نوای ویولون بنیامین در کنسرتی برای «نیما وارسته»- هایپرکلابز

MOZHGAN ZAREH 9 سال پیش
نوای ویولون بنیامین در کنسرتی برای «نیما وارسته»- هایپرکلابز هایپرکلابز :

خواننده آلبوم «بنیامین 93» در شب هفتم درگذشت نوازنده و رهبر ارکستر سابق اش، در ارومیه روی صحنه رفت تا کنسرت یادبود «نیما وارسته» را روی صحنه برده باشد.
خواننده آلبوم «بنیامین 93» در شب هفتم درگذشت نوازنده و رهبر ارکستر سابق اش، در ارومیه روی صحنه رفت تا کنسرت یادبود «نیما وارسته» را روی صحنه برده باشد.
بنیامین بهادری که این اجرا را به درخواست پدر «نیما وارسته» لغو نکرده بود در زمان مقرر به احترام دوست و رهبر ارکستر سابق‌اش، روی صحنه رفت و با غافلگیری‌ها و برنامه‌های خاص خود و گروه اش، باعث شد «شب یادبود نیما وارسته» در ارومیه با شکوه و خاص در یادها بماند. همه اعضای ارکستر و خود بنیامین با تی‌شرت هایی یک دست که تصویر «نیما وارسته» روی آن درج شده بود روی صحنه آمدند تا از همان ابتدای برنامه همه چیز تحت تاثیر این نوازنده موسیقی پاپ باشد.
«هفته عشق» قطعه‌ آغاز‌گر برنامه بود و بعد از همان قطعه اول بنیامین رو به حاضرین در سالن گفت: «فکر می کنم همه ما میدانیم که امشب برای چه چیزی و چه کسی اینجا جمع شده ایم. این برنامه چندین بار بعد از اتفاق تلخی که برای دوست و همکار قدیمی ما رخ داد تا مرحله لغو پیش رفت ولی فقط بخاطر خواسته پدر نیمای عزیز ما امروز و امشب اینجائیم و چون پدر نیما از ما خواسته شاد ترین برنامه همه این سالها را اجرا کنیم، ما هم همه انرژی و توان مان را برای این مهم انجام خواهیم داد.»

وی در ادامه با اشاره به حضور مهمانی ویژه در سالن «پنج ستاره» ارومیه گفت: «امروز کسی اینجاست که ما بخاطر حضور ایشان وظیفه مان چندین برابر سخت تر شده و از شما می خواهم یک دقیقه تمام برای گرامیداشت یاد نیما دست بزنید تا من مهمان حاضر را معرفی کنم.» در این لحظه همه نوازنده ها ساز هایشان را زمین گذاشتند و خود بنیامین نیز میکروفن را در گوشه ای از سن گذاشت و همصدا با سالن برای مهمانی دست زدند که خیلی ها می دانستند چه کسی ست. بعد از این یک دقیقه تشویق، بنیامین از پدر و مادر «نیما وارسته» که مهمانان ویژه این برنامه بودند خواست که بایستند تا همه حاضرین در سالن آنها را ببینند.
پدر و مادر نیما هم با چشم هایی گریان در حالی که همه سالن یکصدا نام نیما وارسته را فریاد می زدند ایستادند تا تشویق ها و ادای احترام مردم ارومیه برای این نوازنده قدیمی موسیقی کشور شدت عجیبی به خود بگیرد و چند دقیقه ای فضای سالن به شدت تحت تاثیر حضور آقا و خانم وارسته باشد. بنیامین که ابتدای کنسرت اش را به شکلی غافلگیر کننده با مطرح کردن این موضوع آغاز کرده بود، پس از مشاهده شدت استقبال و ابراز احساسات مردم ارومیه، رو به حضار گفت: «کاری کردید که ما برای این اجرا هر چه در توان داریم را روی صحنه خرج کنیم و مطمئن باشید نیما هم امروز اینجا در سالن است تا آخر برنامه خودتان خواهید دید که چطور قرار است برای همه ما هنرنمایی کند.»
این جملات بنیامین باعث شد خانواده وارسته که در ردیف اول سالن نشسته بودن به شدت احساساتی شوند و بغض شان بترکد و همین اتفاق باعث هجوم عکاسان و اهالی رسانه به ردیف اول صندلی های سالن برای ثبت این لحظات شد.
خانواده وارسته نیز با دیدن این فضا ویولن پسرشان را به بنیامین تقدیم کردند و بنیامین نیز با بوسه ای به این ویولن تا انتهای برنامه اش، ساز نیما وارسته را در مقابل خود و روی سن قرار داد.
در ادامه قطعات «قهوه» و «عشق احساسه» و گلچینی از آثار قدیمی و آلبوم جدید بنیامین اجرا شد و نبوغ بنیامین و گروهش زمانی به اوج خود رسید که زمان «سولو» نوازی ویولن تصویر «نیما وارسته» روی صفحه بزرگ روی سن به نمایش در آمد که با همان حالات حسی همیشگی اش در حال ساز زدن است و بنیامین با شگرد اش واقعا توانست نیما وارسته را به سالن اجرای برنامه اش بیاورد. این اتفاق با استقبال و تشویق های فراوان حاضرین در سالن رو به رو شد و باعث شد خیلی ها به صورت ایستاده برای تک نوازی های «نیما وارسته» دست بزنند.
«شناسنامه» (میدونم چشمای رنگی) و «آهای تو»، «الهه ناز» از دیگر قطعاتی بودند که بنیامین بهادری در سالن اجرا کرد تا همان طور که به پدر نیما وارسته قول داده بود، یکی از شاد ترین برنامه هایش را روی صحنه برده باشد.
در اواسط این اجرا بنیامین بهادری سن را ترک کرد تا غافلگیری دوم گروه اش را به حضار نشان دهد. در این بخش از برنامه ویدئویی از تک نوازی گروه بنیامین در آخرین کنسرتی که «نیما وارسته» رهبری ارکستر این گروه را برعهده داشت به نمایش در آمد که نیما وارسته با تسلط تمام قطعات معروف «مایکل جکسون» را به صورت زنده اجرا می کرد و بقیه اعضای ارکستر نیز روی این تصاویر و از سالن، وارسته را به صورت زنده همراهی می کردند.
در این بخش از برنامه نوازنده های ارکستر بنیامین سنگ تمام گذاشتند و باعث شدند حاضرین در سالن انرژی و فضایی ویژه را تجربه نمایند.
علی منصوری (رهبرارکسترو نوازنده کیبورد)، علیرضا میرآقا (ترومپت و پرکاشن)، آلن بارسخیان (نوازنده گیتار الکترونیک)، استیو آوانسیان(درامز)، امیر علی ماسوریان (بیس)، محمد موجرلو (گیتار آکوستیک و بک وکال) و... از جمله نوازنده هایی بودند که در این برنامه بنیامین بهادری را همراهی کردند و «سلیم احمدی» نیز مدیر برنامه های جدید بنیامین بود که به حاضرین در سالن معرفی شد.
«دنیا دیگه مثل تو نداره» هم در انتهای برنامه سالن اجرای کنسرت را به هوا برد تا اختتامیه ای باشد برای برنامه ای که همه چیز به «نیما وارسته» ختم می شد، حتی همین «دنیا دیگه مثل تو نداره»...
گفتنی ست این برنامه به همت موسسه «سلفا» به مدیریت «مجید طوسی» برگزار شد که همکاری خوبی با اهالی رسانه داشت.

** چند اتفاق تلخ و حاشیه ای ناراحت کننده در پشت صحنه کنسرت
متاسفانه با وجودی که این برنامه، به دلیل اتفاقی که برای نوازنده قدیمی موسیقی کشور افتاده بود، جنبه های احساسی داشت، برخورد‌های ناشایست برخی مسئولین و دست‌اندرکاران بومی از جمله مسئول سالن و ... باعث ایجاد صحنه هایی تلخ و ناراحت کننده شد تا جایی که «بنیامین بهادری» در اواخر سانس اول برنامه از روی سن اعلام کرد که به دلیل رفتارهای دور از شان مسئول سالن، در صورتی که فردی که به عوامل برگزاری برنامه توهین هایی رکیک کرده، از آنها رسما عذرخواهی نکند، قطعا در سانس دوم این برنامه روی سن نخواهد رفت.
گویا ماجرا از این قرار بود که یکی از اسپانسرهای برنامه که بدون اطلاع تهیه‌کننده این کنسرت قراردادی جداگانه با سالن برگزاری برنامه امضا کرده بود، خواستار این بود که یکی از چراغ‌هایی که روی تابلوی بزرگ این اسپانسر در سالن است، تا آخر برنامه روشن بماند.
عقد قرارداد با این اسپانسر بدون هماهنگی با تهیه‌کننده با اعتراض های بنیامین و گروه برگزاری مواجه شد. اعتراض ها بالا گرفت و کار به درگیری هایی در سالن کشیده شد که اگر ورود عوامل انتظامی نبود، ممکن بود ماجرا به اتفاقاتی تلخ تر هم منجر می شد. بنیامین نیز با مشاهده این بی احترامی ها، هر چند که تمام سعی اش را روی سن به کار گرفت که مخاطبان اش در جریان ریز این اتفاقات قرار نگیرند و به شان خوش بگذرد، ولی سر مواضع اش ایستاد تا فرد موردنظر مجبور به عذرخواهی شد و سانس دوم برنامه نیز با همین جزئیات و کیفیتی بهتر روی صحنه رفت.
به نظر می رسد برگزاری این قبیل برنامه ها در سالن هایی که عمدتا مناسب برگزاری کنسرت‌ها هم نیست، باعث شده ناهماهنگی‌هایی ایجاد شود و صاحبان این سالن ها مدعی شوند که جداگانه می توانند برای جذب اسپانسر اقدام نمایند. این اتفاق به رغم تلاش فراوان و بی دریغ «مجید طوسی» (تهیه کننده برنامه)، باعث بروز این حاشیه‌های تلخی شد که امیدواریم انتشار آن نقش کوچکی در بهبود شرایط اجراهای شهرستان چهره های موسیقی داشته باشد و مسئولین مربوطه دقت بیشتری در تعیین صلاحیت سالن های برگزاری برنامه های موسیقی نمایند تا مخاطبان موسیقی بتوانند در بهترین شرایط ممکن به تماشای برنامه های چهره های مورد علاقه شان بپردازند.

ساير تصاوير

نوای ویولون بنیامین در کنسرتی برای «نیما وارسته»- هایپرکلابز نوای ویولون بنیامین در کنسرتی برای «نیما وارسته»- هایپرکلابز
منبع :http://www.beytoote.com/news/cultural-news/melody-...
1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
سهیلا  م سهیلا م ممنون
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب