همکاری گلاب آدینه با ارکستر مسایا در تالار وحدت- هایپرکلابز

همکاری گلاب آدینه با ارکستر مسایا در تالار وحدت- هایپرکلابز هایپرکلابز :

ارکستر مسایا به رهبری هانیبال یوسف و طراحی حرکات گلاب آدینه، موسیقی سیاه پوستان آفریقا را در تالار وحدت اجرا خواهد کرد.
به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، هانیبال یوسف رهبر ارکستر مسایا در نشست مطبوعاتی مربوط به کنسرت پیش روی خود گفت : در این اجرا قطعاتی بر اساس موسیقی گاسپل که از موسیقی سیاه پوستان آفریقا گرفته شده را برای علاقه مندان اجرا خواهیم کرد.
وی افزود: دراین کنسرت گروه کر 40 نفری به همراه سازهایی همچون ساکسیفون، دارمز ، گیتارباس، پرکاشن و پیانو این گونه موسیقی که مضمونی اجتماعی دارد را اجرا می کنند.
این رهبر ارکستر با اشاره به اینکه قطعات به زبان فارسی و انگلیسی خواهند بود، افزود : موسیقی گاسپل برای نخستین بار در کشور توسط گروه مسایا نواخته می شود.
یوسف ادامه داد: ما در این کنسرت سعی کرده ایم با ترکیبی متفاوت به روی صحنه برویم چرا عقیده دارم هر موسیقی گروه ارکستراسیون مخصوص خود را می طلبد.
ویگفت: محمد شعبانی (پرکاشن) ، سردار سرمست (پیانو) ، ایمان جعفری (ساکسیفون) و سینا پرتویی ( درامز) از اعضای گروه هستند که در یکی از قطعات گروه کر نابینایان نیز با ارکستر همکاری خواهد کرد.
وی در خاتمه با اشاره به تاثیر گاسپل بر دیگر موسیقی های نقاط جهان افزود: اجرای این گونه موسیقی می تواند تجربیات متفاوتی را برای مخاطبان به همراه داشته باشد.
در ادامه این نشست گلاب آدینه بازیگر سینما و تلویزیون به عنوان طراح حرکات و هماهنگ کننده کنسرت گفت: کنسرت پیش روی گروه مسایا نخستین تجربه موسیقیایی من است و موجب شده از این پروژه لذت ببرم .
وی ادامه داد : موسیقی گاسپل بسیار با انرژی و پر حرکت است و این موضوع کار را برای من بسیار جذاب کرد .
آدینه با اشاره به اجرای سطح بالای ارکستر مسایا خاطرنشان کرد : طراحی حرکات برای گروه کر که تاکنون تجربه ای در این خصوص نداشته اند کار آسانی نبود اما با تمرنیات و علاقه خود اعضا به سطح مطلوبی از آمادگی رسیده ایم.
وی این کنسرت را یک تجربه متفاوت برای مخاطبان دانست و گفت : موسیقی درکنار حرکات و پخش تصاویر همزمان نوید کنسرت پر انرژی و متفاوت را می دهد.
کنسرت گروه مسایا به رهبری هانیبال یوسف و همکاری گلاب آدینه روزهای 11 ، 12 و 13 تیرماه در تالار وحدت برگزار می شود.

منبع :http://www.irna.ir/fa/News/81218127/%D9%85%D9%88%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب