celebra...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه شوقي

منتظر رامبد و جناب خان باشید!
در این شب سیاهم گم گشت راه مقصود
جواد یحیوی: در حق پسرم کوتاهی کردم!
تصویری از نیکی کریمی در جشنواره‌ی ونیز
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت دوم)
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت اول)
گریم سخت مهدی پاکدل و دیگر بازیگران فیلم محمد رسول الله
ایرج کریمی منتقد سینما درگذشت
وقتی استفاده از پروتز، پرویز پرستویی را جوان کرد
هدیه تهرانی؛ از اوج درخشش تا خاموشی
عاشقانه‌ی "در دنیای تو ساعت چند است" در صدر فروش‌ بیپ‌تونز
حسین محب اهری از مبارزه با سرطان می گوید
تئاتر‌هایی که توقیف شده‌اند
بیوگرافی ندا مقصودی
جناب‌خان کیست؟/ گفتگوی خواندنی با صدا پیشه عروسک جناب خان
فرهاد آئیش بازیگر فیلم تازه مانی حقیقی شد
خاطره طنز ملیکا شریفی نیا از مادرش، هنگامی که در ترافیک گیر کردند
ساره بیات و رعنا آزادی ور از محمد رسول الله چه گفتند؟
کارگردان «جیغ» درگذشت
لباس متفاوت و زیبای محمد علیزاده در کنسرت اش