کنسرت سیروان خسروی چگونه در بوشهر لغو شد؟- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
 کنسرت سیروان خسروی چگونه در بوشهر لغو شد؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

از میانه سال ۹۳ شاهد لغو شدن اجراها به بهانه‌های مختلفی بوده‌ایم. کنسرت‌هایی که مجوزهای لازم را از دفتر موسیقی وزارت ارشاد گرفته بودند و اداره اماکن نیروی انتظامی مجوزهایش را صادر کرده بود، اما به دلایل نامعلومی برگزار نشدند.

گروه سیروان خسروی ابتدا قرار بود، روزهای ۱۷ و ۱۸ دی‌ماه در بوشهر اجرایی داشته باشد. پس از صدور مجوز و اعلام بلیت‌فروشی، این کنسرت در مدت چهار ساعت تمام بلیت‌هایش را فروخت؛ اما به‌دلیل تجمع عده‌ای از مردم در مقابل استانداری این شهر درپی اعلام برگزاری کنسرت لیان و اتفاقات مربوط به آن، اداره‌ی ارشاد بوشهر تصمیم گرفت که کنسرت سیروان خسروی ۱۸ و ۱۹ بهمن برگزار شود که نیروی انتظامی این شهر با برگزاری کنسرت در این تاریخ ها مخالفت کرد و قرار شد برنامه‌ی یادشده در تاریخ ۲۳ و ۲۴ بهمن و در قالب جشنواره موسیقی فجر این کنسرت برگزار شود.

سیروان خسروی کنسرت ۲۳ بهمن خود را که قرار بود در شهر رامسر برگزار شود و مجوزهایش در اداره ارشاد مازندران موجود است، لغو کرد تا در بوشهر بتواند کنسرت برگزار کند. اداره ارشاد اعلام کرد اولویت با کنسرتی است که بلیت‌فروشی آن انجام شده و باید در شهر بوشهر کنسرت اجرا شود؛ اما باز هم با مخالفت نیروی انتظامی، این کنسرت لغو شد تا در روزهای ۹ و ۱۰ اسفند و در سالن دیگری که باز هم زیر نظر وزارت ارشاد است، سیروان خسروی کنسرت برگزار کند.

این‌بار مرکز موسیقی بوشهر و تهران اصرار به برگزاری این کنسرت داشتند، آن‌ها اعلام کردند مردمی که بلیت خریده‌اند، باید از کنسرت لذت ببرند و تمام مسوولیت‌های برگزاری این کنسرت را برعهده گرفتند.

۴۸ ساعت قبل از اجرا، تمام مجوزها صادر شد و به تهیه‌کننده و گروه ابلاغ شد که کنسرت را برگزار کنند. گروه به‌دلیل نبودن پرواز، ابتدا هوایی به شیراز رفتند و سپس زمینی به بوشهر رفتند و ۱۰ ساعت در راه بودند و با تمام خستگی به سالن کنسرت رفتند و ساندچک را انجام دادند. قبل از ورود مردم به سالن، نیروی انتظامی این کنسرت را لغو و به مدیر گروه اعلام کرد که اگر اعضای گروه را به هتل انتقال ندهد، بازداشت می‌شوند.

مجوزهای این کنسرت به‌طور کامل صادر شده بود تا گروه با وجود نبود پرواز، با مشقت فراوان به این شهر برسند. ساندچک انجام شده و در لحظه ورود مردم، این کنسرت لغو شد و مردمی که بلیت‌های این کنسرت را خریده بودند، با تابلویی روبه‌روی شدند که روی آن نوشته شده بود «کنسرت سیروان خسروی لغو است» و با افسوس و ناراحتی محل را ترک کردند. نوازندگان و شخص سیروان خسروی نیز که خستگی راه بر تن‌شان مانده بود، فردای آن روز باز هم به‌خاطر نبودن پرواز، زمینی به شیراز برگشتند و با پرواز به تهران آمدند.

مدیر اداره‌ی ارشاد بوشهر نیز که اصرار به برگزاری این کنسرت داشت در زمان لغو اجرا، توضیحی در این‌باره به تهیه‌کننده‌ی کنسرت نداد.

منبع :http://musiceiranian.ir/71517-sirvan-43.html

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از راحله ...

آلبوم اطاق ساکت مجتبی کبیری منتشر شد
حجت اشرف زاده: کمرنگ شدن گرایش جوانان به موسیقی اصیل ایرانی
گروه موسیقی Minus1 هم مجوز انتشار آلبوم دریافت کرد
بازدید از موزه ملی ارمنستان و دیدن آثار هنرمندان ارمنی
کاور آلبوم جدید سامی یوسف
موزیک ویدئو نهان مکن با صدای سینا سرلک
سخنگوی وزارت ارشاد: آقای وزیر از این مسأله بسیار دلخور است
اولین «سنتوری» سینمای ایران، دو دهه پیش از رادان چه کسی بود؟
فرزاد طالبی: این یک جشنوارهٔ ملی است
فرهاد فخرالدینی: شهبازیان و واثقی به عنوان رهبر مهمان در ارکستر فعالیت خواهند کرد
خواننده پاپ ایرانی به سوگ نشست
- چی چکا - ابراهیم منصفی با صدای ناصر منتظری در بازار موسیقی!
- عیاران - احمد پژمان بعد از چهل سال بازنشر می‌شود
خواننده جدید - دنگ شو - معرفی شد
اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به دلیل - نوازندگی زنان - لغو شد
تور کنسرت‌های آیهان از اردبیل تا تهران
مازیار فلاحی خواننده خوش صدا پا در عرصه بازیگری گذاشت
- انوشیروان روحانی - از هنرجویان میزبانی کرد!
ارکستر سمفونیک تهران به یاد علمدار کربلا به روی صحنه رفت
بازخوانی آخرین گفت‌وگوی موزیسین فقید - بابک بیات