بازسازی لوکیشن شمال در تهران!- هایپرکلابز

بازسازی لوکیشن شمال در تهران!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

به گزارش ایران فیلم سریال «پشت بام تهران» به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه‌کنندگی زینب تقوایی از مرداد امسال در تهران جلوی دوربین رفته و تاکنون بیش از ۵۰ درصد آن تصویربرداری شده است. سازندگان این روزها در لوکیشنی حوالی دربند که یک خانه باغ سرسبز و بزرگ است، مشغول تصویربرداری هستند. در این بخشها قسمتهایی که مربوط به شمال کشور است و نیز سکانسهایی از تهران در حال ضبط هستند تا گروه بزودی برای تصویربرداری باقیمانده کار، عازم یکی از شهرهای شمالی شوند. عصر چهارشنبه هفته گذشته تعدادی از مدیران ارشد سیما از جمله علی اصغر پورمحمدی معاون سیما، محمودرضا تخشید مدیرکل مرکز امور نمایشی سیما، محمد احسانی مدیر شبکه یک و رحمان سیفی آزاد مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک در این لوکیشن مهمان سازندگان بودند و به سوالات خبرنگاران درباره مسائل مختلف پاسخ دادند. معاون سیما در قسمتی از این دیدار که صحنه‌ای از بازی ثریا قاسمی و کامبیز دیرباز در حال ضبط بود، از زحمات سازندگان این سریال تقدیر و از روند تولید ابراز رضایت کرد. تقوایی تهیه‌کننده مجموعه نیز با بیان اینکه تصویربرداری شبها نیز ادامه پیدا می‌کند، با تشکر از تلاش گروه تولید و همکاری مدیران سیما، ابراز امیدواری کرد تا این سریال روی آنتن با بازخوردهای مثبت همراه شود. این سریال برای گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما تولید می‌شود و احتمال می‌رود پخش آن از اوایل زمستان امسال آغاز شود.کار تدوین همزمان سریال را امیر شیبان خاقانی برعهده گرفته است. فیلمنامه این سریال را که مضمونی اجتماعی دارد، سعید نعمت‌ا… نوشته است و قصه آن به تصمیم گیری درست و غلط انسان ها مربوط می شود و اینکه اگر تصمیم اشتباهی بگیرند، هزینه و عواقب آن دامنگیر خودشان می شود.
در خلاصه قصه این سریال آمده: آدمهایی از همین سرزمین در شرایط و روابط دشوار، در سر راه هم قرار گرفته‌اند و این قرارگیری، زندگی آنان را دستخوش تغییراتی می‌کند. این سریال در۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای تولید می شود. کامبیز دیرباز، آزاده صمدی، ثریا قاسمی، لیندا کیانی، بهزاد فراهانی، کریم اکبری مبارکه، مهنوش صادقی، زهره حمیدی، خسرو شهراز، علیرضا آرا، نوید خداشناس، علی صالحی و مجید واشقانی و (با حضور) اندیشه فولادوند، سام درخشانی و لعیا زنگنه از بازیگران این سریال هستند. از این بین بازی کریم اکبری مبارکه به پایان رسیده و اکبر معززی نیز تازه به گروه بازیگران پیوسته است. سایر عوامل سریال عبارتند از: مهدی بدرلو مدیرتولید، خسرو دادگر مرام مدیر تصویربرداری، مهری شیرازی طراح گریم، هادی افشار صدابردار، مهرداد جلوخانی صداگذار، امیرحسین حداد طراح صحنه، محمد صادقی طراح لباس، بیتا ارسطویی منشی صحنه، برنامه ریز: فرزاد رحمانی، گروه کارگردانی: حسین دیردار، امیرکهکشان و نویدکریم زاده، دستیار تهیه: محمدنبی تقوایی.
خبرهای معاون سیما
در حاشیه این دیدار معاون سیما در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر مشخص شدن وضعیت علی ضیا و برنامه فیتیله گفت: دو کمیته به نام مجریان و تخلفات صداوسیما پرونده ضیا و برنامه فیتیله را بررسی می‌کنند و در این کمیته مشخص خواهد شد که علی ضیا می‌تواند سری جدید برنامه امشب را اجرا کند یا خیر. وی همچنین بیان داشت: برای نوروز سال آینده سریال پایتخت ۵ را نخواهیم داشت، اما همان گروه سازنده پایتخت برای ماه رمضان سال ۹۵ سریالی را به روی آنتن خواهند برد.پورمحمدی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگاران درباره راه‌اندازی شبکه تهران که قرار است به صورت HD راه‌اندازی شود، گفت: شبکه‌ای به نام شبکه HD نخواهیم داشت چرا که HD همان شبکه تهران خواهد شد. آقای کاوه مدیر شبکه تهران هستند که قصد دارند به زودی این شبکه را راه‌اندازی کند. وی درباره تصویب فیلم‌نامه‌هایی که با حضور روحانیون نوشته می‌شوند نیز بیان کرد: چندی پیش حوزه علمیه درخواستی از سینما و تلویزیون داشت و طی آن خواسته بود که فیلم‌نامه‌ها اول در حوزه علمیه تصویب شده و اگر حوزه آنها را تأیید کرد سپس به مرحله پیش‌تولید برسد، اما ما نمی‌توانیم فیلم‌نامه‌های‌مان را به حوزه علمیه بفرستیم، چرا که تعداد این فیلم‌نامه‌ها بسیار زیاد است اما اگر فیلم‌نامه‌ای نیازمند مشاوره باشد با آنها در تعامل هستیم.پورمحمدی درباره اعلام رسمی ممنوع‌التصویر شدن علی ضیا در اخبار سیما نیز تأکید کرد: اعلام این موضوع در اخبار سیما اشتباه بود و قرار نبود که در اخبار آن هم به صورت علنی و به آن شدت اعلام شود. همیشه از مجریان حمایت می‌کنیم و در کل حامی هنرمندان هستیم اما اینکه یک عده‌ای تخلفاتی انجام می‌دهند نیز باید رسیدگی شود. به هر حال سیاست جدید سازمان است که در مقابل تخلفات سخت‌گیری شود.
تخشید: پنج سریال طنز نوروزی در دست بررسی است
محمودرضا تخشید نیز در حاشیه این دیدار درباره سریال‌های تلویزیون نوروز ۹۵ افزود: طرح پنج سریال نوروزی به دست ما رسیده است که مراحل نگارش را سپری می‌کنند. سریال نوروزی شبکه دو به نام «زعفرانی» به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی و نویسندگی حامد محمدی و سریال «ویلا» به کارگردانی و نویسندگی مرضیه برومند و تهیه‌کنندگی مهران مهام برای شبکه سه ساخته خواهد شد و برای شبکه یک نیز در حال صحبت با محمدحسین لطیفی هستیم، نام فعلی سریال او «فروشگاه بزرگ» است، اما ممکن است تغییر کند. طرح دیگری هم برای سریال نوروزی را علیرضا بذرافشان نویسنده و کارگردان به مرکز سیما فیلم ارائه کرده است. همگی این سریال ها درونمایه طنز دارند.
وی درباره سریال «پشت بام تهران» نیز افزود: پشت بام تهران سریالی اجتماعی است و با توجه به آثار قبلی سعید نعمت اله داستانی خانواده محور و جذابی دارد و به برخی موارد مهم از جمله اعتیاد، روابط بین والدین و بچه ها می پردازد. این سریال تهیه‌کننده، کارگردان و بازیگران خوبی نیز دارد و قرار است در زمستان پخش شود.وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران درباره پخش مجموعه «کلاه قرمزی» نیز گفت: هنوز هیچ چیز درباره تولید و پخش کلاه قرمزی مشخص نیست و تصمیمی گرفته نشده است، اگر طرح خوبی از سمت سازندگان این مجموعه به ما ارائه شود قبول می کنیم. تخشید همچنین درباره تولید سریال «سرزمین کهن» افزود: تولید مرحله یک و دو این سریال کامل شده و فقط بخش سوم آنن تولید نشده است و در حال حاضر در مرحله پیش تولید آن هستیم و امیدواریم تا سه تا چهار ماه دیگر ضبط مرحله شوم آن آغاز شود. این سریال اصلاحات زیادی نداشت و فقط نام فامیلی یکی از کاراکترها مشکل ساز شده بود که کافی است این نام را تغییر دهیم و اصلاحات در حد ریشه‌ای نیست و بیشتر روی اسامی بود و حتی قراز نیست کلیت سریال دوبله شود و بیشتر سعی در رفع سو تفاهم های ایجاد شده داریم. تخشید درباره سریال درحاشیه به کارگردانی مهران مدیری نیز گفت: در حاشیه هم در حال تولید است و قرار است تا بعد از ایام محرم و صفر پخش شود. او درباره سریال «نفس گرم» افزود: تا الان بازخوردهای خوبی داشتیم، اوایل درمورد بازی مرجانه گلچین بحث هایی بود، اما الان دیگر به طور کامل رفع شده است.

منبع :http://news.iranfilm.com/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B3%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از محمد حسين رضايي

رقیبان فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله(ص)» در جوایز گلدن گلوب
نامزدهای خرس طلای برلین به صف شدند
در این مقاله ۷ آکواریوم برتر دنیا را به شما معرفی می کنیم
هشتاد و هشتمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار
کمتر از ۴۵ روز به برگزاری سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر
پرنده‌‌باز اینیاریتو یک کمدی درام سیاه
میزان فروش سینماهای چین در ۱۱‌ ماه سال‌جاری میلادی
لیوک نماینده فستیوال بین المللی فیلم برلین در تهران!
بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم پالم اسپرینگز
فیلم «سایه روشن» از ۲۲ آذر ماه در سینماهای گروه «هنر و تجربه»
حذف تصاویر مربوط به جان بویگا بازیگر سیاهپوست از پوستر فیلم «جنگ ستارگان» جنجال آفرید
مسعود ردایی گفت: پایان تصویربرداری «عالیجناب» طی روزهای آینده
یکصد و چهلمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران
فیلم کوتاه «روز قضاوت» به کارگردانی کریم امینی
فیلم جدید علیرضا داودنژاد با نام «فراری»
برادران کوئن در سال ۲۰۱۱ با فیلم به یادماندنی شجاعت واقعی
دانیل وو و فیلم‌های «درون سرزمین‌های بد»
معرفی آثار برتر سال ۲۰۱۵ از سوی انجمن ملی بازبینی فیلم آمریکا
گفتگو با بازیگر معمای شاه
«حکایت عاشقی» دو جایزه از جشنواره فیلمخانه آسیا دریافت کرد