ویژه‌برنامه‌های شبکه چهار در سالگرد رحلت امام(ره)- هایپرکلابز

M* Razaghi 7 سال پیش
ویژه‌برنامه‌های شبکه چهار در سالگرد رحلت امام(ره)- هایپرکلابز هایپرکلابز :

گروه‌های مختلف برنامه‌ساز شبکه برنامه‌های مختلفی همچون جاودانه‌ها، خانه دوست و فیلم‌های تلویزیونی سوگند، چهار روز شگفت انگیز،انتهای بزرگراه و دو قسمت از مجموعه رازهای یک خانه را برای پخش در این ایام در نظر گرفته اند.
ویژه برنامه «جاودانه‌ها» در قالب میزگرد در دو قسمت 13 و 15 خرداد به روی آنتن می‌رود. جاودانه‌ها در روز 13 خرداد نقش رهبری و لایت فقیه در گذر حوادث را با حضور دکتر حسین علی سعدی و دکتر یعقوب توکلی بررسی می‌کند. در روز 15 خرداد نیز با حضور دکتر ابوالفضل ساجدی و دکتر موسی نجفی ابعاد قیام 15 خرداد و ایده تشکیل نظام و حکومت اسلامی بررسی می‌شود. اجرای این دو برنامه را دکتر سیدمجید امامی بر عهده دارد.
گروه سیاسی شبکه چهار نیز دو برنامه 40 دقیقه‌ای را ویژه 14 و 15خرداد ماه تهیه و آماده پخش کرده است. این برنامه در قالب مستند روایی به بررسی اندیشه امام درباره ولایت فقیه و قیام 15 خرداد می‌پردازد. دکتر لک زایی، دکتر نوروزی، دکتر ابوطالبی و دکتر حسینی از جمله کارشناسانی هستند که در این دو برنامه به بیان دیدگاه‌هایشان درباره اندیشه امام درباره ولایت فقیه، اختیارات و مسئولیت های ولایت فقیه در غیاب امام عصر(عج) و عصر حاضر،خواستگاه قیام 15 خرداد ،ویژگی های این قیام و اندیشه محوری در قیام 15 خرداد می پردازدند. اجرای این ویژه برنامه را امید بایرامی که اهل کشور کزوا است بر عهده دارد وی از جمله کسانی است که درباره اندیشه های امام (ره) و شکل گیری انقلاب اسلامی تحقیق کرده است و به همین منظور برای گفت و گو با کارشناسان برنامه انتخاب شده است.پخش تصاویر آرشیوی، تصاویری از منزل و مرقد امام (ره) و پخش صحبت های امام خمینی(ره) از جمله بخش های این مستند روایی را تشکیل می‌دهد.
دو قسمت از «رازهای یک خانه» به کارگردانی حمید لبخنده به مناسبت ایام 14 و 15 خرداد ساعت 12:00 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد. خوشی‌ها و حسرت‌ها و خداحافظ سرهنگ عناوین قسمت‌هایی است که در این روزها بازپخش خواهد شد.
«خوشی‌ها و حسرت‌ها» با بازی ژیلا ســهرابی، یکتا ناصر و ســعید داخ روایت زوجی جوان است که برای زندگی شش ماهه به عمارتی قدیمی ورود می‌کنند تا زن رمانش را بنویســد و مرد نقشــه برجی بلند را طراحی کند.اما در این عمارت کهنه، ماجراهایی پیش بینی نشده اتفاق می‌افتد و زوج جوان را ناخواسته درگیر می‌کند.
«خداحافظ سرهنگ» روایت خانواده (پدر، مادر، دختر) کوچکی که سالها با عشق در کنار هم زیسته‌اند، روزی اما مادر میمیرد و اندوه جای شادی را پر می کند . در روز چهلم وفات مادر ناگهان ماجرایی تکان دهنده بر دختر آشکار می شود و... خداحافظ سرهنگ نام اپیزود چهارم از مجموعه نمایشی رازهای یک خانه است که در آن اکبر زنجان پور و نازگل نادریان به ایفای نقش پرداخته‌اند.
فیلم تلویزیونی «چهار روز شگفت انگیز» 14 خرداد ساعت 21:00 به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.
دکتر پرویز فرجامی، استاد دانشکده شیمی که مدتی ست دچار رخوت و افسردگی شده، در آزمایشگاه جسد دانشجوی دکترایش سیاوش را پیدا می‌کند. پس از بازجویی‌های اولیه، افسر ویژه آگاهی فرجامی را تنها مظنون جنایت می‌داند...
بیژن امکانیان- صادق هاتفی- طوفان مهردادیان - ناز شادمان و... در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.
تله فیلم «فال قهوه» 15 خرداد از شبکه 4 سیما پخش خواهد شد. «فال قهوه» داستان دو نفر به نام‌های رضا وترگل شهشهانی را روایت می‌کند که در روزی که برای ثبت عقد رسمی خود آماده رفتن به دفترخانه می‌شوند همه چیز آن طور که برنامه ریزی شده بود اتفاق نمی‌افتد و... شبنم قلی خانی، اشکان خطیبی، رحیم نوروزی،حسین محباهری، پریناز ایزد یار،پروین ملکی،خسرو احمدی از جمله بازیگرانی هستند که در اینتله فیلم ایفای نقش پرداخته‌اند.
برنامه «اردی بهشت»‌ نیز در روز دوشنبه 13 خرداد به بررسی دیدگاه‌های امام خمینی(ره) در حوزه زن و خانواده با حضور دکتر کبری خزعلی رییس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و دکتر فائزه عظیم‌زاده استاد دانشگاه، می‌پردازد. این برنامه محصول گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه چهار سیما است و دوشنبه ساعت 12:00 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
برنامه «کارنامه» شبکه چهار در آستانه رحلت امام و قیام 15 خرداد به بررسی کتاب‌های منتشر شده در این حوزه می‌پردازد. حجت الاسلام محمد زارعی محقق و نویسنده و محمد حمزه‌زاده ناشر به عنوان میهمان در این برنامه حضور خواهند داشت. کارنامه دوشنبه ساعت 21:00 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
«خانه دوست» 13 خرداد ساعت 24:20 از شبکه چهار پخش می‌شود. این برنامه تصاویری ازخانه امام (ره) در شهر نجف و محل زندگی ایشان در سالهای اقامت در این شهر را پخش می‌کند. همچنین پخش خاطرات حجت الاسلام قره‌ایی و آیت الله قوچانی از همراهان امام د رنجف از دیگر بخش های برنامه است.
همایش شخصیت شناسی امام (ره):در این برنامه با شخصیت های علمی و فرهنگی خارجی همچون پروفسور اسکات لوکار امریکایی استاد دانشگاه،نوالدین صدیقی وکیل مسلمان دادگاه انگلیس،محمود بوگاده تاجر مسلمان انگلیسی مصاحبه شده است. این افراد از نحوه آشنایی شان با حضرت امام (ره) و تاثیر شخصیت امام بر اندیشه ها و زندگی شان سخن می‌گویند. این برنامه 15 خرداد ساعت 11:00 به روی آنتن می‌رود.

منبع :http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=1392031200...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب