برگزیدگان اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم شهر- هایپرکلابز

برگزیدگان اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم شهر- هایپرکلابز هایپرکلابز :

شامگاه روز چهارشنبه اختتامیه این جشنواره با اجرای امیر حسین مدرس در برج میلاد تهران برگزار شد. مراسمی که بر خلاف جشنواره فیلم فجر همه برندگان و حتی تقدیر شدگان در آن حضور داشتند.


فهرست جوایز پنجمین جشنواره فیلم شهر

مسابقه سینمای ایران
بهترین دستاورد فنی و هنری: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری اهدا می شود به مهدی جعفری مدیر فیلمبردارین عصر یخبندان.
بهترین فیلمنامه: تندیس زرین و دیپلم افتخار اهدا می شود به مصطفی کیایی برای نگارش فیلم نامه خط ویژه.
بهترین بازیگر نقش مکمل زن: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل زن اهدا می شود به سحر احمدپور برای بازی در فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت.
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد اهدا می شود به حمیدرضا آذرنگ برای بازی در فیلم بلوک 9 خروجی 2.
بهترین بازیگر نقش اول زن: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن به صورت مشترک اهدا می شود به مهتاب کرامتی برای فیلم عصر یخبندان و آهو خردمند برای فیلم میهمان داریم.
بهترین بازیگر نقش اول مرد: تندیس ویژه هیأت داوران برای بهترین بازیگر مرد اهدا می شود به فرهاد اصلانی برای نقش آفرینی در فیلم های عصر یخبندان و دوران عاشقی.
همچنین تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد اهدا می شود به امیری برای فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت.
بهترین کارگردانی: هیأت داوران جایزه ویژه خود را اهدا می کنند به وحید جلیلوند برای کارگردانی فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت.
همچنین تندیس زرین و دیپلم افتخار جشنواره اهدا می شود به پرویز شهبازی برای کارگردانی فیلم دربند.
بهترین فیلم: تندیس زرین و دیپلم افتخار جشنواره اهدا می شود به منوچهر محمدی برای تهیه فیلم بوسیدن روی ماه.


فیلم‌های مستند
بهترین دستاورد فنی و هنری (تصویربرداری) فیلم مستند: دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری فیلم مستند اهدا می شود به ان هادی خواجوی، معین خیراله پور و پژمان‌ اله‌مرادی برای فیلم می‌لادو.
بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند: دیپلم افتخار بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند اهدا می شود به محمدرضا ناصری‌نیا و یاسر خیر برای مزرعه ای که رویید و شهر شد.
نامزدهای بهترین کارگردان فیلم مستند: تندیس زرین و دیپلم افتخار برای بهترین کارگردانی فیلم مستند اهدا می شود به پویان کاظمی برای کارگردانی باد بر باغ نظر.
هیأت داوران جایزه ویژه خود را به خاطر توجه به موضوع مهم زیست محیطی در شهرها و ارائه راهکارها اهدا می‌کنند به محسن رمضان زاده برای کارگردانی فیلم مسیر سبز.
بهترین فیلم مستند: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند اهدا می شود به نسرین عبدی و محسن استادعلی برای تهیه فیلم جایی برای زندگی.


جوایز بخش فیلم کوتاه
بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: تندیس زرین و دیپلم افتخار برای بهترین انیمیشن اهدا می‌شود به فیلم پدر ساخته سیدمحمدرضا خردمندان و محمد لطفعلی.
بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی: دیپلم افتخار برای بهترین فیلمنامه فیلم کوتاه داستانی اهدا می‌شود به سمیرا نوروز ناصری و محمد نجاریان داریان برای فیلم نامه فردا صبح.
بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی اهدا می شود به محمد نجاریان داریان برای کارگردانی فیلم فردا صبح.
همچنین هیأت داوران بخش فیلم های کوتاه داستانی جایزه ویژه خود را اهدا می‌کنند به رقیه توکلی برای کارگردانی فیلم ساعت شش.
بهترین فیلم کوتاه داستانی: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی اهدا می شود به محمد نجاریان داریان تهیه کننده فیلم فردا صبح.


فیلم بلند داستانی (ویدئویی)
بهترین فیلمنامه بلند داستانی: دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه فیلم بلند داستانی اهدا ‌می‌شود به آزیتا ایرایی و پریسا گرگین برای نگارش فیلمنامه چند روز بیشتر.
بهترین بازیگر زن فیلم های بلند داستانی: هیأت داوران ضمن تقدیر از پریوش نظریه برای بازی در فیلم سپیده، تندیش زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن را اهدا می کند به رویا افشار برای فیلم عصر بارانی.
بهترین بازیگر مرد فیلم های بلند داستانی: دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد تعلق می گیرد به حسین ملکی برای فیلم حبیب آقا.
همچنین هیأت داوران ضمن تقدیر از سجاد افشاریان برای بازی در فیلم حبیب آقا، تندیس زرین بهترین بازیگر مرد را اهدا می کنند به شهاب حسینی برای فیلم تعبیر خواب.
بهترین کارگردانی فیلم های بلند داستانی: هیات داوران جایزه ویژه خود را اهدا می کنند به حمیدرضا قربانی برای کارگردانی فیلم سه ماهی.
همچنین تندیس زرین و دیپلم افتخار برای بهترین کارگردانی فیلم بلند داستانی اهدا می شود به رضا دادویی برای کارگردانی فیلم تعبیر خواب.
بهترین فیلم بلند داستانی: هیأت داوران تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند داستانی را اهدا می کنند به سیدمحمود رضوی تهیه کننده فیلم سه ماهی.


جایزه منتقدان سینما
هیأت داوران انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران متشکل از محسن بیگ آقا، شاپور عظیمی و علیرضا غفاری ضمن تقدیر از فیلم «شیفت شب» به تهیه کنندگی و کارگردانی نیکی کریمی، لوح سپاس و تندیس بهترین فیلم با نگاه شهری را اهدا می‌کنند به فیلم «چهارشنبه 19 اردیبهشت» به تهیه کنندگی علی جلیلوند و کارگردانی وحید جلیلوند.


جایزه ویژه دبیر جشنواره
جایزه ویژه دبیر اهدا می شود به علی ملاقلی پور کارگردان فیلم قندون جهیزیه.
جایزه ویژه دبیر اهدا می شود به بهرام عظیمی کارگردان فیلم تهران 1500


مسابقه بین الملل فیلم های بلند
بهترین دستاورد فنی - هنری: یان دومانژ برای فیلم «71» از (انگلیس).
بهترین بازیگر مرد: هیأت داوران با تقدیر از پرویز پرستویی برای فیلم «امروز» از (ایران) جایزه را تقدیم می کند به مانولیس ماوروماتاکیس برای فیلم «دشمن درون» از (یونان).
بهترین بازیگر زن: هیات داوران با تقدیر از لیلا حاتمی برای فیلم «دوران عاشقی» از (ایران) و شبنم مقدمی برای فیلم «امروز» از (ایران) جایزه را تقدیم می کند به ربکا یوزفسون برای فیلم «خواهر نحیف من» از (سوئد و آلمان).
بهترین فیلمنامه: رویا محقق و علیرضا رئیسیان برای فیلم « دوران عاشقی» از (ایران).
بهترین کارگردان: رضا میرکریمی برای فیلم «امروز» از (ایران).
جایزه ویژه هیات داوران: آتسوشی فوناهاشی برای فیلم «شکوفه های سرد» از (ژاپن).
بهترین فیلم: فیلم «امروز» به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا میرکریمی از (ایران).


فیلم کوتاه
هیأت داوران بخش فیلم کوتاه با تقدیر از «بر لب هایت» به کارگردانی جوناس روتانن از (فنلاند) و «ولی تو یک سگ هستی» به کارگردانی مالین اریکسون از (سوئد).
جایزه سوم: فیلم « استخر سرپوشیده» به کارگردانی نیکی لیندروت وون بار از (سوئد).
جایزه دوم: فیلم «ساعت 6» به کارگردانی رقیه توکلی از (ایران).
جایزه اول: فیلم «کلیسای جامع» به کارگردانی کنراد کاستنر از (آلمان و چین).


فیلم مستند بلند و نیمه بلند
هیات داوران بخش فیلم مستند بلند و نیمه بلند بین الملل با تقدیر از: میرنا تساپا، کارگردان فیلم «خیابان رنگین کمان» از (یونان).

جوایز خود را به این ترتیب اهدا کرد:
جایزه سوم: فیلم «غذای بیرون» به کارگردانی لقمان خالدی از (ایران).
جایزه دوم: فیلم «تونی بن: وصیت» به کارگردانی اسکیپ کایت از (انگلستان).
جایزه اول: فیلم «بر لبه ی دنیا» به کارگردانی کلاوس درکسل از (فرانسه).

منبع :http://www.persianpersia.com/artandculture/adetail...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب