کورس عطاران ، رادان و کمال تبریزی- هایپرکلابز

معصومه شوقي 8 سال پیش
کورس عطاران ، رادان و کمال تبریزی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

از فردا چهره سینماهای تهران و چند شهرستان با اضافه شدن سه فیلم جدید تغییر می کند. در این گزارش مروری داریم بر فیلم هایی که در چرخه اکران قرار می گیرند.

گینس
كارگردان: محسن تنابنده
نویسنده: محسن تنابنده، احمد رفیع زاده
بازیگران: رضا عطاران/ حسین اسکندری/ محسن تنابنده
ماجرای فیلم: درباره اولین فیلم سینمایی محسن تنابنده اطلاعات خاصی به بیرون درز نكرده ؛‌حتی از خلاصه داستانش نمی توان موضوع «گینس» چیست: فردین: گینس سیخی چنده؟! پول کجاست اینو بگو؟ غنچه: خاک بر سرت که نافتو از پول بریدن. بدبخت همش اعتباره... میدونی کیا اسمشون تو گینسه... علی دایی... رضا زاده... جنیفر لوپز. برخی سایت ها نوشته اند در این فیلم به پرورش شترمرغ و موضوع مهم فراورده های گوشتی و توجه به دام و طیور پرداخته شده است با این حال نه این خط داستان ملاك است و نه توضیح بعدی.
برگ برنده: رضا عطاران بدون شك نخستین برگ برنده «گینس» است ؛ بازیگری كه در چند سال اخیر حضورش در هر فیلمی گیشه آن را متضمن می كند. محسن تنابنده بعد از «پایتخت» پیش مخاطبان زیادی محبوب شد و این شب ها بار دیگر روی آنتن است و بینندگان شاهد ماجراهای نقی معمولی هستند. این همزمانی می تواند به كمك فیلم بیاید.
حاشیه: تنابنده و عطاران قرار بود در فیلم «سه بیگانه درسرزمین ناشناخته» همبازی شوند كه به خاطر همزمانی به ساخت «گینس» انصراف دادند.

عصر یخبندان
كارگردان: مصطفی کیایی
نویسنده: مصطفی کیایی
بازیگران: بهرام رادان /فرهاد اصلانی/مهتاب کرامتی/آنا نعمتی/سحر دولتشاهی
ماجرای فیلم: مصطفی کیایی بعد از موفقیت «خط ویژه» این بار نقدی تند و تیزتر به ماجرای آقازاده ها داشته و از منظری دیگر آن را دستمایه قصه گویی خود قرار داده . بهرام رادان نقش این آقا زاده را بازی می كند و در روابط غیر اخلاقی مرزی برای خود قائل نیست. فیلم داستان او و چند اتفاق دیگر را به شكلی موازی تعریف می كند.
برگ برنده: كیایی با هر فیلم پخته تر عمل می كند. این بار هم ویژگی اصلی فیلمش كارگردانی خوب آن است كه باعث می شود در كنار قصه ای جذاب ، مخاطب در سالن نود دقیقه سرگرم باشد. از همین معبر بازی ها در «عصر یخبندان»‌ برگ برنده دیگری شده تا جایی كه سحر دولت شاهی داوران جشنواره را مجاب كرد سیمرغ را به او بدهند.
حاشیه: فیلم جزو نامزدهای اكران در عید نوروز بود اما در جمع فهرست نهایی قرار نگرفت. تهیه كننده هم اعلام كرد آن را همزمان با ماه رمضان اكران می كند ؛ كارگردان دلخوری اش را رسانه ای كرد ولی در نهایت به تصمیم تهیه كنند گردن نهاد.

از رئیس جمهور پاداش بگیرید
كارگردان: كمال تبریزی
نویسنده: رضا مقصودی
بازیگران: آتیلا پسیانی/احمد آقالو/ حسن معجونی/بهمن زرین پور
ماجرای فیلم: كمال تبریزی بعد از «همیشه پای یك زن در میان است» سوژه ای ملتهب دستمایه ساخت فیلمش قرار داد. «از رئیس جمهور پاداش بگیرید» داستان یکی از مدیران میانی دولت است که به ماموریت‌های خارجی متعدد می‌رود. تا اینکه در یک نوبت او را برای تشویق به سفر حج می‌فرستند اما در این سفر برخلاف تصور او که انتظار دارد مانند یک مدیر دولتی با او برخورد شود، این اتفاق نمی‌افتد.
برگ برنده: نام كمال تبریزی برغم مخدوش شدن در یكی دو سال اخیر همچنان برای خیلی از سینمادوستان معتبر است. این بار توقیف فیلم شاخك ها را حساس تر كرده و احتمالا می خواهند بدانند ماجرا چیست.
حاشیه: «از رئیس جمهور پاداش بگیرید» سرتاسر حاشیه است. فیلم هفت سال پیش با نام «پاداش» به سرانجام رسید اما دچار حاشیه شد و به محاق رفت. هر با اصلاحیه خورد تا این كه در نهایت مجوز گرفت. تبریزی می گوید تغییرات چندان به فیلم لطمه نزده:« تغییرات نسبتا زیادی از لحاظ ساختاری داشته است از جمله تدوین ، فیلمبرداری و اصلاح برخی صحنه‌ها.. اما از لحاظ مضمونی خوشبختانه صدمه‌ی جدی به فیلم وارد نشده .»

فردا
كارگردانان: مهدی پاكدل /ایمان افشاریان
نویسندگان: مهدی پاکدل/ ایمان افشاریان
بازیگران: علیرضا شجاع نوری / ستاره اسکندری/ صادق صفایی/ علی دهکردی/ امیررضا دلاوری
ماجرای فیلم: مهدی پاكدل برای گام نخست در كارگردانی سوژه ای خاص را انتخاب و كارگردانی كرد؛‌ مشتركا با ایمان افشاریان. «فردا» داستان دختری است که علاقه به عکاسی دارد و همراه با مادرش راهی سفر عکاسی می‌شود که در این سفر اتفاقاتی برای او پیش می‌آید. این موضوع فیلم «فردا» است اما در واقع فیلم برداشتی آزاد از سه حکایت مولانا است. فیلم نخستین بار در جشنواره سی و دوم به نمایش در آمد و با واكنش های متضادی روبرو شد. برخی نگاه خاص فیلم را دوست داشتند ولی برخی دیگر معتقد بودند فیلم در بیان منظورش موفق عمل نكرده. با این حال به عنوان یک فیلم اول نمره قبولی می گیرد و می توان نود دقیقه با آن همراه بود. این فیلم یک هفته است در گروه هنر و تجربه اکران شده.
برگ برنده: روایت های موازی به همراه پیچش داستان و البته بازی خوب علیرضا شجاع نوری برگ برنده فیلم هستند. عجیب آن که همین روایت موازی و پیچش داستان می تواند از منظر برخی مخاطبان علیه فیلم باشد.
حاشیه: بهنوش طباطبایی ،‌همسر مهدی پاكدل این بار پشت دوربین قرار گرفته و در «فردا» مجری طرح بوده است.

یاسین
كارگردان: حامد امرایی
نویسنده: سید ناصر هاشم زاده / امیر عربی
بازیگران: حمید فرخ‌نژاد/پریوش نظریه/ یوسف مرادیان/ رضا توکلی
ماجرای فیلم: «یاسین» ؛ ‌این نامی است كه خیلی به گوش پی گیران سینما آشنا نیست. حامد امرایی فیلم را با عنوان «ما همه گناهکاریم» كلید زد و بعد از كلی حاشیه با نام جدید به سرانجام رسید. آن طور كه در رسانه ها آمده این فیلم درباره پدری است که در مقطعی از زندگی با سوء استفاده از موقعیت پسر کوچکش که حافظ قرآن است سعی در رانت خواری و بهره‌برداری‌های مادی و معنوی به نفع خودش دارد که در این بین اتفاقی می‌افتد و مسیر پدر عوض می‌شود... «یاسین» از چهارشنبه پیش اکران عمومی شده.
حاشیه: فیلم پر حاشیه است ؛‌حامد امرایی کارگردانی این اثر سینمایی را شروع كرد و بعد از مدتی انصراف داد. هنگامه قاضیانی از پروژه جدا شد و پرویش نظریه جایش را گرفت. در مقطعی رهبر قنبری جایگزین امرایی شد تا فصل های پایانی این فیلم سینمایی را فیلمبرداری کند. در نهایت هم فیلم او انصراف داد و حالا به اسم حامد امرایی روی پرده است.منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=301193

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه شوقي

منتظر رامبد و جناب خان باشید!
در این شب سیاهم گم گشت راه مقصود
جواد یحیوی: در حق پسرم کوتاهی کردم!
تصویری از نیکی کریمی در جشنواره‌ی ونیز
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت دوم)
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت اول)
گریم سخت مهدی پاکدل و دیگر بازیگران فیلم محمد رسول الله
ایرج کریمی منتقد سینما درگذشت
وقتی استفاده از پروتز، پرویز پرستویی را جوان کرد
هدیه تهرانی؛ از اوج درخشش تا خاموشی
عاشقانه‌ی "در دنیای تو ساعت چند است" در صدر فروش‌ بیپ‌تونز
حسین محب اهری از مبارزه با سرطان می گوید
تئاتر‌هایی که توقیف شده‌اند
بیوگرافی ندا مقصودی
جناب‌خان کیست؟/ گفتگوی خواندنی با صدا پیشه عروسک جناب خان
فرهاد آئیش بازیگر فیلم تازه مانی حقیقی شد
خاطره طنز ملیکا شریفی نیا از مادرش، هنگامی که در ترافیک گیر کردند
ساره بیات و رعنا آزادی ور از محمد رسول الله چه گفتند؟
کارگردان «جیغ» درگذشت
لباس متفاوت و زیبای محمد علیزاده در کنسرت اش