معرفی پرفروش‌ ترین آلبوم‌های موسیقی - هایپرکلابز

سمیه شریفی 8 سال پیش
معرفی پرفروش‌ ترین آلبوم‌های موسیقی - هایپرکلابز هایپرکلابز :

در ميان آلبوم‌هاي اصيل ايراني «حریق خزان» علیرضا قربانی كه چندي پيش از سوي نشر «آوای باربد» روانه بازار شد، مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و طبق اعلام «شهر كتاب» در رتبه اول قرار گرفته است.
«گاهي سه گاهي» نام اثر جديد محمد معتمدي از سوي انتشارات «ايران‌گام» است كه با همراهي پويا سرايي به تازگي منتشر شده است، اما در همين زمان كوتاه مورد استقبال مخاطبان موسيقي ايراني قرار گرفت.
بازنشر آلبوم «می‌تراود مهتاب» به خوانندگی سالار عقیلی و آهنگسازی کیوان ساکت كه توسط مرکز موسیقی حوزه هنری باز نشر شد، بار ديگر تكاني به بازار موسيقي داد.
در اين آلبوم، حسن ناهید با نی، سینا جهان آبادی و نوید دهقان با کمانچه و آلتو، نوید افقه با تمبک، کیارش ساکت با تار باس و فردین لاهورپور با نی حضور دارند.
اما خيلي‌ها مي‌گويند حال موسيقي پاپ خوب نيست و هيچ آلبومي فروش قابل توجهي نداشته است.
در سال 90 شهرام شكوهي آلبومي را با نام «مدارا» از سوي شركت «هنر اول» منتشر كرد كه توانست سبك جديدي را به مخاطبان موسيقي پاپ معرفي كند.
شهرام شكوهي سال گذشته با انتشار آلبوم موسيقي «مدارا» توانست، موسيقي سنتي ايراني را برپايه‌ي گيتار اسپانيش تلفيق كرده و جايگاه خود را در ميان مخاطبان فارسي زبان پيدا كند.
«مدارا» آلبومي شامل 10 قطعه است كه پنج قطعه به سبك خاص او و پنج قطعه‌ي ديگر به سبك پاپ كار شده و در سال 91 نيز در فهرست پرفروش‌ها است.
زمان زيادي از انتشار آلبوم «رخصت» با صداي ناصر عبدالهي نمي‌گذرد، آلبومي كه مجموعه قطعات منتشر نشده او را در خود جاي مي‌دهد.
آلبوم «رخصت»، 10 قطعه را با عنوان‌هاي «راز مبهم‌»، «پنجره»، «رخصت»، «دل عاشق»، «عشق قشمي» و... شامل مي‌شود و محمد علي بهمني، علي سپانلو‌، حسن علي شيرازي‌، داوود لطف‌الله و ناصر عبدالهي به عنوان ترانه‌سرايان اين اثر معرفي شده‌اند‌.
اما بايد اذعان كرد كه صداي زنده ياد عبدالهي تكاني به بازار موسيقي داد و در ليست پرفروش‌ها قرار گرفت.
در ژانر موسيقي تلفيقي و راك آلبوم «روي ديگر» با صداي بهرام رادان در فهرست پرفروش‌ها به چشم مي‌خورد.
رادان در نشست رونمايي اين آلبوم گفت: بازار سينما اين روزها، كم رونق است و از اين رو تصميم گرفتم در عرصه موسيقي قدم بگذارم اما بايد بگويم بنده به هيچ وجه آوازخوان نيستم.
اين در حالي است كه خبر مي‌رسد او هم اكنون در حال ضبط آلبوم جديد خود نيز است.
آلبوم موسيقي «ساحل تهران» جديد‌ترين اثر گروه «نايما» نيز جزو آلبوم‌هاي پرفروش در گونه جاز اعلام شده است.
اين آلبوم داراي 10 قطعه به آهنگسازي حمزه يگانه است و همچنين ترانه اين اثر، فارسي نوشته شده و كاري از ماكان اشگوري و حمزه يگانه محسوب مي‌شود.
آلبوم «مینیاتورها» كاري از صهبا امینی‌کیا كه از سوي نشر «هرمس» منتشر شده است، پرفروش‌ترين آلبوم كلاسيك‌هاست.
آلبوم «مینیاتورها» که در قالب تعاریف رایج در حوزه موسیقی مدرن قرار می‌گیرد، در برگیرنده شش اثر از ساخته‌های اين اميني‌كيا است.
در نهايت دو آلبوم در ليست پرفروش‌هاي «صداي شاعر» قرار گرفتند.
« تنها از من تو مانده‌ای» با صداي شمس لنگرودی، «ابتکار نو هنر» و «دوستت دارم» با صداي احمدرضا احمدی و با آهنگسازي کارن همایونفر «آوای باربد» پرفروش‌ترين‌ها هستند.
اين آمار فروش برگرفته از جديدترين اعلام شهر كتاب است.

منبع :http://www.dirooziha.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب