فریماه فرجامی پس از سال‎ها انتظار در کنار مسعود کیمیایی - هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
فریماه فرجامی پس از سال‎ها انتظار در کنار مسعود کیمیایی - هایپرکلابز هایپرکلابز :

فریماه فرجامی بازیگر قدیمی سینما که مدت‌هاست در مجامع عمومی به ندرت ظاهر می‌شود، شامگاه هفتم آذر در مراسم اکران فیلم «خط قرمز» به دعوت مسعود کیمیایی، کارگردان این فیلم، روی صحنه آمد.

فریماه فرجامی و مسعود کیمیایی در اکران "خط قرمز"

فریماه فرجامی که بازیگری حرفه‌ای را با فیلم «خط قرمز» و مسعود کیمیایی آغاز کرده است، پس از مدت‌ها در مراسمی که به نمایش و نقد این فیلم اختصاص داشت، به دعوت مسعود کیمیایی و در میان تشویق حاضران روی صحنه آمد و از اینکه این فیلم را پس از ۳۴ سال روی پرده می‌بیند ابراز خوشحالی کرد.

فریماه فرجامی بازیگری را از سال ۵۹ و با بازی در فیلم «گفت هر سه نفرشان» شروع کرد و در طول دوران فعالیت خود در فیلم‌هایی چون «سرب»، «مادر»، «نرگس»، «پرده‌ آخر» و «آب و آتش» بازی کرد و فیلم «زهر عسل» در سال ۱۳۸۱ آخرین فیلمی بود که با بازی او به نمایش عمومی درآمد.

سعید راد، دیگر بازیگر فیلم «خط قرمز» نیز که در این مراسم حضور داشت، با حضور روی صحنه، ضمن ابراز خوشحالی از نمایش این فیلم توقیفی، با خنده گفت: «از خانم فرجامی عذرخواهی می‌کنم که در فیلم کشیده‌ای به صورتشان زدم!».

فیلم سینمایی «خط قرمز» اولین فیلم مسعود کیمیایی است که پس از انقلاب ساخته شده‌ است و به دلیل تصویب قانون حجاب پس از یک اکران در اولین جشنواره فیلم فجر، هرگز امکان اکران پیدا نکرد تا اینکه امشب پس از ۳۴ سال با حذف صحنه‌هایی از فیلم، در قالب برنامه‌ «مروری بر سینمای مسعود کیمیایی» در سینماتک خانه هنرمندان با حضور پرشمار سینمادوستان، نمایش داده شد.

در ادامه این مراسم جواد طوسی (منتقد) و علی معلم (تهیه‌کننده سینما) در کنار علیرضا زرین‌دست (فیلمبردار فیلم) به بحث و گفت‌وگو درباره‌ این فیلم و سینمای ایران پرداختند.

منبع :http://seemorgh.com/culture/culture-news/270802-فر...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب