نوید لغو ممنوعیت آموزش موسیقی در فرهنگسرا‌ها- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
نوید لغو ممنوعیت آموزش موسیقی در فرهنگسرا‌ها- هایپرکلابز هایپرکلابز :

موسیقی ما- رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در دیدار با اعضای مکتب‌خانه آواز تهران بر تلاش برای حفظ موسیقی سنتی ایران و حضور هنرمندان و استادان آواز ایران در فرهنگسرا‌ها و مراکز فرهنگی، هنری پایتخت تاکید کرد.
محمود صلاحی در این دیدار با تاکید بر اینکه رواج موسیقی‌های بی‌ریشه یک جریان گذراست و موسیقی ایران ماندگار خواهد بود، گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با داشتن فرهنگسرا‌ها، سینما و موزه‌ها می‌تواند پشتیبان موسیقی سنتی ایران باشد و هنرمندان برجسته نباید صحنه را خالی کنند.
وی افزود: نباید فراموش کنیم هنرمندان متعهد همواره در تحکیم پایه‌های نظام و رابطه مردم با نظام تلاش کرده‌اند و باید به کمک یکدیگر مسیر را برای بهبود وضعیت هنر در کشور هموار کنیم. فرهنگسرا‌ها میزبان هنرمندان و موسیقی‌دانان خواهند بود و باید موجی از آوازهای ملی راه بیاندازیم.
حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل خانه موسیقی) هم با بیان اینکه سال‌هاست دغدغه جدی درباره آواز ایران داریم، گفت: اکنون به دلیل عصر رسانه، زندگی شهری، مسائل مدیریتی و رویکرد رسانه ملی، در موضوع آواز ایرانی دچار بحران جدی هستیم. تبلور موسیقی ایرانی در آواز است، اما با وجودی که اشتیاق در این راه وجود دارد؛ شاهدیم که در این زمینه سردرگمی وجود دارد و با این چالش مواجه‌ایم که با استعدادهای جوان چه باید بکنیم.
صدیق تعریف نیز گفت: دل همه ما برای فرهنگ و هنر کشور می‌سوزد چون بخشی از فرهنگ ما در حال از بین رفتن است. هنرمندان وظیفه خود می‌دانند برای حفظ این میراث فرهنگی به دور از هرگونه شعاری تلاش کنند؛ البته این مشکل با حضور یک گروه کوچک حل نمی‌شود و نیازمند سیاستگذاری‌ها کلان در اینباره هستیم اما در حد توان خودمان در این راه تلاش می‌کنیم.
حسام الدین سراج با بیان اینکه متاسفانه آواز در دوران ما به انزوا رفته است، گفت: علت اصلی در این مسئله اهمیت ندادن صداوسیما به‌عنوان رسانه اصلی کشور به موسیقی ایرانی است و شاهدیم که بیشتر گرایش‌ها به موسیقی پاپ و غربی شده است.
وی تصریح کرد: امیدواریم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مسئولیت ساماندهی این کار را بپذیرد و شاهد این باشیم که مکتب خانه آواز تهران بتواند اتفاقات هنری را سازمان‌دهی کند و آواز به شکل درست اشاعه یابد.
جهان‌دار نیز تصریح کرد: کاش به صورت جدی مکتوبی به‌عنوان سند تهیه شود تا با تغییر مدیران همه چیز عوض نشود و بتوانیم به شکل مستمر کار را پیش ببریم.
وی با ابراز گلایه خود از صداوسیما گفت: تلویزیون به عنوان مرکز فرهنگ کشور به جای پخش آواز و موسیقی اصیل که می‌تواند الگوی جوانان باشد، بیشتر موسیقی‌های بی‌ربط به فرهنگ و هنر کشور را پخش می‌کند، درصورتیکه وظیفه این رسانه در موضوع موسیقی پروراندن و علاقه‌مند کردن جوانان به موسیقی ریشه‌دار ایرانی است.
در این نشست امیر عبدالحسینی (معاون هنری سازمان فرهنگی هنری)، بابک ربوخه (مدیر امور موسیقی و سرود سازمان)، علی جهان‌دار، حسام‌الدین سراج، حمیدرضا نوربخش، صدیق تعریف، بهرام باجلان از اعضای شورای سیاست‌گذاری مکتب خانه آواز تهران و مهران مهرنیا موسیقی‌دان و نوازنده تار حضور داشتند.
منبع: ایسکانیوز

منبع :http://www.musicema.com/node/230650

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از راحله ...

آلبوم اطاق ساکت مجتبی کبیری منتشر شد
حجت اشرف زاده: کمرنگ شدن گرایش جوانان به موسیقی اصیل ایرانی
گروه موسیقی Minus1 هم مجوز انتشار آلبوم دریافت کرد
بازدید از موزه ملی ارمنستان و دیدن آثار هنرمندان ارمنی
کاور آلبوم جدید سامی یوسف
موزیک ویدئو نهان مکن با صدای سینا سرلک
سخنگوی وزارت ارشاد: آقای وزیر از این مسأله بسیار دلخور است
اولین «سنتوری» سینمای ایران، دو دهه پیش از رادان چه کسی بود؟
فرزاد طالبی: این یک جشنوارهٔ ملی است
فرهاد فخرالدینی: شهبازیان و واثقی به عنوان رهبر مهمان در ارکستر فعالیت خواهند کرد
خواننده پاپ ایرانی به سوگ نشست
- چی چکا - ابراهیم منصفی با صدای ناصر منتظری در بازار موسیقی!
- عیاران - احمد پژمان بعد از چهل سال بازنشر می‌شود
خواننده جدید - دنگ شو - معرفی شد
اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به دلیل - نوازندگی زنان - لغو شد
تور کنسرت‌های آیهان از اردبیل تا تهران
مازیار فلاحی خواننده خوش صدا پا در عرصه بازیگری گذاشت
- انوشیروان روحانی - از هنرجویان میزبانی کرد!
ارکستر سمفونیک تهران به یاد علمدار کربلا به روی صحنه رفت
بازخوانی آخرین گفت‌وگوی موزیسین فقید - بابک بیات