حسین عباسی: جوان ایرانی‌‌ همان‌طور که به عبادت احتیاج دارد، به کنسرت موسیقی هم احتیاج دارد- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
 حسین عباسی: جوان ایرانی‌‌ همان‌طور که به عبادت احتیاج دارد، به کنسرت موسیقی هم احتیاج دارد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

حاشیه‌های لغو کنسرت هفته گذشته «علیرضا قربانی» در شهرستان چناران همچنان ادامه دارد و پس از اظهارات تند دادستان این شهر که روز گذشته در «موسیقی ما» منتشر شد، صبح امروز رئیس اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان نیز برای نخستین‌بار حاضر به گفتگو در این رابطه شد.

«مجید اشراق» دادستان عمومی «چناران» روز گذشته در گفتگو با «موسیقی ما» درباره حاشیه‌های رخ‌داده در کنسرت «علیرضا قربانی» توضیح داده بود: «بحث‌هایی که تاکنون رسانه‌ها درباره این موضوع مطرح کرده‌اند، بیشتر حالت غیرحقوقی داشته و عمدتاً به قصد شانتاژ رسانه‌های ضدانقلاب صورت گرفته است. به‌خاطر همین، از نظر من چندان اهمیت پاسخگویی ندارد. «بی‌بی‌سی» و «دویچه وله» با بازتاب این اتفاقات تنها در پی مقاصد غیرفرهنگی خود هستند و از سوی دیگر نیز برخی رسانه‌ها با شیطنت‌هایی سعی کردند موضوع را به سمتی پیش ببرند که این اتفاق را غیرقانونی جلوه بدهند.»

«اشراق» ادامه می‌هد: «مگر «بی‌بی‌سی» متولی فرهنگی اتفاقات داخل کشور است که تا این حد سعی در غیرقانونی جلوه دادن این تصمیم دارند؟ در حالی که این موضوع با نامه‌هایی رسمی صورت گرفته است. ما در نامه‌ای که در اختیار ارشاد مشهد قرار دادیم و ظاهراً به صورت همگانی هم منتشر شده، توضیح داده‌ایم که موضوع برگزاری این قبیل برنامه‌ها فعلاً در این استان به‌طور کل منتفی است و ما دستوراتی را دریافت کرده‌ایم که بر اساس آنها عمل کرده‌ایم. حالا اگر قرار باشد این موضوع دستخوش تغییرات جدید شود، باید منتظر دستورات جدیدی باشیم که به صورت قانونی به ما می‌رسد.»

او در انتهای صحبت‌های خود گفت: «متأسفانه موضوع به سمت بازی‌های سیاسی سوق داده شده و به‌خاطر همین با توجه به برداشت‌های خلاف واقع، از سوی دادستانی کل استان به دلیل احتمال هرگونه تفسیر به رأی از حرف‌های ما، اجازه اظهارنظر بیشتر در این رابطه را نداریم.»

پیگیری خبرنگار «موسیقی ما» درباره این موضوع صبح امروز به رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان «چناران» ختم شد و او درباره این اتفاقات و تبعات فرهنگی این مسائل و بازتاب‌های ضد و نقیض آن در رسانه‌های مختلف صحبت‌هایی را عنوان کرد.

«حسین عباسی» در این باره به «موسیقی ما» گفت: «برخی اظهار نظر‌ها از هر دو طرف در این مورد واقعاً ناعادلانه بود و بسط دادن این موضوع به جریان‌های سیاسی اتفاق صحیح و منطقی‌ای نبود.»

عباسی ادامه داد: «من به‌شخصه اعتقاد دارم جوان ایرانی‌‌ همان‌طور که به عبادت احتیاج دارد، به کنسرت موسیقی هم احتیاج دارد. او در مواجهه با این قبیل برنامه‌های فرهنگی می‌تواند در راستای نظام هم قرار بگیرد و بتواند حرف‌اش را بزند. اما همیشه برخی اختلاف‌نظر‌ها نیز درباره کنسرت در این استان هست که باعث می‌شود این قبیل اتفاقات تا این حد ناجوانمردانه بازتاب بد پیدا کند و واقعاً من از این بابت متاسفم.»

عباسی درباره سکوتش در اوج این اتفاقات و عدم اعلام نظرش درباره این موضوع گفت: «متأسفانه برداشت‌ها در این قبیل مواقع از صحبت مسئولین بومی به نحوی است که همه در پی گناهکار جلوه دادن همدیگر هستند و ما فقط سعی کردیم که این موضوع را درست مدیریت کنیم و ظاهراً برخی اقدامات نیز برای برگزاری برنامه آقای قربانی در همین شهر انجام گرفته که امیدوارم به زودی شاهد اجرای برنامه ایشان در این شهر باشیم. به‌هرحال ایشان جزو هنرمندان موجه عرصه موسیقی هستند که از مقبولیت بالای اجتماعی نیز برخوردارند.»

منبع :http://www.musicema.com/node/228789

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از راحله ...

آلبوم اطاق ساکت مجتبی کبیری منتشر شد
حجت اشرف زاده: کمرنگ شدن گرایش جوانان به موسیقی اصیل ایرانی
گروه موسیقی Minus1 هم مجوز انتشار آلبوم دریافت کرد
بازدید از موزه ملی ارمنستان و دیدن آثار هنرمندان ارمنی
کاور آلبوم جدید سامی یوسف
موزیک ویدئو نهان مکن با صدای سینا سرلک
سخنگوی وزارت ارشاد: آقای وزیر از این مسأله بسیار دلخور است
اولین «سنتوری» سینمای ایران، دو دهه پیش از رادان چه کسی بود؟
فرزاد طالبی: این یک جشنوارهٔ ملی است
فرهاد فخرالدینی: شهبازیان و واثقی به عنوان رهبر مهمان در ارکستر فعالیت خواهند کرد
خواننده پاپ ایرانی به سوگ نشست
- چی چکا - ابراهیم منصفی با صدای ناصر منتظری در بازار موسیقی!
- عیاران - احمد پژمان بعد از چهل سال بازنشر می‌شود
خواننده جدید - دنگ شو - معرفی شد
اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به دلیل - نوازندگی زنان - لغو شد
تور کنسرت‌های آیهان از اردبیل تا تهران
مازیار فلاحی خواننده خوش صدا پا در عرصه بازیگری گذاشت
- انوشیروان روحانی - از هنرجویان میزبانی کرد!
ارکستر سمفونیک تهران به یاد علمدار کربلا به روی صحنه رفت
بازخوانی آخرین گفت‌وگوی موزیسین فقید - بابک بیات