غلامرضا موسوی: باید زمینه های ساخت فیلم ترسناک مهیا شود- هایپرکلابز

فاطمه مطلق 5 سال پیش
غلامرضا موسوی: باید زمینه های ساخت فیلم ترسناک مهیا شود- هایپرکلابز هایپرکلابز :

غلامرضا موسوی: باید زمینه های ساخت فیلم ترسناک مهیا شود/ بعد از انقلاب از ستاره ساختن فرار کردیم
افرادی که بعد از انقلاب مسئول بخش های فرهنگی شدند از ستاره ساختن فرار کردند، این مسئله ناخوداگاه همچنان در سینما وجود دارد.

غلامرضا موسوی تهیه کننده نام آشنا سینمای ایران در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری برنا، در پاسخ به اینکه چرا برخی از تهیه کنندگان مورد تخریب اهالی سینماگران قرار می گیرند، اظهار داشت: همواره تهیه کنندگان تلاش خود را برای آرامش کارگردان و عوامل پروژه های سینمایی به کار گرفته اند اما ورود برخی از سرمایه گذاران سبب مشکلاتی شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: البته تلاش های زیادی توسط تهیه کنندگان و انجمن صنفی برای آگاهی بیشتر در رابطه با همکاری بین فیلمساز و تهیه کننده صورت گرفته است، هر از چند گاهی شاهد مشکلاتی در این مقوله هستیم، ولی مطمئنا اگرتعریف درست تهیه کننده و سرمایه گذار را بدانیم، متوجه می شویم که تهیه کننده هیچوقت مانع فعالیت گروه خود نخواهد شد.

تهیه کننده "چهارشنبه خون به پا می شود" در رابطه با نبود ستاره های مانند رضا عطاران در سینمای ایران، تصریح کرد: مقداری از بحث ستاره سازی فاصله گرفته ایم که علت ان هم به اوایل انقلاب برمی گردد، لذا افرادی که مسئول بخش های فرهنگی شدند از ستاره ساختن فرار کردند، این مسئله ناخوداگاه همچنان در سینما وجود دارد. طبیعتا یکی از مولفه های فروش خوب در سینما بحث بازیگران ستاره است.

وی بیان کرد: بله، رضا عطاران و برخی دیگر از بازیگران همچنان ستاره سینما هستند، ولی باید فیلمنامه ، کسر بازیگر و عوامل خوبی در یک گروه حاضر شوند تا اتفاق خوبی رخ بدهد، مهران مدیری نمونه دیگری است از افرادی که در ژانر کمدی قابلیت ساخت آثار خوبی را دارد که البته وی هم با تیم و گروه خودش موفق به جذب مخاطب فراوان شده است.

موسوی در ادامه بیان کرد: مشکلات عدیده زیادی هم در سینما وجود دارد، حامد بهداد در فیلم سینمایی "دختر" شهرام شاه حسینی یکی از متفاوت ترین بازی های خودش را کرده بود، حال این مسائل هم بی تاثیر نیست یا در بحث پروانه نمایش هم همواره دغدغه و مصیبت های وجود داشته است.

این تهیه کننده در رابطه با جای خالی آثار ترسناک در سینما داخل، گفت: بله، درست می فرمایید، کمتر هم تهیه کننده ها به سمت ساخت فیلم در این ژانر حرکت کرده اند، سال 85 فیلم سینمایی "پارک وی " را با فریدون جیرانی مقابل دوربین بردم که تم فیلم تقریبا در ژانر وحشت بود، هرچند که فیلمنامه آن با اصلاحیه های مواجه شد، پی باید زمینه های آن هم به وجود آورد.

منبع :http://www.shahrekhabar.com/art/1448358480895635

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب